Zaloguj się do konta

Łowienie bez karty na wodach PZW?

utworzono: 2014/03/15 16:09

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

LeoAmator

Czy jest możliwa taka sytuacja na wodach PZW .Nurtuje mnie to , ponieważ mam kumpla który w życiu nie łowił, chciałby  spróbować ale nie ma karty wędkarskiej ( nie jest cudzoziemcem,bo to by sprawę załatwiło)  . Przecież powinien być jakiś sposób na łowienie bez karty nie tylko na wodach prywatnych ale także wodach PZW,a może połknie bakcyla i wtedy wyrobi sobie brakujący dokument.   [2014-03-15 16:09]

roman76

Niestety,na wodach PZW nie ma takiej opcji ,chcę spróbować czy mu się spodoba?musi mieć kartę ,jest to moim zdaniem chore ale tak jest ,jeżeli chcę spróbować pozostaję mu prywatna woda
[2014-03-15 16:19]

Romuald55

Na wszystkich wodach śródlądowych RP obowiązuje Karta Wędkarska .Na prywatnych tez.Obywatel RP powyżej 14 roku życia ma obowiązek jej posiadania jeśli chce łowić ryby na wędkę.Nawet na swoim własnym stawie.
[2014-03-15 17:01]

Czy jest możliwa taka sytuacja na wodach PZW .Nurtuje mnie to , ponieważ mam kumpla który w życiu nie łowił, chciałby  spróbować ale nie ma karty wędkarskiej ( nie jest cudzoziemcem,bo to by sprawę załatwiło)  . Przecież powinien być jakiś sposób na łowienie bez karty nie tylko na wodach prywatnych ale także wodach PZW,a może połknie bakcyla i wtedy wyrobi sobie brakujący dokument.  


Jeżeli chce spróbować to niech idzie nad jakąś sadzawkę czy cokolwiek gdzie nie wymagana jest karta,przecież praktycznie każdy wędkarz w ten oto sposób zaczynał swą przygodę.Niech lepiej tak zrobi,dletego że opłaci karte,a jemu akurat to się nie spodoba.

[2014-03-15 17:02]

Na wszystkich wodach śródlądowych RP obowiązuje Karta Wędkarska .Na prywatnych tez.Obywatel RP powyżej 14 roku życia ma obowiązek jej posiadania jeśli chce łowić ryby na wędkę.Nawet na swoim własnym stawie.

Że co???
[2014-03-15 17:03]

Jakub Woś

Na wszystkich wodach śródlądowych RP obowiązuje Karta Wędkarska .Na prywatnych tez.Obywatel RP powyżej 14 roku życia ma obowiązek jej posiadania jeśli chce łowić ryby na wędkę.Nawet na swoim własnym stawie.

Co???
[2014-03-15 17:14]

Romuald55

To co przeczytałeś Kolego!
Zajrzyj do Ustawy o rybactwie śródlądowym.
[2014-03-15 17:19]

ZanderHunter

Na wszystkich wodach śródlądowych RP obowiązuje Karta Wędkarska .Na prywatnych tez.Obywatel RP powyżej 14 roku życia ma obowiązek jej posiadania jeśli chce łowić ryby na wędkę.Nawet na swoim własnym stawie.








 Czyli jak wykopię sobie stawek na swojej działce i go zarybię...następnie chcąc łapać w nim rybki mam opłacić kartę?...żarty chyba jakieś...:)))
[2014-03-15 17:20]

Romuald55

Kolego Zander....powinieneś wiedzieć co to jest Karta Wędkarska.
[2014-03-15 17:22]

Haha znów się zaczyna:) [2014-03-15 17:24]

Romuald55

Dodam jeszcze,że na Twoim prywatnym stawie obowiązują okresy i wymiary ochronne ryb.
[2014-03-15 17:26]

Romuald55

A jak ktoś nie wierzy to do adwokata niech się zwróci z zapytaniem.
[2014-03-15 17:27]

ZanderHunter

Kolego Zander....powinieneś wiedzieć co to jest Karta Wędkarska.






Akurat wiem...kartę posiadam od 1998r a w PZW jestem od 1983r...powiem tak że jak by mi przyszedł jakiś strażnik na mój prywatny staw i wspomniał coś o karcie wędkarskiej to dostałby by od razu cepa w łeb i wbił by się w muł...:) także że trzeba posiadać kartę łowiąc na swoim prywatnym stawie dla mnie to bzdura...i mam to głęboko w....
[2014-03-15 17:30]

ryukon1975

Ja wyrobiłem kartę w młodym wieku bo mi mama kazała w wannie odłowić karpia kupionego na święta. Przestrzegam litery prawa a i lewem nie gardzę. :)


[2014-03-15 17:34]

Romuald55

Ja nie twierdzę,ze to nie jest bzdura.Takie mamy prawo.
Dla uspokojenia nerwów dodam,ze żadne służby nie rwą się do kontroli wód prywatnych.Ale zarówno PSR jak i Policja ma prawo kontroli wód prywatnych.I zgodnie z obowiązującym prawem na własnym stawie można być kłusownikiem.
[2014-03-15 17:36]

Romualdzie a wiesz,że teraz trzeba również mieć zrobione badanie  na stacji diagnostycznej w celu sprawdzenia stanu technicznego sprzętu wędkarskiego:) [2014-03-15 17:39]

Romuald55

Pójdż Kolego do dobrego prawnika i póżniej podyskutujemy.
[2014-03-15 17:43]

bluehornet

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/PO-ryby/D20101322.pdf

Czegoś tu nie łapię - gdzie i w którym pkt. jest taki zapis ?
[2014-03-15 17:52]

Romuald55

Preambula ustawy nie rozróżnia wód prywatnych od państwowych czy publicznych.To jest podstawa dalszych przepisów.
[2014-03-15 18:08]

mr Artur

Serdecznie zapraszam pana Romualda55 na mój staw , w celu przeprowadzenia kontroli mnie lub osób zaproszonych prze zemnie do wędkowania , może pan zabrać kilku adwokatów
Pozdrawiam i życzę trzymania się bliżej ziemi - niech troszkę władzy nie uderza nikomu jak wódka do głowy
[2014-03-15 18:16]

Proponuję by niektórzy na tym forum wykupili sobie ,, przyrząd "   którego reklama  znajduje się na tej stronie. Ja też jestem po Grzegorzu  ale  nie zakładam idiotycznych blogów  i nie  wdaje się w debilne dyskusje.
Julian
Ps. A tak nawiasem nie zauważyliście że niektóre zadawane na forum Wędkuje ,, pytania "  są na poziomie przedszkolaka.
[2014-03-15 18:30]

Romuald55

Panie Artur,jak będziesz budował choćby garaż i natrafisz na kość mamuta,to poniesiesz koszty badan archeologicznych i budowa będzie wstrzymana na czas badań.Na Twojej ziemi.To jako przykład.Grunt pod Twoim stawem jest Twój a woda i jej użytki juz nie.Ale to Twój problem.
[2014-03-15 18:41]

Romuald55

Nawet świerka posadzonego za Twoje pieniądze na Twojej własnej posesji po 10 latach nie możesz wyciąć bez pozwolenia bo już nie jest Twój.Nie bądż więc bufonem.
[2014-03-15 18:46]

mateusz-falkiew

roman 76 nie wprowadzaj ludzi w błąd jakbyś przeczytał dobrze regulamin to byś wiedział że cudzoziemcy i osoby niezrzeszone mają możliwość połowu na wodach pzw za opłatą jest to w regulaminie którego zapewne otrzymałeś przy opłatach składek pzw [2014-03-15 19:03]

Diablo

Oczywiście, uprawniony do rybactwa może wymagać karty wędkarskiej za połów na swoich wodach. Jednak na prywatnej wodzie wystarczy zezwolenie uprawnionego do rybactwa. Każdy samoistny posiadacz gruntów pod wodami stojącymi w tym stawami jest uprawnionym do rybactwa. Jasnym jest że nie musze wypisywać sobie samemu zezwolenia więc mogę na własnym stawie łowić bez papierów. Tylko żeby nie trafić na kość mamuta kopiąc staw bo wtedy opłacimy szereg archeologów :)
[2014-03-15 19:04]

Diablo

roman 76 nie wprowadzaj ludzi w błąd jakbyś przeczytał dobrze regulamin to byś wiedział że cudzoziemcy i osoby niezrzeszone mają możliwość połowu na wodach pzw za opłatą jest to w regulaminie którego zapewne otrzymałeś przy opłatach składek pzw



To Ty wprowadzasz w błąd. Kolega autora nie jest cudzoziemcem o czym wspomniał zakładając wątek. A osoby niezrzeszone w PZW kartę posiadać muszą jeśli chcą lowić.
[2014-03-15 19:09]