Łowienie 50 m od śluz, tam, jazów .

/ 19 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam jak w temacie potrzebuję pomocy ponieważ z naszego regulaminu amatorskiego połowu ryb wynika z PKt 3 Wędkowanie 3.4. Wędkarzowi nie wolno d) Łowić ryb w odległości mniejszej niż 50m od : jazów,śluz,tam,zapór i innych urządzeń słurzących do piętrzenia wody oraz przepławek.
Większość wędkujących dobrze zna ten przepis lecz nie jest on łatwy w praktyce prosze o odpowiedź na moje pytanie od którego miejsca ja mogę łowić. Przedstawiłem ładnie z opisem na zdjęciu nasz oto kanał na rzece Noteć więć proszę o odpowiedź czy mogę łowić tak jak w regulaminie 50m od bramy żółta kreska czy ja to źle interpretuje i nasza straż kochana ma racje i wyganiają wszystkich 50m od wylotu i wstawiają mandaty. Za wszelkie wskazówki i odpowiedzi serdecznie dziękuję

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

jacfar


https://www.piib.org.pl/budownictwo-aktyprawne-61/przepisy-i-warunki-techniczno-budowlane-aktyprawne-180/1040-rozporzidzenie-ministra-brodowiska-z-dnia-20-kwietnia-2007-r-w-sprawie-warunkechnicznych-jakim-powinny-odpowiadaudowle-hydrotechniczne-i-ich-usytuowanie (2018/01/21 14:06)

Samotnik


Wiem że ten przepis jest nagminnie łamany przez niektórych wędkarzy..  Niektórych to chcę zaznaczyć wyrażnie. . Szkoda że  wiele przepisów RAPR jest nagminnie łamana.  Pozdrawiam wszystkich wędkarzy . (2018/01/21 15:31)

adacho113


Witam serdecznie.
W moim RAPR w dziale Przepisy Ogólne p-kt 25 widnieje taki zapis:
,,Odległość Wędkowania od przepłąwki, jazu, śluzy lub innej budowli hydrotechnicznej piętrzącej wodę liczy się od miejsca znajdowania się przynęty, a nie od stanowiska zajmowanego przez wędkarza" koniec blockquoteu.
W/g mnie dość jasno precyzują jak to powinno wyglądać.
Pozdrawiam (2018/01/26 10:21)

jacfar


ocknijcie się "wędkarze" z bozej łaski, w Polsce aktami normatywnymi są ustawy i rozporządzenia, tę kwestię reguluje ustawa o rybołóstwie itd, a nie regulamin stowarzyszenia :D, jasno powiadasz ? tak samo jasno jak precyzyjnie mozesz określić "na oko" ile to 50m :D jak od tego drzewa w piz.... ? czy stawiasz markera, odmierzywszy uprzednio odległosć dalmierzem laserowym ? a jezeli dno przelewki jest wykorytowane betonem, widziałem i takie cuda hydrotechniki ? to od krawędzi jazu/tamy czy końca koryta, w sumie to integralna część urządzenia piętrzącego wodę ?  (2018/01/26 17:39)

adacho113


ocknijcie się "wędkarze" z bozej łaski, w Polsce aktami normatywnymi są ustawy i rozporządzenia, tę kwestię reguluje ustawa o rybołóstwie itd, a nie regulamin stowarzyszenia :D, jasno powiadasz ? tak samo jasno jak precyzyjnie mozesz określić "na oko" ile to 50m :D jak od tego drzewa w piz.... ? czy stawiasz markera, odmierzywszy uprzednio odległosć dalmierzem laserowym ? a jezeli dno przelewki jest wykorytowane betonem, widziałem i takie cuda hydrotechniki ? to od krawędzi jazu/tamy czy końca koryta, w sumie to integralna część urządzenia piętrzącego wodę ? 

Większość kontroli wędkarskich przeprowadzają strażnicy ,, ze stoważyszenia", którzy z pewnością nie będą ąż tak wnikliwi. A Ty, zamioast podpierać się aktami normatywnymi powstrzymaj się od obrażania kogokolwiek na tym forum ( bo nie tego oczekujemy) i zajrzyj przedtem do słownika ortograficznego . (2018/01/27 13:16)

MARCIN CK


d/ łowić ryb w odległości mniejszej niż 50 m od: jazów, śluz, tam, zapór, przepławek oraz innych urządzeń służących do piętrzenia wody. 
Zakaz ten nie dotyczy budowli hydrotechnicznych służących regulacji brzegów lub dna, np. ostrogi, opaski i progi denne (2018/01/27 17:24)

Julian


Szanowni koledzy . Jeżeli się mylę to poprawcie mnie. Jeżeli ktoś już zdał egzamin na tzw. kartę wędkarską to znaczy że umie czytać regulamin ze zrozumieniem  i z wszelkimi tego typu konsekwencjami. Np. Mam prawo jazdy widzę że tylu a tylu jezdzi po gorzale  , czy ja mogę też i ile mogę wypić. Oczywiście że możana .Wybór Należy do Ciebie.  Tylko zabij siebie a nie Niewinnych ludzi - i pomyśl o bliskich i rodzinie.
Może drastyczny ale obrazowy sposób wytłumaczenia problemu (2018/01/28 09:26)

jarektuta4444


troszke tu bez sensu są wypowiedzi nie o to pytałem nie moge dodać zdjęcia nie wiem czemu ale chodzi mi od ktorej odległości można łowić. (2018/01/28 17:35)

patryk-zareba


sprawdzone przynęty na szczupaka w maju :) (2018/02/11 19:20)

Sith


sprawdzone przynęty na szczupaka w maju :)
???
  (2018/02/12 07:48)