Łowienie bolonką, porady i opinie

/ 63 odpowiedzi
Thoma23


Cześć.

Ja łowię bolonką od ubiegłego roku. Na rzekę super sprawa ale i na zalewie połowisz tym spokojnie. Sam tego próbowałem. Jedyny dyskomfort w łowieniu bolonką na jeziorze pojawia się przy większym wietrze i deszczu. Wtedy żyłka niesamowicie przylepia się do wędki i ciężko rzucać. Co dow iatru to wiadomo, długa wędka stawia spory opór. Plusem jest to że można używać również kołowrotka do kontroli ucieczki ryby, nie tak jak w batach. Sam mam 6 m bolonkę kongera z kołowrotkiem shimano catan cos tam:), jestem zadowolony. Można tym łowić na jeziorze choć swoje prawdziwe możlwości ukazuje nad rzeką. Nieraz łowiąc bolonka miałem wyniki gdy inni wędkarze gruntujący lub łowiący z brzegu nic nie łowili. Mam nadzieję że pomogłem.
Pzdr, Thoma23 (2012/01/20 09:07)

perwer


Thomas ,dzięki....Jędruś ,cena normalna ,myslałem ze czymś innym rzucisz.Jednak 350 gram dość sporo,widziałem kongery 280 gramowe przy długości 6 metrów--tylko że konger ?
Cena podobna ,ale nie wiem.....Może troche cięższa będzie wytrzymalsza ,co myślisz? (2012/01/20 09:16)

Jędrula


 

Tak jak Ci pisałem wcześniej , optymalna waga to według mnie od 200 do 300 gram dla 6 - stki i ja taka sobie zapodam ale będę szukał coś z Trabucco , Colmica , Mistralla seria Aqua i może Cormoran .

Konger jakoś do mnie nie przemawia choć gdzieś widziałem właśnie ,że wyprodukowali coś fajnego , o tu - http://allegro.pl/wedka-konger-impact-bolognese-600-i2011712013.html Mimo wszystko trzeba pomacać kije , pomachać nimi sprawdzić czy nie są miękkie bolki . Ja robię tak , że łażę po sklepach i macam , jak wymacam to szukam na necie tańszą i zamawiam chyba , że kolega z zaprzyjaźnionego sklepu wędkarskiego się ugnie i spuści :)

(2012/01/20 09:35)

dario35


darek pojedz do jeżozwierza aldo do katowic na bocheńskiego ewentualnie do okonia tam masz spory wybór i na pewno cos dopasujesz no i nie zapomnij o długim podbieraku bo to nierozłaczny zestaw z bolonką. (2012/01/20 09:47)

perwer


Misiek ,a ty jesteś w doma?  Jak tak podciepnoł byś mi karta rabatowa co? Tylko mojej nic nie gadaj ,ja żech jest w robocie i do roboty ..jak nie sprawi to problemu ....
Właśnie po robocie do zwierza jada....
(2012/01/20 09:51)

dario35


szukołech karty do jeża ale kaś mi sie podziała dryndni do dugiego on tyż mo (2012/01/20 10:05)

dario35


koi mom karta ale mo jom kasia ona okolo 15 powinna byc juz w doma ,podjedz to ci jom do (2012/01/20 10:10)

Romuald55


Bolonka zbyt lekka tj.ok 250g przy 6m nie może być dobrze wyważona a to jest bardzo istotna rzecz przy długim łowieniu z ręki.Ja proponuję Colmic Pathos  (2012/01/20 10:10)

89krzysztof


Gdzie w Katowicach jest hurtownia jakaś tania ? Wiem, że jedna jest przy DK1, ale tam biednie z towarem. Jest coś jeszcze ?  (2012/01/20 10:11)

Romuald55


Clmic Pathos przy 6m waży 370g jest bardzo dobrze wyważony,nie czuć wagi.C.W.20G średnica dolnika 3cm.Cena poniżej 300zł.Przelotki sic na krótkiej stopie.Żyłka nie klei się na mokro.Łowiłem Pathosem 7m stąd moja wiedza. (2012/01/20 10:16)

perwer


misiech ale moje nic nie godoj,bo żech pedzioł jej że jada po żyłki.
Kasi też nie ,bo wypapla mojej ,a po tem bedzie jęczeć że jej żałuje a sam kupuja.
O 14 kończa,jada ubezpieczenie mieszkania załatwic i po tem dryndna do Kasi. (2012/01/20 10:17)

dario35


Gdzie w Katowicach jest hurtownia jakaś tania ? Wiem, że jedna jest przy DK1, ale tam biednie z towarem. Jest coś jeszcze ? 


ja znam tylko sklep na bocheńskiego (załęże hale targowe,hala słoń jak sie nie myle) (2012/01/20 10:19)

dario35


misiech ale moje nic nie godoj,bo żech pedzioł jej że jada po żyłki.
Kasi też nie ,bo wypapla mojej ,a po tem bedzie jęczeć że jej żałuje a sam kupuja.
O 14 kończa,jada ubezpieczenie mieszkania załatwic i po tem dryndna do Kasi.


oki kasia niewie poco jedziesz mo ci dac karta i tyla (2012/01/20 10:21)

JKarp


Misiek ,a ty jesteś w doma?  Jak tak podciepnoł byś mi karta rabatowa co? Tylko mojej nic nie gadaj ,ja żech jest w robocie i do roboty ..jak nie sprawi to problemu ....
Właśnie po robocie do zwierza jada....

CześćŁadnie, ładnie - a dawaj tu telefon do Szanownej Małżonki he he A tak na poważnie Darek małą historyjka z życia:Kilka lat temu gość kupił bolonkę Temptetion Mikado 6m. No ale cena jak cena. Zerwał rozumiesz moją fiszkę no i mówi: Panie Janku pan naklei tu inną cenę w granicach 150zł. Jaki problem - nakleiłem. Minęło z dwie godziny wchodzi jakaś pani z TĄ wędką i mówi: Panie Janku jak Pan te wędki sprzedaje po 150zł to ja zamawiam trzy sztuki :-))))))))Oczywiście Pani znała się co to za kij i ile powinien kosztować.Miłego wyboru Wam życzę i połamania.JK (2012/01/20 10:23)

u?ytkownik997


ja w tym roku kupiłem kongera
 http://www.konger.pl/pl/start/wedka/5835-Konger-Arcus-Bolognese-600


i do tego kołowrotek

 
http://takaryba.com/strona_produktu.php/info/p12785_Shimano-Hyperloop-2500-FB.html

Całość w granicach 200zł,sprzęt jeszcze nie testowany (2012/01/20 10:25)

89krzysztof


Większość z Was zasługuje na miano mieszacza w głowie ... :) 
Już miałem upatrzoną, tańszą, trochę cięższą ( bo mnie pieniądze nie puszczają na droższą ), ale tyle fajnych linków widzę, że nie wiem na co się zdecydować. Ale oczywiście wszystko na plus  (2012/01/20 10:33)

u?ytkownik997


no mój zestaw warzy jakieś pół kilo,to dużo ? (2012/01/20 10:40)

89krzysztof


Miałem w ręce kilka razy cięższego bata. Bez problemu można się przyzwyczaić do takiej wagi ;)  (2012/01/20 12:00)

perwer


Nie kupiłem,te ceny co mają w sklepie to jakiś kosmos.Nawet wędki konger te za 154 zł z allegro ,to po 216 w sklepie .Kity do tego chca wcisnąć ,a o żadnej wędce nikt nic powiedzieć nie umiał. Kupiłem żyłki i do widzenia ,resztę na allegro... (2012/01/20 16:33)

rawa19


Jeszcze ktoś coś powie ? mam jakieś 12 godzin żeby się rozmyślić ;) 


W tej metodzie najważniejsza jest waga całego zestawu. Przez kilka lat pracy w sklepach wędkarskich zawsze do bolonki sprzedawałem kołowrotki małe i lekkie, to czy jest on matchowy , spinningowy czy -nazwijmy to -uniwersalny miało drugorzędne znaczenie, każdego z kupujących interesowała przede wszystkim waga no i cena oczywiście . 

(2012/01/20 19:24)

89krzysztof


Nie kupiłem,te ceny co mają w sklepie to jakiś kosmos.Nawet wędki konger te za 154 zł z allegro ,to po 216 w sklepie .Kity do tego chca wcisnąć ,a o żadnej wędce nikt nic powiedzieć nie umiał. Kupiłem żyłki i do widzenia ,resztę na allegro...

Ja pojechałem po bolonkę, kupiłem bata 7m. Hahaha ... Ale ceny w sklepie w którym kupuję lepsze niż na allegro. ;)  (2012/01/20 20:12)

perwer


Było kilka bolonek,ale na pytanie jaka waga(bo oprócz kongera,nie każda ma na wędce ),to sprzedawca mi mówi :wie pan musiał bym znaleźć w katalogu.....ale tak ciężko do tego podchodził ,że dałem se spokój żeby mu męczarni zaoszczędzić.
Na temat bolonek nie mieli zielonego pojęcia.Na temat bata już coś tam mógł mi doradzić.
Zresztą o co bym sie nie zapytał to super sprzęt( a w grę wchodziły tylko te najdroższe),a jak poruszyłem tematy o których mam pojęcię ,to kity wciskane dały mi obraz że najważniejsze jest sprzedanie towaru ,a nie dobry wybór w moich granicach finansowych. To dobry sklep,ale tylko jedna osoba jest tam obeznana w temacie,a właścicielka i jeden sprzedający ,to z wędkarstwem mają mało wspólnego.Tam jest dobrze kupować,jak ma sie coś konkretnego na oku,nie ma co liczyć że ktoś Ci coś doradzi-- bo wędke za 700zł ,to i moja może doradzić że jest dobra.
Szkoda bo byłem zdecydowany coś kupić.Nic, poczekam może coś okazyjnie sie trafi ,może na allegro coś wypatrzę ,a może dalej na odległościówce będę łapał.

Krzysiek ile dałeś i co kupiłeś? (2012/01/20 22:47)

dario35


a gdzie byłeś w jeżozwierzu czy innym sklepie bo jak pamiętam to jeżyk zawsze byl oki (2012/01/20 23:58)

89krzysztof


Kupiłem kongera spirado, jest trochę ciężki, ale ja i tak na bata łowię z podpórkami, więc ta waga nie stanowi dla mnie problemu. Zapłaciłem za niego 118zł, natomiast na allegro są po 121. Konger Spirado 700/30  (2012/01/21 08:18)