Zaloguj się do konta

Łowienie kalmarów na wędkę

utworzono: 2012/11/07 15:03
spinningista1

Witam!
Z wakacji w Chorwacji przyciągłem za sobą przynęty na kalmary.Moje pytanie brzmi jak łowić na taką przynętę te głowonogi
[2012-11-07 15:03]

covent

Ty nam powiedz skoro tam byłeś i kupiłeś na nie przynętę:) [2012-11-07 16:07]

Wonski79

tylko przypadkiem u nas nie używaj tej przynęty.
[2012-11-07 16:33]

Zionbel

Patrzac troszke na budowe kalmara i na to że zyje przy dnie to raczej z opadu.Tak myśle bo jeśli sie nie myle to kalmary poruszaja się na zasadze wyrzuty i tak też atakują.
Spec ze mnie średni.
Zion Bell [2012-11-07 17:47]

bobus86

Witam!
Z wakacji w Chorwacji przyciągłem za sobą przynęty na kalmary.Moje pytanie brzmi jak łowić na taką przynętę te głowonogi

proponuje najpierw zapoznac sie z regulaminem a na te kalmary jedz do horwacji
IV. ZASADY WĘDKOWANIA1. WędkaWędkarz ma obowiązek posługiwać się wędką składającą się z wędziska o długości co najmniej 30 cm, do którego przymocowana jest linka zakończona:a) jednym haczykiem z przynętą albob) w metodzie muchowej, nie więcej niż dwoma haczykami, każdy ze sztuczną przynętą, przy czym każdy haczyk może mieć nie więcej niż dwa ostrza rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm albo c) w metodzie spinningowej i trolingowej,  sztuczną przynętą wyposażoną w nie wię- cej niż dwa haczyki; haczyk może mieć  nie więcej niż cztery ostrza, rozstawione  w taki sposób, aby nie wykraczały one poza  obwód koła o średnicy 30 mm,
d) przy połowie ryb spod lodu:– jednym haczykiem z przynętą, przy czym haczyk nie może mieć więcej niż trzy ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 20 mm albo– sztuczną przynętą wyposażoną w nie wię-cej niż dwa haczyki, przy czym każdy haczyk może mieć nie więcej niż trzy ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 20 mm. [2012-11-07 18:03]

Zionbel

Witam!

IV. ZASADY WĘDKOWANIA1. WędkaWędkarz ma obowiązek posługiwać się wędką składającą się z wędziska o długości co najmniej 30 cm, do którego przymocowana jest linka zakończona:a) jednym haczykiem z przynętą albob) w metodzie muchowej, nie więcej niż dwoma haczykami, każdy ze sztuczną przynętą, przy czym każdy haczyk może mieć nie więcej niż dwa ostrza rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm albo c) w metodzie spinningowej i trolingowej,  sztuczną przynętą wyposażoną w nie wię- cej niż dwa haczyki; haczyk może mieć  nie więcej niż cztery ostrza, rozstawione  w taki sposób, aby nie wykraczały one poza  obwód koła o średnicy 30 mm,
d) przy połowie ryb spod lodu:– jednym haczykiem z przynętą, przy czym haczyk nie może mieć więcej niż trzy ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 20 mm albo– sztuczną przynętą wyposażoną w nie wię-cej niż dwa haczyki, przy czym każdy haczyk może mieć nie więcej niż trzy ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 20 mm.

Wogóle nie wierze w to co teraz przeczytałem :o:o
A co ty bobus myslisz że on je w Polsce chce łowić :) ????Hehehehe HIT :)
A ty odrazu atak przepisami. Ps. Chorwacja pisze się przez CH

[2012-11-07 18:27]

bartolinox

tu łowią na taki sprzęt:
https://www.youtube.com/watch?v=p4u5V08z_Lg [2012-11-07 18:50]

bobus86

Witam!

d) przy połowie ryb spod lodu:– jednym haczykiem z przynętą, przy czym haczyk nie może mieć więcej niż trzy ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 20 mm albo– sztuczną przynętą wyposażoną w nie wię-cej niż dwa haczyki, przy czym każdy haczyk może mieć nie więcej niż trzy ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 20 mm.

Wogóle nie wierze w to co teraz przeczytałem :o:o
A co ty bobus myslisz że on je w Polsce chce łowić :) ????Hehehehe HIT :)
A ty odrazu atak przepisami. Ps. Chorwacja pisze się przez CH

nie zwracam za bardzo uwagi na ortografie to nie forum polonistyczne czy cus :)ale chyba jednak warto :)
w polsce to zaby se moze polowic a nie kalmara.napisałem tak ku przestrodze,zeby mu nie przyszlo do głowy czasem u nas na to spiningowac:)a o czym innym juz nie wspomne
 wiesz o czym mowie Ziombel ? :) [2012-11-08 17:16]

Zionbel

Kumam oczywiście ale nie widze sensu w ataku przepisami tak na dzieńdobry.
Pozdro i bez urazy oczywiście.
Zion Bell [2012-11-08 17:25]

egzekutor

ja lowilem w Chorwacji jest wpis na moim blogu.lecz nie łapalem kalmary ale na nie łowiłem ryby.pozzdrawiam [2012-11-08 18:04]

spinningista1

tylko przypadkiem u nas nie używaj tej przynęty.

Tak tak...zamiaru na nią łowić u nas nie mam:).Chodzi mi głównie o łowienie kalmarów i innych ryb na wakacjach
[2012-11-08 19:03]

bobus86

Kumam oczywiście ale nie widze sensu w ataku przepisami tak na dzieńdobry.
Pozdro i bez urazy oczywiście.
Zion Bell

spoko nie ma sie na co gniewac :) [2012-11-09 11:53]

jacenty75

Nie ma sie co unosić, w Polsce nie występują kalmary i basta! Ja miałem okazje spróbować takiego połowu w Wietnamie. Metoda bardzo prosta. Wiąże się tego typu przynęte na żyłce wrzuca sie do wody i w toni operuje się nią w góre i w dół. Taki troche nasz bałtycki szarpak tyle, ze wędka nie jest konieczna (tam gdzie byłem wędka to dobro luksusowe, wiekszośc używa sam kij z jedną przelotką z drutu i szpulą - nie mylić z kołowrotkiem ale można też samą szpulą bez kija). Kalmary poławia się po ciemku, wskazane jest użycie silnego źródła światła do ich zwabienia. Jest on drapieżnikiem i po prostu atakuje przynęte imitującą krewetke. Dla pełnego rozjaśnienia - tego typu przynęty nie posiadają kotwic ani haków są to druty za które podchacza sie nasza zdobycz. [2012-11-09 14:52]

jacenty75

Znalazłem swoje foto - tak to wygląda w praktce. [2012-11-09 21:07]