Łowienie batem żyłki łączyć krętlikiem czy normaln

/ 9 odpowiedzi
Czy jest jakaś różnica jeśli będę łowił na bata jeśli połącze żyłki krętliiem czy lepiej normalnie ??
89krzysztof


Jest różnica taka, że przy połączeniu krętlikiem będziesz miał krętlik w zestawie. (2012/12/13 09:08)

matrix1596


naj lepiej  normalnie zamotować  (2012/12/13 10:23)

halski021


Zawsze staram się mieć krętlik między żyłką główną, a przyponem.Wydaje mi się,że przypony mniej są podatne na plątanie przy łowieniu na białe robaki lub pęczak przy gruncie ponad 1m.Ale to jest moje zdanie,inni mogą mieć inne.Zawsze jak widzę,że ktoś ma zamontowany zestaw inaczej niż ja i mówi,że tak jest lepiej,to sprawdzam, czy mi będzie to odpowiadać.Jeżeli nie,to łowię dalej po swojemu,jeżeli tak ,to wprowadzam to do moich zestawów.Ważne,żeby mi to odpowiadało i żebym czerpał radość z wędkowania. (2012/12/13 11:01)

rad13


Najlepszy jest jak najprostszy zestaw tym bardziej w bacie.krętlik stosuje się głównie przy wędkach odległościowych gdy podczas zwijania przynęta wiruje w bacie nie ma takiego problemu (2012/12/13 14:33)

ayem


Oczywiście zgadzam się z przedmówcami , w bacie nie ma potrzeby stosowania krętlika , ja natomiast stosuję krętliki wszędzie nawet w bacie. (2012/12/13 16:21)

u?ytkownik137197


Oczywiście zgadzam się z przedmówcami , w bacie nie ma potrzeby stosowania krętlika , ja natomiast stosuję krętliki wszędzie nawet w bacie.


A moja mama bez względu na rodzaj potrawy zawsze dodaje bez umiaru Curry - co dla niektórych / a raczej  większości / powoduje niejadalność danego dania .
(2012/12/13 16:47)

u?ytkownik140532


Podstawowa różnica polega na tym ,że przypon z krętlikiem - wymienia się szybciej niż wiąże nową stągiewkę czy węzeł baryłkowy.
Druga różnica, dotyczy ciężaru zestawu np : są sytuacje gdy zestaw obciąża się bardzo precyzyjnie - co do joty - a jak wiadomo krętlik , ma też swój własny ciężar , przez co mógłby  zniweczyć starania wędkarza.Jeżeli komuś wydaje się śmieszna ta uwaga, to podam przykład : zestaw odległościowy  trzeba podać z wolnego opadu, bo ryby inaczej nie biorą... Wówczas robi się zestaw z długim- metrowym przyponem  i samym tylko krętlikiem w roli obciążenia.Krętlik nie jest potrzebny przy zestawie pełnym, aczkolwiek w przypadku przepływanki raczej nie przeszkadza co wręcz pomaga w niektórych sytuacjach. (2012/12/13 17:33)

roman55


Jeśli startuję w zawodach to krętlik stosuję ( chodzi o szybkość wymiany przyponu) a rekreacyjnie nie,  bo ja osobiście  nie widzę potrzeby jego zastosowani, nawet przed skręceniem się cienkiego przyponu pod wpływem nierównej przynęty.

Z wędkarskim pozdrowieniem

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     (2012/12/13 17:44)

pmizera87


Zgadzam się z Kolegami wyżej. Bat - na pętelkę, metody odległościowe - krętlik. (2012/12/14 06:19)