Łowienie batem 7m

/ 8 odpowiedzi
Nigdy nie lowilem na ta metodę ale planuje zacząć. Jakieś porady dla początkującego, jak zarzucać, jak mocno itd????
Artur z Ketrzyna

Prostszej metody nie ma. Sławik montowany na stałe (ja używam 2,5-3,0 g). Co do zarzucania zestawu to po prostu z wyczuciem, tak by nie wpadał do wody z impetem. Masz 2 techniki z reki, przed siebie, lub zza siebie jak batem. Troszkę poćwiczysz i będzie oki. (2015/08/18 21:47)

enndi91

Kolega rzucając zza siebie polamal bata. Jak należy go trzymać żeby tego nie powtórzyć? a co do tej drugiej metody to chodzi o rozchustanie zestawu i położeniu go na wodzie, dobrze rozumiem ? (2015/08/19 04:46)

patryk-kociemba

Zależy jakiego bata posiadasz, jeżeli z włókna szklanego to nie musisz sie obawiać niczego, możesz koledze dać nim po głowie i nic się nie stanie, a co do samych rzutów, sprawa jest prosta, rzucajac za siebie rób to lekko, najwyżej kilka razy spróbujesz i będziesz wiedział jakiej siły użyć do tego.
Co do wpsomnianych spławików lepiej dobrać do łowiska na jakim planujesz łowić, ponieważ gramaturę dobiera się z zależności od głębokości oraz warunków.
pozdrawiam (2015/08/19 08:55)

Haryyy5

Tak piszecie że łatwe zarzucanie bo sami często zarzucacie batem a to jednak całkiem inne historia niż wędką. Jak ja po latach od ostatniego spławikowania wziąłem do ręki 8m bata to moje próby zarzucania wyglądały bardzo żałośnie :P (2015/08/19 14:25)

Jędrula

Tak piszecie że łatwe zarzucanie bo sami często zarzucacie batem a to jednak całkiem inne historia niż wędką. Jak ja po latach od ostatniego spławikowania wziąłem do ręki 8m bata to moje próby zarzucania wyglądały bardzo żałośnie :P

Bo ludzie wymyślają jakieś spławiki po 0,6 albo 0,8 grama , trzeba zastosować większy i go dobrze obciąźyć . Nie należy się bać splawików 1,5 -2,5 grama , na początek batowania to dobry zestaw . (2015/08/19 14:52)

Zielan

Kolega rzucając zza siebie polamal bata. Jak należy go trzymać żeby tego nie powtórzyć? a co do tej drugiej metody to chodzi o rozchustanie zestawu i położeniu go na wodzie, dobrze rozumiem ?

Kolega ma talent :) Albo łowił przy sporym wietrze, tak najczęściej się łamie ósemki. Albo miał bardzo zaniedbanego bata lub uderzył nim o coś co spowodowało mechaniczne uszkodzenie, które przy przeciążeniu wędki poskutkowało złamaniem elementu. Baty same się nie łamią :) (2015/08/19 16:09)

enndi91

Nie mam pojęcia o co chodziło. Twierdził że machnął zza siebie, a bat polamal się na rękojeści. Może za nisko go trzymał? sam nie wiem (2015/08/19 16:12)

Artur z Ketrzyna

Kolega rzucając zza siebie polamal bata. Jak należy go trzymać żeby tego nie powtórzyć? a co do tej drugiej metody to chodzi o rozchustanie zestawu i położeniu go na wodzie, dobrze rozumiem ?

Nie mam pojęcia o co chodziło. Twierdził że machnął zza siebie, a bat
polamal się na rękojeści. Może za nisko go trzymał? sam nie wiem

Wszytko wskazuje że miał wędkę z wysoko węglową. Drogą i bardzo podatna na uszkodzenia.. Wystarczy gdzieś puknąć a powstają mikro pęknięcia i wędka z czasem w tym miejscu się łamie.
Pewnie też nie patrzył za siebie i o coś zaczepił przy żucie.

Jak na początek kup sobie wędkę kompostową. Czyli węglowo szklaną. Ceny już od 100 do 250 zł.
I spokojnie na nie połowisz. I nie będziesz tak musiał się obawiać że przy bele rybie czy innym duperelu się złamie.

Mikado X-Pole kupisz już za 130-150 zł. ludzie chwalą, i córka jest zadowolona. (2015/08/19 20:19)