Zaloguj się do konta

Łowienie godzinę po zmroku

utworzono: 2012/04/30 21:37

Mam pytanie :) jak to jest z tym łowieniem przed wschodem i po zachodzie słonca :) jest napisane ze godzine po zachodzie słonca można jeszcze łowić ale po zachodzie słonca o czasie astronomicznym? np w pogodzie po wiadomosciach na tvp1 o 20 podaja ze wschód słonca jest o 4,30 a zachód o 20.45 wiec moge łowić do 21:45? czy do momentu aż słonce zajdzie? a w górskich rzekach to już o 19 jest ciemno...
[2012-04-30 21:37]

Mefokiller

czlowieku co to za pytanie?Ryba ma lepszy wzrok niz ty niepij alkoholu.Karpie np.maja super wech.Wyczuja przynete z km.Trocie widza w nocy.Nie bede podawal przykladow,bo to co piszesz bez sensu jest.
[2012-04-30 23:20]

kasalka

Ciekawe pytanie na które nie odpowiedziałeś. Nie chodzi o ryby i ich wzrok.
Czas od świtu do zmierzchu - kiedy przy dziennym świetle widzisz koniec wędki :)
Godzin wschodu, zachodu raczej nie należy stosować dokładnie co do minuty. Wystarczy, że jest bardzo pochmurno i w godzinie zachodu słońca już nic nie widać (nie mówiąc co będzie za następną godzinę).
Zaczyna się ściemniać czas mysleć o składaniu sprzętu.
[2012-05-01 02:44]

89krzysztof

Musisz wejść pod adres dowolnej wyszukiwarki i wpisać frazę 'świt' oraz 'zmierzch'. Wtedy znajdziesz definicję i będziesz wiedział co i jak. 
[2012-05-01 03:40]

Mam pytanie :) jak to jest z tym łowieniem przed wschodem i po zachodzie słonca :) jest napisane ze godzine po zachodzie słonca można jeszcze łowić ale po zachodzie słonca o czasie astronomicznym? np w pogodzie po wiadomosciach na tvp1 o 20 podaja ze wschód słonca jest o 4,30 a zachód o 20.45 wiec moge łowić do 21:45? czy do momentu aż słonce zajdzie? a w górskich rzekach to już o 19 jest ciemno...



Z tymi godzinami wschód i zachód słońca masz rację, bo np. kiedyś (jak jest teraz nie wiem, bo zmieniłem region zamieszkania i już tam nie jeżdżę) na zbiorniku wody pitnej Goczłkowice można było zacząć wędkowanie godzinę przed wschodem i godzinę po zachodzie słońca. Obliczaliśmy to właśnie z wiadomości tvp1 lub z jakiegoś kalendarza. Pozdrawiam Bogdan
[2012-05-01 06:19]

toxi1974

Mefokiller  nie chodzi czy ryba widzi czy nie widzi tylko zbiorniki zwłaszcza gospodarstw rybnych maja odrebne przepisy niż PZW i tam są inne opłaty za wedkowanie w nocy i dla tego godzina przed wschodem i godzina  po zachodzie , tez miałem z tym dylemata ale przestałem sie tym przejmować połamania. [2012-05-01 09:07]

ryukon1975

czlowieku co to za pytanie?Ryba ma lepszy wzrok niz ty niepij alkoholu.Karpie np.maja super wech.Wyczuja przynete z km.Trocie widza w nocy.Nie bede podawal przykladow,bo to co piszesz bez sensu jest.


Jaki związek ma wzrok czy węch z przepisami?

[2012-05-01 11:57]

covent

@mefokiller zna Polskę i polskie przepisy tylko z opowiadań więc nie ma się co dziwić, że nie wie o co autor tematu zapytał. [2012-05-01 15:40]

Bernard51

Od świtu do zmroku-swit godz przed wschodem slonca, zmrok godz po zachodzie slonca

[2012-05-01 17:53]

ryszard10

patrz w kalendarz,jeśli wschód słońca opisany jest n 4.00 to możesz zacząć o 3.oo ,a zachód 20.30 to znaczy kończyć możesz o 21.30 .I tyle pozdrawiam

 

[2012-05-01 18:42]

wielkie dzieki wszystkim za odpowiedzi :) pomogliście mi :) wiec teraz bede sobie spokojnie łowił :) pozdrawiam i połamania kija :D
[2012-05-01 21:12]

marek4x4

Nie rozumie co ma telewizja do wschodu czy zachodu slonca, chyba ze to jest twoje jedyne okno na swiat.
Marek4x4
[2012-05-02 05:41]

89krzysztof

Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj, a nuż uda się uzyskać odpowiedź.;) Wczoraj wieczorem idąc w stronę samochodu minąłem trzech wędkarzy, którzy dopiero chcieli zacząć wędkowanie. Problem polega na tym, że na zbiorniku, z którego wracałem obowiązuje zakaz połowu godzinę po zachodzie słońca (czy jakoś tak). 
Pytanie brzmi: W razie kontroli jaką karą może straż ukarać takiego wędkarza, który świadomie łamie ten przepis ? 
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3035/cms/szablony/9802/pliki/taryfikator.pdf - tutaj nie znalazłem kary za to wykroczenie...  [2012-09-20 13:12]

JKarp

CześćJa myślę że:Art.27a ust.1 pkt.2b Brak zezwolenia (art7 ust.2a) lub wbrew zezwoleniu 200 zł i więcejLub ( chyba dla rybaków ):Art.27b ust.1 pkt.2 Połów ryb w miejscu i w czasie zakazanym uchwałą przez zarząd województwa  (art.17 ust.7) Powyżej 200 zł lub kara ograniczenia wolności
JK [2012-09-20 13:21]

89krzysztof

Też się nad tym punktem zastanawiałem, ale jako tako można podciągnąć pod niego również inne, wymienione w tabeli...  [2012-09-20 13:30]

JKarp

CześćKrzysztof ten drugi artykuł chyba jednak nie wyczerpuje tego zakazu łowienia godzinę po zmierzchu. Na przykład zakaz łowienia na Narwi za zaporą w Dębe  na odcinku od zapory do jakiejś rury w Orzechowie podpisał W-ce Marszałek Województwa Mazowieckiego i jest on całodobowy oraz obowiązuje cały rok - jest to jak pamiętam obręb ochronny.Ten pierwszy moim zdaniem jak najbardziej.JK [2012-09-20 13:41]

lynx

CześćJa myślę że:Art.27a ust.1 pkt.2b Brak zezwolenia (art7 ust.2a) lub wbrew zezwoleniu 200 zł i więcejLub ( chyba dla rybaków ):Art.27b ust.1 pkt.2 Połów ryb w miejscu i w czasie zakazanym uchwałą przez zarząd województwa  (art.17 ust.7) Powyżej 200 zł lub kara ograniczenia wolności
JK

A ja myślę, że strażnik baran zawsze coś znajdzie a strażnik, który  ma coś w głowie to nawet się nie czepi co najwyżej zwróci uwagę.
Rozumując jak niektórzy to trzeba by ludzi karać na kazdym kroku bo zawsze coś by się znalazło.
Ludzie nie dajmy się zwariować. Przepisy powinny normowac tylko niektóre sprawy a nie byc batem na przeciętnego smiertelnika.
[2012-09-22 22:51]

Iras1975

Mam pytanie :) jak to jest z tym łowieniem przed wschodem i po zachodzie słonca :) jest napisane ze godzine po zachodzie słonca można jeszcze łowić ale po zachodzie słonca o czasie astronomicznym? np w pogodzie po wiadomosciach na tvp1 o 20 podaja ze wschód słonca jest o 4,30 a zachód o 20.45 wiec moge łowić do 21:45? czy do momentu aż słonce zajdzie? a w górskich rzekach to już o 19 jest ciemno...


Wędkuj na szczudłach, z takiej pozycji będziesz widział dłużej słońce. [2012-09-22 22:58]

lynx

Mam pytanie :) jak to jest z tym łowieniem przed wschodem i po zachodzie słonca :) jest napisane ze godzine po zachodzie słonca można jeszcze łowić ale po zachodzie słonca o czasie astronomicznym? np w pogodzie po wiadomosciach na tvp1 o 20 podaja ze wschód słonca jest o 4,30 a zachód o 20.45 wiec moge łowić do 21:45? czy do momentu aż słonce zajdzie? a w górskich rzekach to już o 19 jest ciemno...


Wędkuj na szczudłach, z takiej pozycji będziesz widział dłużej słońce.


Hahahahahahaha!!!!
[2012-09-23 00:13]

Iras1975

Jakoś tam pomogłem, a ty się tylko śmiać potrafisz. ;) Jeszcze będziecie dziękować za taką podpowiedź, jak nam PZW zabroni wędkowania w woderach.:)

I nie ma się z czego śmiać panie tylko:

https://www.youtube.com/watch?v=Rp6XXeJNmhs

[2012-09-23 10:21]

lynx

Jakoś tam pomogłem, a ty się tylko śmiać potrafisz. ;) Jeszcze będziecie dziękować za taką podpowiedź, jak nam PZW zabroni wędkowania w woderach.:)

I nie ma się z czego śmiać panie tylko:

https://www.youtube.com/watch?v=Rp6XXeJNmhs


Iras
Śmiech to zdrowie .
[2012-10-13 00:25]

Iras1975

Masz rację. A wiesz z czego najczęściej mam polew? Z wątków takich jak ten i innych o tematyce RAPR zakładanych przez wędkarzy, jeszcze śmieszniejsze są o no kill, mięsiarstwie itp...

W dwa ostatnie weekendy kogutowałem z kumplem na jeziorze Wonieść(połowiliśmy), gdy mijaliśmy łódki podczas zmiany miejscówek liczyliśmy wędki zarzucone i... najbardziej "etyczni" mieli tylko po trzy.:)

Ciekaw jestem, gdzie łowią ci "wszyscy święci"? Na pewno nie w moich okolicach.

[2012-10-13 10:03]