Zaloguj się do konta

Łowienie drapieżnika z gruntu

utworzono: 2009/06/10 08:46
robsonia

poradzcie czego uzyc na drapieznika,jesli uzyje zywca i chce zucic go na grunt,jaki zestaw zmontowac? hak czy kotwica,stalka wolfram czy plecionka? co jest najbardziej skuteczane?
[2009-06-10 08:46]

mta2404

Zdecydowanie polecam hak i plecionkę którym przeszywasz żywca . [2009-06-10 13:03]

powiedz jakie drapieżniki chcesz łapać bo zestaw na szczupaka jest inny od zestawu na suma i jeszcze inny niż na sandacza. Zestaw uniwersalny raczej nie jest możliwy. a nawet jeśli to na pewno nie będzie zadowalający [2009-06-10 13:07]

robsonia

prawde mowiac mialem na mysli szczupaka ale zawsze mozna zucic dwa zestawy,na szczupaka i na sandacza
[2009-06-10 14:04]

no to na szczupaka konieczny przypon metalowy. Czy hak czy kotwica to wedle uznania ale na kotwicę łatwiej zaciąć i dokończyć hol. Linka - nie ma większego znaczenia czy zastosujesz plecionkę czy żyłkę ale dla początkującego żyłka będzie odpowiedniejsza. Wolfram jest dobry do spinningu bo jest cienki i elastyczny ale po zaczepie czy holu większej sztuki zwija się w sprężynkę. Na sandacza raczej nie stosuje się przyponów i zestawy bardziej delikatne ale tu zostawiam pole do popisu specjalistom. Ja sandaczy nie łowię. [2009-06-10 17:15]

wiking 1910

itam mam pytanie a jak zrobic zestaw na suma ??? [2009-06-11 11:12]

Sylwek 1

Ja tam na suma tak jak na szczupaka. Mocna żyłka,duży spławik, przepon wolframowy, haczyk lub kotwiczka ja częściej stosuję duży haczyk. Na haczyk najlepiej duże rasówki lub wątróbka wiprzowa bo drobiowa mięka i spada.
Według nie najlepiej zarzucic taki zestaw 1-2 w nocy i czekać cierpliwie .
Powodzenia. [2009-06-11 11:49]

jeśli masz ochotę zrobić zestaw gruntowy na suma to polecam poniższy link do mojego artykułu. https://wedkuje.pl/n/z-czym-na-suma/6335 [2009-06-11 12:40]

jest na moim blogu też kilka innych artykułów poświęconych wąsatemu. [2009-06-11 12:41]

czas w którym sum żeruje najintensywniej to godziny od zmierzchu do północy i od ok 3 do wschodu słońca. Także kolego Sylwek1 pierwsza czy druga w nocy to okres kiedy sum ma przerwę w żerowaniu. Zdarza się także że sumy dobrze biorą w pochmurne dni lub parne burzowe wieczory. [2009-06-11 12:44]

notaki

Kolego.. sprawa jest generalnie prosta :-)
Łowiąz na zywca musisz przede wszystkim dosttosować owego zywca do metody połowu.
Jeśliw ięc łowisz na spławik - uzywasz zywca który ma tendecję to schodzenia w dół ( płoć, karaś etc ) inaczej np uklejka idaca do góry będzie miała tendencję do platania Ci zestawu ( wyjdzie pomad obciązenie, zrobi kołko i po wszystkim )
Odwrotnie - łowiąz z gruntu szukasz raczej gatunków zerujących w toni czy przy powierzchni.
Dobra więc będzie ukleja, płoć.. raczej nie gatunki denne, bo wejda między zawady, kamienie etc.. i schowają się przed drapieznikiem :-)

Oczywiście to tylko podstawowa zasada - kupe lat temu znajomy miał znakomite wyniki łowiąc sandacze wyłącznie na jazgarze. Naprawde znakomite
[2014-01-28 20:49]