Łowienie feederem podczas wiatru.

/ 17 odpowiedzi

Witam !

Koledzy zdradzcie pare szczegolow odnosnie lowienia feederem na rzece w czasie silnego wiatru.

Chodzi mi o to ze,wystepuje bardzo duzo falszywych bran z powodu silnego wiatru i nie wiem co robic.

Dzieki i pozdrawiam.

ryukon1975

Witam !

Koledzy zdradzcie pare szczegolow odnosnie lowienia feederem na rzece w czasie silnego wiatru.

Chodzi mi o to ze,wystepuje bardzo duzo falszywych bran z powodu silnego wiatru i nie wiem co robic.

Dzieki i pozdrawiam.

Nie wiem do końca co rozumiesz przez -fałszywe branie.Raczej bez problemu odróżniam branie od szarpania kijem przez wiatr.Fakt jednak niezaprzeczalny że wiatr nie jest sprzymierzeńcem wędkarza łowiącego na feeder w rzece. (2011/10/10 16:16)

macros111

Dzieki kolego .

To wlasnie,jak szczytowka fruwa pod wplywem wiatru,a wiekszosc bran jest delikatna.

(2011/10/10 16:31)

ryukon1975

Dzieki kolego .

To wlasnie,jak szczytowka fruwa pod wplywem wiatru,a wiekszosc bran jest delikatna.

Są sytuacje i warunki z którymi się nie wygra.Jeśli wiatr jest naprawdę silny nie postawisz kija do pionu bo łowienie straci sens,szczególnie jak łowisz mniejsze ryby przykładowo płocie.Trzeba wtedy trochę pokory i ustępuje się warunkom. Zestaw bliżej brzegu kij prawie poziomo,jak największy odcinek żyłki w wodzie by nie szarpał nim wiatr. (2011/10/10 16:40)

użytkownik47420

albo ostatecznie zapomnieć o sygnalizowaniu na szczytówce i ją zatopić wraz z żyłką pod wodą a brania nasłuchiwać na sygnalizatorze elektronicznym jeśli taki posiadasz (2011/10/10 17:44)

speed1599

witam! ja na silny wiatr np jak dzisiaj zakladam do mojego feederka twardsza czytowke , w moim odniesieniu latwiej wtedy rozpoznac brania ktore okazuja sie pukaniem trzesieniem itp a przy miekkej szczytowce po prostu sie ona gnie pod naporem wiatru na zylke. w rzece chowanie calej zylki we wodzie nie jest zbyt idealnym rozwiazeniem z powodu tworzenia sie luku na zylce spowodowanego naporem sily nurtu na nia. potestuj rozne ustawienia wedki roaz twardsza szczytowke to odemnie pozdrawiam . polamania (2011/10/10 17:44)

ryukon1975

witam! ja na silny wiatr np jak dzisiaj zakladam do mojego feederka twardsza czytowke , w moim odniesieniu latwiej wtedy rozpoznac brania ktore okazuja sie pukaniem trzesieniem itp a przy miekkej szczytowce po prostu sie ona gnie pod naporem wiatru na zylke. w rzece chowanie calej zylki we wodzie nie jest zbyt idealnym rozwiazeniem z powodu tworzenia sie luku na zylce spowodowanego naporem sily nurtu na nia. potestuj rozne ustawienia wedki roaz twardsza szczytowke to odemnie pozdrawiam . polamania

Masz do dyspozycji szczytówki o różnym ugięciu,ciężarki o różnej masie.Możesz rzucać tak by żyłka układała się prawie równolegle do nurtu.Jeśli to dobrze zrobisz nie ma mowy o żadnym łuku na żyłce.kwestia praktyki. (2011/10/10 18:09)

speed1599

tak tu masz racje kolego. ale czy w tym wypadku duzej roli nie odgrywa miejsce zasiadki? mam na mysli kontrast miedzy spowolnieniem gdzie nurt wije sie jak dziki waz oraz np szczyt ostrogi gdzie elegancko mozna sie odpasowac tak jak mowisz:) (2011/10/10 18:14)

ryukon1975

tak tu masz racje kolego. ale czy w tym wypadku duzej roli nie odgrywa miejsce zasiadki? mam na mysli kontrast miedzy spowolnieniem gdzie nurt wije sie jak dziki waz oraz np szczyt ostrogi gdzie elegancko mozna sie odpasowac tak jak mowisz:)

Oczywiście,miejscówka ma kluczowe znaczenie w czasie łowienia w trudnych warunkach. (2011/10/10 18:17)

speed1599

moze niech kolega opisze swoja miejscowke a my sprobujemy co nie co doradzic:) (2011/10/10 18:47)

przemo1980

albo ostatecznie zapomnieć o sygnalizowaniu na szczytówce i ją zatopić wraz z żyłką pod wodą a brania nasłuchiwać na sygnalizatorze elektronicznym jeśli taki posiadasz

ciężka sprawa z sygnalizatorem elektronicznym łowiąc w rzece (2011/10/10 18:54)

ryukon1975

moze niech kolega opisze swoja miejscowke a my sprobujemy co nie co doradzic:)

Tego się nie da opisać.W tych warunkach występują zmienne takie jak kierunek wiatru,czy kierunek w jakim płynie rzeka.Takie stałe jak np.ostroga nie wszędzie są,u mnie na rzece nie ma żadnej.Jak już napisałem,praktyka i doświadczenie są bezcenne.:) (2011/10/10 19:02)

speed1599

"oj tam oj tam" :P moze poczekajmy na kolege zainteresowanego naszymi wypowiedziami:P (2011/10/10 19:05)

ryukon1975

"oj tam oj tam" :P moze poczekajmy na kolege zainteresowanego naszymi wypowiedziami:P

Mam czas poczekajmy.:) (2011/10/10 19:14)

macros111

Czesc koledzy i z gory wielkie dzieki za pomoc i zainteresowanie moim postem.

Lowie najczesciej w polowie lub szczycie dosc dlugiej glowki na Odrze,glebokosc to ok.2m

Zaczne wiec od zmiany szcztowek,a moze ktos jeszcze podpowie cos madrego.

Dzieki.

(2011/10/11 16:57)

ryukon1975

Czesc koledzy i z gory wielkie dzieki za pomoc i zainteresowanie moim postem.

Lowie najczesciej w polowie lub szczycie dosc dlugiej glowki na Odrze,glebokosc to ok.2m

Zaczne wiec od zmiany szcztowek,a moze ktos jeszcze podpowie cos madrego.

Dzieki.

Dobrze zmień szczytówkę na twardszą.Pamiętaj jednak że powinieneś zmienić ciężarek czy koszyk ( w zależności czego używasz)  na cięższy.Wtedy wiatr targając za żyłkę nie przesunie go i wszystko będzie stabilne. (2011/10/11 17:05)

macros111

Jeszcze raz koledzy wielkie dzieki za porady.

W weekend koniecznie musze to wypraktykowac i pomoczyc kija.

Dzieki,zycze powodzenia i polamania.

(2011/10/13 18:50)

speed1599

opowiedz jakie wrazenia z zastosowania naszych rad:) (2011/10/18 01:06)