Zaloguj się do konta

Łowienie bez opiekuna

utworzono: 2016/12/04 21:33
kacper-siwy-zielinski

Mam pytanie mam 13 lat i mieszkam z mamą ale na ryby raz na 2 tygodnie jeźdze z tatą ale czy mógł bym z legitymacją wędkarską łapać bez opiekuna ale z pozwoleniem obu rodziców w mojej okolicy ? [2016-12-04 21:33]

spines21

Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb  
II. PRAWA WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW


 3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do 14 lat oraz cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce.


4. Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym, że młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowania w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej do opieki.


5. Członek PZW do lat 14 ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską.


6. Młodzież niezrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:
a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską - metodą gruntowo-spławikową maja prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom wyklucza wędkowanie opiekuna na jedną wędkę.
b) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową.
Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę.

7. Dopuszcza się wędkowanie kilkuosobowych grup młodzieży w wieku do lat 14, pod nadzorem opiekuna posiadającego stosowne uprawnienia oraz zezwolenie wydane przez uprawnionego do rybactwa. Każda osoba z grupy ma prawo łowić wyłącznie na jedną wędkę, z zachowaniem uprawnień do własnego stanowiska i dziennego limitu połowu przysługującego członkowi PZW. [2016-12-04 22:12]

Haryyy5

Prawo prawem a rzeczywistość rzeczywistością. Ja za dzieciaka łowiłem ciągle bez opieki i nigdy problemów przez to nie miałem [2016-12-05 11:03]