Zaloguj się do konta

Łowienie amurów w stawie

utworzono: 2016/03/09 23:40
niedzielny-wedkarz

Witam, od pewnego czasu próbuję złowić amura na stawie gdzie są też karpie, ale mam problem, którego nie mogę rozwiązać - oba gatunki łowi się tam tylko na kukurydzę, bo nią są karmione przez właściciela; jedne i drugie żerują na tej samej głębokości i w tych samych miejscach; eksperymenty z różnymi zestawami też nie pomagały. Jest na to jakiś sposób poza powtarzaniem \"magicznego\", wędkarskiego \"zaklęcia\" w stylu: \"cip, cip amurki\"? ;) proszę o pomoc :) [2016-03-09 23:40]

spines21

http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=archiwum&szukaj=spos%F3b+na+amura [2016-03-10 00:48]

MarkHunter

Mało podałeś danych,a to ,że oba gatunki są łowione z tego samego miejsca nie dziwne bo sam napisałes,że właściciel je karmi zapewne w tym miejscu. A co tyczy się jakiejkolwiek porady to trudno coś podpowiedzieć na odleglość.Jedynie co podpowiem to,że amur jest ciekawską rybą tak jak i karp ja spróbowałbym łowić na kulki o nucie owocowej i nie tam gdzie są dokarmiane,i gdzie łowią inni wędkarze tylko w innej części stawu o ile jest to możliwe.To,że są łowione tylko na kukurydze nie zmienia faktu,że łowiąc na kulki nie będziesz mniał afektu bo kulka będzie juz jakąs odmianą w ich dotychczasowym menu.Pozdrawiam  [2016-03-10 10:55]

czaro93

Na stawie, na którym łowię jest podobna sytauacja. Karpi jest zdecydowanie więcej i często nie dopuszczają amurów do żerowania w zanęconym miejscu. Brania amurów zawsze były przed wejściem karpi w łowisko albo po, nigdy w trakcie żerowania krapi. Spróbuj łowić jedną wędką na kukurydzę, czyli tą przynętę, do której  przyzwyczajone są ryby. Na drugą wędkę daj groch ten zielony z puszki albo zaopatrz się tak jak napisał poprzednik, w kulki o typowo owocowych smakach. Musisz kombinować, Dlatego moim zdaniem najlepszą strategią będzie właśnie łowienie jedną wędką na sprawdzoną przynętę, a na drugą coś czym będziesz kombinował. Pamiętaj o nęceniu tym na co łowisz. Pozdrawiam [2016-03-10 11:57]

odrofan

Amurowe smaki to podobno spirulina , kelp , firma carp zoom ma w ofercie linię amurową - możesz spróbować te produkty nie są drogie , a jak nie nie wyselekcjonują amura to bedziesz łowił karpie , stosowalem je i mogę powiedzieć że napewno ryb nie ,,odstraszają '' . Dodawalem spirulinę do zanęty i aromatyzowalem nią kukurydzę , w efekcie złowiłem kilka amurow w Odrze , ale karpia jest tam raczej nie wiele . [2016-03-10 12:20]

niedzielny-wedkarz

Dziękuję za pomoc :) słyszałem też od jednego doświadczonego karpiarza, że w tej sytuacji może pomóc dodanie do kukurydzy szczypiorku albo pora-czy to prawda? [2016-03-10 13:15]

JKarp

Jesli są amury to podstawą jest nęcenie. Obfite nęcenie - od tego trzeba zacząć. Nie wiem jaka jest populacja amurów i jakie są duże więc ciężko się wypowiedzieć ale na amury na prawdę trzeba dużo papu. 
JK [2016-03-10 18:02]

niedzielny-wedkarz

JKARP, jak sądzisz - na 2-3 h na amury 0.5-1 kg wystarczy powiedzmy 5 kg zajęty? Ryb jest może kilkadziesiąt. Słyszałem, że są żarłoczne ale nie wiem jak bardz [2016-03-10 18:30]

JKarp

Jeśli już to kukurydzy - zanęta sypka jest nie za dobra bo jak wpłyną amury to kule rozbiją i tyle. 
No może 5 kilo na 3 godziny to ciut za dużo ale 2-3 kilo powinno starczyć.

JK [2016-03-10 19:09]

Ty Amurów i Karpi do niczego innego nie musisz przyzwyczajać nawet jeśli jadły co innego. Jak da Mnie dziki Amur jest jeszcze bardziej dziki jak dziki Karp. Torpedzie trzeba obficie sypnąć bo jak wjedzie w łowisko to godzina i pozamiatane.Próbuj dalej na kukurydzę,wyposaż się w kulki owocowe jak i pellet,ale nie zapomnij o starych łownych przynętach jak:wiśnia,korzenie trzcin,makaron(najlepiej świderki)miąższ z chleba a bardziej ciasto z niego. [2016-03-10 19:39]

niedzielny-wedkarz

MATEUSZJ415 - amury o których pisałem są hodowane, a nie dzikie ;). Jak duże amury i jaką ich liczbę masz na myśli pisząc, że jak taka torpeda wejdzie w łowisko to godzina i pozamiatane? Co do użycia innych przynęt, w rodzaju kulek czy pelletu to spróbuję połączenia z kukurydzą bo rybki na tym stawie niesamowicie wybredne i nic innego do pyska nie wezmą jeśli jest podane samo (już sprawdzałem) - nawet kukurydza tylko jednej firmy się dobrze sprawdza, a reszta gorzej [2016-03-11 00:10]

niedzielny-wedkarz

A co do trzcin - czy zamiast korzeni nada się np. łodyga albo liście? [2016-03-11 01:07]

zbynio 33

MATEUSZJ415 - amury o których pisałem są hodowane, a nie dzikie ;). Jak duże amury i jaką ich liczbę masz na myśli pisząc, że jak taka torpeda wejdzie w łowisko to godzina i pozamiatane? Co do użycia innych przynęt, w rodzaju kulek czy pelletu to spróbuję połączenia z kukurydzą bo rybki na tym stawie niesamowicie wybredne i nic innego do pyska nie wezmą jeśli jest podane samo (już sprawdzałem) - nawet kukurydza tylko jednej firmy się dobrze sprawdza, a reszta gorzej

To i jeszcze gatunek kukurydzy musi być odpowiedni? Jak możesz kolego to zdradź jaki to? [2016-03-11 04:46]

MATEUSZJ415 - amury o których pisałem są hodowane, a nie dzikie ;). Jak duże amury i jaką ich liczbę masz na myśli pisząc, że jak taka torpeda wejdzie w łowisko to godzina i pozamiatane? Co do użycia innych przynęt, w rodzaju kulek czy pelletu to spróbuję połączenia z kukurydzą bo rybki na tym stawie niesamowicie wybredne i nic innego do pyska nie wezmą jeśli jest podane samo (już sprawdzałem) - nawet kukurydza tylko jednej firmy się dobrze sprawdza, a reszta gorzej
Czy są hodowlane czy dzikie napisałem tylko która z tych ryb jest bardziej dzika. U znajomego na komercji co roku obserwóję ryby na głębokości 0,5m-1m dla takiego Amura +10 kg przękąska w postaci 0,5 kg kukurydzy to jak dla byka "kartofel" Mogą być wybredne ale bez przesady że nic innego do pyska nie wezmą tworzysz mit który można obalić i sam tego dokonasz.Tylko trzeba zaplanować odpowiednią taktykę.
  [2016-03-11 06:55]

niedzielny-wedkarz

ZBYNIO 33, na tym stawie przede wszystkim dawtona. Inne oczywiście też się nadają, ale są znacznie gorsze wyniki [2016-03-11 09:40]

zbynio 33

ZBYNIO 33, na tym stawie przede wszystkim dawtona. Inne oczywiście też się nadają, ale są znacznie gorsze wyniki

Myślałem, że wiesz jaki gatunek kukurydzy najlepszy? Dawtona słodka, czy raczej gold? A jak zakładasz kuku jako przynętę? Będę bardzo wdzięczny za pomoc :). [2016-03-11 12:00]

JKarp

Zbyniu litości ;-)
Ja używam Dawtona lekko pół słodkiej nie pozawionej goryczki z cynamonowym zakończeniem ;-)
JK [2016-03-11 12:56]

zbynio 33

Janusz te cynamonowe zakończenie to może być klucz do sukcesu ;)). [2016-03-11 13:19]

niedzielny-wedkarz

Zbyniu, co do zakładania kuku - zwyczajnie nabijam prosto na haczyk 6-8, 2-3 największe ziarna. \"Moje\" karpie za taką przynętą szaleją. Zazwyczaj łowię na spławik (1-1,5 g) batem 4 m z żyłką 0.18-0.20 [2016-03-11 16:12]

niedzielny-wedkarz

Mateuszu, naprawdę nie przesadzam, że ryby ze stawu, na którym łowię nie tkną kulek, pelletu, itd. jeśli taka przynęta jest podana sama. Sam w to początkowo wątpiłem jak zaczynałem tam łowić i tak mi powiedzieli wędkarze znający ten staw. Jednak sprawdziłem to i mieli rację. Ale skuteczność połączenia kuku z czymś innym chętnie przetestuję :) [2016-03-11 16:20]

JKarp

Mateuszu, naprawdę nie przesadzam, że ryby ze stawu, na którym łowię nie tkną kulek, pelletu, itd. jeśli taka przynęta jest podana sama. Sam w to początkowo wątpiłem jak zaczynałem tam łowić i tak mi powiedzieli wędkarze znający ten staw. Jednak sprawdziłem to i mieli rację. Ale skuteczność połączenia kuku z czymś innym chętnie przetestuję :)

Zapewniam Cię, że z tymi kulkami jesteś w błędzie. Karpi nie trzeba uczyć jedzenia kulek. Praktycznie nigdy nie nęcę przed zasiadką i jakoś karpie biorą na kulki. 
W jaki sposób sprawdzałeś, że karpie nie biorą na kulki ? 
JK

[2016-03-11 16:26]

niedzielny-wedkarz

JKARP, próbowałem na nie łowić, a jak widziałem przy brzegu narybek kruszyłem kulkę, wrzucałem do wody i obserwowałem rybki, próbowałem uparcie przez kilka lat co roku w wakacje kiedy tylko się dało wyskoczyć nad wodę i na zestawie z kulką nic, a kuku co chwilę przynajmniej podskubywane. I nie była to kwestia pogody, pory dnia czy innych tego typu czynników, bo próbowałem w różnych warunkach :) [2016-03-11 16:37]

niedzielny-wedkarz

JKARP, a gdybym spróbował tego samego co wcześniej tylko na włos? Mogłoby się sprawdzić? :) [2016-03-11 16:40]

JKARP, a gdybym spróbował tego samego co wcześniej tylko na włos? Mogłoby się sprawdzić? :)

To łapałeś na kulki nie na włos?:) Jakiej wielkości Amury tam występują i Karpie?  [2016-03-11 16:47]

zbynio 33

Zbyniu, co do zakładania kuku - zwyczajnie nabijam prosto na haczyk 6-8, 2-3 największe ziarna. \"Moje\" karpie za taką przynętą szaleją. Zazwyczaj łowię na spławik (1-1,5 g) batem 4 m z żyłką 0.18-0.20

Albo rozmawiamy o kaprach albo o amurach? Bat 4 m stanowczo za długi, a żyłka 0,18 za gruba. Płoszy ryby.... Spławik masz za mało czujny. Zbyt duża gramatura i nie widzisz brania.  [2016-03-11 17:38]

zbynio 33

JKARP, a gdybym spróbował tego samego co wcześniej tylko na włos? Mogłoby się sprawdzić? :)
Kulki to chemia i musisz kilka lat ryby przyzwyczajać do tego paskudztwa. najlepsza jest kukurydza! Nie kombinuj z żadnymi włosami tylko centralnie na hak i sru do wody. Polamania i duuuuuużo cierpliwości życzę!:)
  [2016-03-11 17:41]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia