Łowienie 50 metrów od wałów-niejasne przepisy

/ 214 odpowiedzi / 4 zdjęć
u?ytkownik116256


Januszu przyznaję ci rację piszesz mądrze i rzeczowo , @Artur niestety pisze niestworzone rzeczy. (2015/08/08 17:09)

Piotr 100574


ja bym się nie wtrącał bo ci bloga spałują :) (2015/08/08 17:15)

Artur z Ketrzyna


Januszu przyznaję ci rację piszesz mądrze i rzeczowo , @Artur niestety pisze niestworzone rzeczy.

Tak meridianon. Możesz sobie tu tym postem ego podbudować.
Bo tylko Janek w tym temacie rozumuje jak ty.

Tylko Wy dwaj macie taki pogląd i podejście, jakoś inni strażnicy, nawet Komendant Powiatowy SSR Nie podzielają waszego punktu widzenia.
prawo wodne jest o gpsporarce wodnej itd. ale wy twierdzicie że o czym innym. Uchwalona ustawa by nasze przepisy były zgodne z unijnymi dyrektywami. Ale co tam. W uni też barany. Wy 2 najmądrzejsi.



ja bym się nie wtrącał bo ci bloga spałują :)



Piotr 100574
meridianon
już spałował z kąt: meridianon, kamek i agness. Nie tylko mi.
No chyba że zrobi to jeszcze z innych kąt. Bo ponoć używa ich więcej.

Ps. patrzę że po zmianie nicku, zaczęliście być fumflami. ;-) (2015/08/08 17:54)

Piotr 100574


funflami????????dogrzało ci dzisiaj??? (2015/08/08 18:04)

JKarp


Januszu przyznaję ci rację piszesz mądrze i rzeczowo , @Artur niestety pisze niestworzone rzeczy.

Tak meridianon. Możesz sobie tu tym postem ego podbudować.
Bo tylko Janek w tym temacie rozumuje jak ty.

Tylko Wy dwaj macie taki pogląd i podejście, jakoś inni strażnicy, nawet Komendant Powiatowy SSR Nie podzielają waszego punktu widzenia.
prawo wodne jest o gpsporarce wodnej itd. ale wy twierdzicie że o czym innym. Uchwalona ustawa by nasze przepisy były zgodne z unijnymi dyrektywami. Ale co tam. W uni też barany. Wy 2 najmądrzejsi.







A co znowu unia mą do tego? Czy prawo budowlane jako Ustawa nie jest zgodna z dyrektywami unii ?No z tym się jednym zgodzę - bo winniczki ponoć to ryby ;-)Napisz jacy inni Ci strażnicy. Chętnie podyskutuję i przedstawię swój punkt widzenia.
JK (2015/08/09 08:16)

Piotr 100574


a gdzieś pisali że marchewka to owoc :) (2015/08/09 10:29)

Artur z Ketrzyna


Januszu przyznaję ci rację piszesz mądrze i rzeczowo , @Artur niestety pisze niestworzone rzeczy.

Tak meridianon. Możesz sobie tu tym postem ego podbudować.
Bo tylko Janek w tym temacie rozumuje jak ty.

Tylko Wy dwaj macie taki pogląd i podejście, jakoś inni strażnicy, nawet Komendant Powiatowy SSR Nie podzielają waszego punktu widzenia.
prawo wodne jest o gpsporarce wodnej itd. ale wy twierdzicie że o czym innym. Uchwalona ustawa by nasze przepisy były zgodne z unijnymi dyrektywami. Ale co tam. W uni też barany. Wy 2 najmądrzejsi.







A co znowu unia mą do tego? Czy prawo budowlane jako Ustawa nie jest zgodna z dyrektywami unii ?No z tym się jednym zgodzę - bo winniczki ponoć to ryby ;-)Napisz jacy inni Ci strażnicy. Chętnie podyskutuję i przedstawię swój punkt widzenia.
JK

A za takiego mądrego się uważasz. I tego nie wiesz? (2015/08/09 10:30)

JKarp


Czego miszczu zagadek nie wiem? Nie potrafisz przedstawić rzeczowych argumentów to coś znowu pleciesz. JK (2015/08/09 11:03)

Artur z Ketrzyna


Czego miszczu zagadek nie wiem?
Nie potrafisz przedstawić rzeczowych argumentów to coś znowu pleciesz.
JK

Przecież ty taki wykształcony w prawie budowlanym, To nie wiesz że od kiedy jesteśmy w UNI, ma być też zgodnie z dyrektywami/wymogami unijnymi?
I Prawo Wodne zostało sporządzone na podstawie dyrektyw Unijnych, by wszytko było zgodne z wymogami unijnymi.
Po za tym.
Na wstępie pisze jasno że ustawa dotyczy budowli wodnych. I mimo że dotyczy budowli wodnych, o których to rozmawiamy, ty chcesz całą swoją wiedze ograniczyć do prawa budowlanego. Nie nawiązując do Prawa Wodnego, które normuje
Tak więc co tu jeszcze z tobą dyskutować?


Ustawa "Prawo Wodne" reguluje sprawy własności wód
oraz gruntów pokrytych wodami, a także zasady gospodarowania tymi
składnikami w odniesieniu do majątku Skarbu Państwa.


Mnie
uczono w szkole, że wszystkie sprawy związane z budowlami jakie by one nie były rozwiązuje i opisuje prawo budowlane i rozporządzenia z tym
związane.

Kiedy Ty chodziłeś do szkoły? Prawo musisz na bieżąco studiować bo się zmienia.
Idź do prawnika i się zapytaj, czy Prawo wodne w tym temacie można pominąć. Tym bardziej że jest to ustawa stricte z tym związana. (2015/08/09 13:14)

JKarp


Czego miszczu zagadek nie wiem?

Nie potrafisz przedstawić rzeczowych argumentów to coś znowu pleciesz.

JK

Przecież ty taki wykształcony w prawie budowlanym, To nie wiesz że od kiedy jesteśmy w UNI, ma być też zgodnie z dyrektywami/wymogami unijnymi?
I Prawo Wodne zostało sporządzone na podstawie dyrektyw Unijnych, by wszytko było zgodne z wymogami unijnymi.
Po za tym.
Na wstępie pisze jasno że ustawa dotyczy budowli wodnych. I mimo że dotyczy budowli wodnych, o których to rozmawiamy, ty chcesz całą swoją wiedze ograniczyć do prawa budowlanego. Nie nawiązując do Prawa Wodnego, które normuje
Tak więc co tu jeszcze z tobą dyskutować?


Ustawa "Prawo Wodne" reguluje sprawy własności wód

oraz gruntów pokrytych wodami, a także zasady gospodarowania tymi

składnikami w odniesieniu do majątku Skarbu Państwa.


Mnie
uczono w szkole, że wszystkie sprawy związane z budowlami jakie by one nie były rozwiązuje i opisuje prawo budowlane i rozporządzenia z tym
związane.

Kiedy Ty chodziłeś do szkoły? Prawo musisz na bieżąco studiować bo się zmienia.
Idź do prawnika i się zapytaj, czy Prawo wodne w tym temacie można pominąć. Tym bardziej że jest to ustawa stricte z tym związana.



Ale dalej nie kumam co ma do tego unia.Nie budowli wodnych a budowli hydrotechnicznych i budowli piętrzących wodę. Taki mały szczegół. 
Prawo budowlane praktycznie się nie zmieniło od czasu ja studiowałem. A jeśli się zmieniło w aspekcie budowli hydrotechnicznych to mi to wykaż.
To TY idź do znawcy prawa budowlanego i się zapytaj lub najlepiej zapytaj Czarka czyli prawnika PZW.
Oczywiście, że można pominąć prawo wodne co Czarek zrobił w swoim artykule. 
Nadal nie odnosisz się do tego co wkleiłem o tych budowlach melioracyjnych gdzie jak wół napisano, że są to również urządzenia piętrzące wodę.
Długo nic się nie zmieni w PZW, oj długo póki tacy znawcy będą takie głupoty wypisywali.
JK
(2015/08/09 14:40)

Artur z Ketrzyna


Czego miszczu zagadek nie wiem?


Nie potrafisz przedstawić rzeczowych argumentów to coś znowu pleciesz.


JK

Przecież ty taki wykształcony w prawie budowlanym, To nie wiesz że od kiedy jesteśmy w UNI, ma być też zgodnie z dyrektywami/wymogami unijnymi?
I Prawo Wodne zostało sporządzone na podstawie dyrektyw Unijnych, by wszytko było zgodne z wymogami unijnymi.
Po za tym.
Na wstępie pisze jasno że ustawa dotyczy budowli wodnych. I mimo że dotyczy budowli wodnych, o których to rozmawiamy, ty chcesz całą swoją wiedze ograniczyć do prawa budowlanego. Nie nawiązując do Prawa Wodnego, które normuje
Tak więc co tu jeszcze z tobą dyskutować?


Ustawa "Prawo Wodne" reguluje sprawy własności wód


oraz gruntów pokrytych wodami, a także zasady gospodarowania tymi


składnikami w odniesieniu do majątku Skarbu Państwa.


Mnie
uczono w szkole, że wszystkie sprawy związane z budowlami jakie by one nie były rozwiązuje i opisuje prawo budowlane i rozporządzenia z tym
związane.

Kiedy Ty chodziłeś do szkoły? Prawo musisz na bieżąco studiować bo się zmienia.
Idź do prawnika i się zapytaj, czy Prawo wodne w tym temacie można pominąć. Tym bardziej że jest to ustawa stricte z tym związana.



Ale dalej nie kumam co ma do tego unia.Nie budowli wodnych a budowli hydrotechnicznych i budowli piętrzących wodę. Taki mały szczegół. 
Prawo budowlane praktycznie się nie zmieniło od czasu ja studiowałem. A jeśli się zmieniło w aspekcie budowli hydrotechnicznych to mi to wykaż.
To TY idź do znawcy prawa budowlanego i się zapytaj lub najlepiej zapytaj Czarka czyli prawnika PZW.
Oczywiście, że można pominąć prawo wodne co Czarek zrobił w swoim artykule. 
Nadal nie odnosisz się do tego co wkleiłem o tych budowlach melioracyjnych gdzie jak wół napisano, że są to również urządzenia piętrzące wodę.
Długo nic się nie zmieni w PZW, oj długo póki tacy znawcy będą takie głupoty wypisywali.
JK


Wykazałem, zwróć uwagę na jej publikacje. (no chyba że tyle musiałeś do szkoły chodzić, by w tym roku ją ukończyć, jak tak to gratulacje)
No chyba że i to Ci za trudne. Jak też zrozumieć prostą odpowiedź.

Że budowle wodne/hydrotechniczne to nie tylko urządzenia piętrzące wodę, a też regulacyjne itd. nie zakwalifikowane do piętrzących.


Podstawowa w zakresie gospodarki wodnej ustawa – Prawo wodne – posługuje się nieco innym pojęciem: urządzeń wodnych; oba pojęcie w podstawowym zakresie dotyczą tych samych obiektów[5].
https://pl.wikipedia.org/wiki/Budowla_hydrotechniczna

Dalej pisz swoje bzdury.
a może to ci ruszy makówkę?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Budowla_pi%C4%99trz%C4%85ca
W każdej budowli piętrzącej można wyróżnić stanowisko górne i dolne.
Przeprowadzenie wody ze stanowiska górnego do dolnego odbywa się poprzez
odpowiednie urządzenia upustowe takie jak przelewy, spusty czy sztolnie. Budowle piętrzące mogą być wyposażone w zamknięcia lub być budowlami bez zamknięć. Przykładem budowli piętrzącej bez zamknięć jest jaz stały. Wiele budowli piętrzących wyposażonych jest w zamknięcia umożliwiające sterowanie w określonym zakresie wielkością przepływu oraz poziomem wody stanowiska



do tego:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA
z dnia 20 kwietnia 2007 r.
przepływie dozwolonym — rozumie się przez to przepływ, który nie powoduje szkód powodziowych na terenach poniżej budowli hydrotechnicz-
nej;


Przepływ to piętrzenie?

§ 5. Budowle piętrzące służàce do magazynowania i transportowania wody oraz substancji płynnych lub półpłynnych zabezpiecza się przed przepełnieniem
przez wzniesienie koron oraz brzegów tych budowli na
bezpieczną wysokość.
§ 6. Budowle, o których mowa w § 5, wyposaża się w urządzenia upustowe, to jest przelewy, spusty i sztolnie lub inne urzàdzenia umożliwiajàce bezpieczne odprowadzenie nagromadzonych wód lub substancji płynnych lub półpłynnych.


Faktycznie wał przeciwpowodziowy, jest wyposażony urządzenia upustowe. Tylko jakoś nie wiem w którym miejscu. ;-)
(2015/08/09 15:33)

Piotr 100574


hmmmm co ma unia wspólnego???może jakieś dotacje dali???he he he (2015/08/09 15:59)

Artur z Ketrzyna


hmmmm co ma unia wspólnego???może jakieś dotacje dali???he he he

a słyszałeś o czymś takim jak standardy i wymogi unijne? (2015/08/09 16:37)

Piotr 100574


nie znam się na gotowaniu ale zakupię książkę (2015/08/09 17:33)

Artur z Ketrzyna


Dobre :))

Odpowiedź na mój ostatni post panów JKarp i meridianon to dopiero będzie dobre.

Ciekawe czym teraz podważą te rozporządzenie?
(2015/08/09 18:18)

u?ytkownik116256


Dobre :))

Odpowiedź na mój ostatni post panów JKarp i meridianon to dopiero będzie dobre.

Ciekawe czym teraz podważą te rozporządzenie?

 dobre:)))) artur daj sobie już spokój brniesz coraz bardziej... (2015/08/09 18:37)

Piotr 100574


Kolego nie pisz z małej litery Artur:)szanuj choć trochę jego imię :) (2015/08/09 18:51)

JKarp


Czego miszczu zagadek nie wiem?



Nie potrafisz przedstawić rzeczowych argumentów to coś znowu pleciesz.



JK

Przecież ty taki wykształcony w prawie budowlanym, To nie wiesz że od kiedy jesteśmy w UNI, ma być też zgodnie z dyrektywami/wymogami unijnymi?
I Prawo Wodne zostało sporządzone na podstawie dyrektyw Unijnych, by wszytko było zgodne z wymogami unijnymi.
Po za tym.
Na wstępie pisze jasno że ustawa dotyczy budowli wodnych. I mimo że dotyczy budowli wodnych, o których to rozmawiamy, ty chcesz całą swoją wiedze ograniczyć do prawa budowlanego. Nie nawiązując do Prawa Wodnego, które normuje
Tak więc co tu jeszcze z tobą dyskutować?


Ustawa "Prawo Wodne" reguluje sprawy własności wód



oraz gruntów pokrytych wodami, a także zasady gospodarowania tymi



składnikami w odniesieniu do majątku Skarbu Państwa.


Mnie
uczono w szkole, że wszystkie sprawy związane z budowlami jakie by one nie były rozwiązuje i opisuje prawo budowlane i rozporządzenia z tym
związane.

Kiedy Ty chodziłeś do szkoły? Prawo musisz na bieżąco studiować bo się zmienia.
Idź do prawnika i się zapytaj, czy Prawo wodne w tym temacie można pominąć. Tym bardziej że jest to ustawa stricte z tym związana.



Ale dalej nie kumam co ma do tego unia.Nie budowli wodnych a budowli hydrotechnicznych i budowli piętrzących wodę. Taki mały szczegół. 
Prawo budowlane praktycznie się nie zmieniło od czasu ja studiowałem. A jeśli się zmieniło w aspekcie budowli hydrotechnicznych to mi to wykaż.
To TY idź do znawcy prawa budowlanego i się zapytaj lub najlepiej zapytaj Czarka czyli prawnika PZW.
Oczywiście, że można pominąć prawo wodne co Czarek zrobił w swoim artykule. 
Nadal nie odnosisz się do tego co wkleiłem o tych budowlach melioracyjnych gdzie jak wół napisano, że są to również urządzenia piętrzące wodę.
Długo nic się nie zmieni w PZW, oj długo póki tacy znawcy będą takie głupoty wypisywali.
JK


Wykazałem, zwróć uwagę na jej publikacje. (no chyba że tyle musiałeś do szkoły chodzić, by w tym roku ją ukończyć, jak tak to gratulacje)
No chyba że i to Ci za trudne. Jak też zrozumieć prostą odpowiedź.

Że budowle wodne/hydrotechniczne to nie tylko urządzenia piętrzące wodę, a też regulacyjne itd. nie zakwalifikowane do piętrzących.


Podstawowa w zakresie gospodarki wodnej ustawa – Prawo wodne – posługuje się nieco innym pojęciem: urządzeń wodnych; oba pojęcie w podstawowym zakresie dotyczą tych samych obiektów[5].
https://pl.wikipedia.org/wiki/Budowla_hydrotechniczna

Dalej pisz swoje bzdury.
a może to ci ruszy makówkę?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Budowla_pi%C4%99trz%C4%85ca
W każdej budowli piętrzącej można wyróżnić stanowisko górne i dolne.

Przeprowadzenie wody ze stanowiska górnego do dolnego odbywa się poprzez

odpowiednie urządzenia upustowe takie jak przelewy, spusty czy sztolnie. Budowle piętrzące mogą być wyposażone w zamknięcia lub być budowlami bez zamknięć. Przykładem budowli piętrzącej bez zamknięć jest jaz stały. Wiele budowli piętrzących wyposażonych jest w zamknięcia umożliwiające sterowanie w określonym zakresie wielkością przepływu oraz poziomem wody stanowiska



do tego:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA
z dnia 20 kwietnia 2007 r.
przepływie dozwolonym — rozumie się przez to przepływ, który nie powoduje szkód powodziowych na terenach poniżej budowli hydrotechnicz-
nej;


Przepływ to piętrzenie?

§ 5. Budowle piętrzące służàce do magazynowania i transportowania wody oraz substancji płynnych lub półpłynnych zabezpiecza się przed przepełnieniem
przez wzniesienie koron oraz brzegów tych budowli na
bezpieczną wysokość.
§ 6. Budowle, o których mowa w § 5, wyposaża się w urządzenia upustowe, to jest przelewy, spusty i sztolnie lub inne urzàdzenia umożliwiajàce bezpieczne odprowadzenie nagromadzonych wód lub substancji płynnych lub półpłynnych.


Faktycznie wał przeciwpowodziowy, jest wyposażony urządzenia upustowe. Tylko jakoś nie wiem w którym miejscu. ;-)





Ale jaki to ma związek i z czym i co mnie obchodzi gdzie są urządzenia spustowe i co daje co wykazujesz? Ja zaczynam się gubić czego Ty w zasadzie chcesz i nie na darmo mówią, że z daleka jak dwóch dyskutuje trudno rozpoznać tego mądrego i tego co dużo krzyczy i wtrąca się w każdy temat rozmowy.
Ja sobie i do swoje wykształcenia nie mam nic do zarzucenia i nic nikomu nie muszę udowadniać. Szkołą mam dobrą, pracuję w swoim zawodzie w normalnych warunkach. Nie muszę ganiać smarkaczy co wchodzą dla jaj na czyjś teren.Ważny jest fakt, gdzie jest wytłumaczone co to są budowle hydrotechniczne i budowle piętrzące wodę. Skoro tego nie rozumiesz, nie przyjmujesz do wiadomości wypada tylko gratulować samooceny i ego. 
Nie chcesz tego przyjąć do wiadomości nie przyjmuj. Trafisz się jakiemuś strażnikowi zmienisz zdanie. Rozumiem też, że każdemu kto zostanie ukarany mandatem za łowienie z wału przeciwpowodziowego fundujesz zwrot kosztów. 

JK
(2015/08/09 20:30)

Artur z Ketrzyna



 dobre:)))) artur daj sobie już spokój brniesz coraz bardziej...

To ma być odpowiedź tak wzorowego strażnika SSR?
Wskazałem Ci już 2 przepisy które łamiesz!
I kto tu brnie? i gdzie?
Jak byś miał choć odrobinę chonoru, to byś się przyznał że tego nie znałeś.

Tak wiec wskaż gdzie wał przeciwpowodziowy ma urządzenia upustowe? (2015/08/09 20:31)

Artur z Ketrzyna


Ale jaki to ma związek i z czym i co mnie obchodzi gdzie są urządzenia
spustowe i co daje co wykazujesz? Ja zaczynam się gubić czego Ty w
zasadzie chcesz i nie na darmo mówią, że z daleka jak dwóch dyskutuje
trudno rozpoznać tego mądrego i tego co dużo krzyczy i wtrąca się w
każdy temat rozmowy.Ja sobie i do
swoje wykształcenia nie mam nic do zarzucenia i nic nikomu nie muszę
udowadniać. Szkołą mam dobrą, pracuję w swoim zawodzie w normalnych
warunkach. Nie muszę ganiać smarkaczy co wchodzą dla jaj na czyjś teren.Ważny
jest fakt, gdzie jest wytłumaczone co to są budowle hydrotechniczne i
budowle piętrzące wodę. Skoro tego nie rozumiesz, nie przyjmujesz do
wiadomości wypada tylko gratulować samooceny i ego. 
Nie
chcesz tego przyjąć do wiadomości nie przyjmuj. Trafisz się jakiemuś
strażnikowi zmienisz zdanie. Rozumiem też, że każdemu kto zostanie
ukarany mandatem za łowienie z wału przeciwpowodziowego fundujesz zwrot
kosztów. 
JK

Taki że prawo sporo się zmieniło i obecnie stawia takie nie inne wymogi przed urządzeniami piętrzącymi wodę.
Muszą być wyposażone w uradzenia spustowe.
No chyba że nie są, dlatego nie są w nich takie urządzenia montowane, podczas ich renowacji.

Tak więc nie obawiam się strażników, bo jeśli komendant mówi tak to strażnik nie może inaczej, niż mówi prawo. A jak będzie dalej prarł że wał to tama, może w końcu sędzia sam mu wytłumaczy.
A jak mówisz o takim jak @m, to sory nie może wystać takiego kwita. A nawet jak bym mógł to bym odmówił. :-) (2015/08/09 20:47)

Piotr 100574


a widziałeś kiedyś tamę co nie ma funkcji spustu wody?????chyba że taką co bobry zbudowały (2015/08/09 20:51)

JKarp


Co Ty znowu fanzolisz? Jakie prawo się zmieniło? Czy Ty myślisz, że 30 lat temu uczyli czegoś innego o tych budowlach hydrotechnicznych.
Nie mam siły na takie dyskusje. Ręce opadają. Zupełnie nie czaję o co Ci chodzi.
Sędzia to wytłumaczy Artur ale Tobie pewne rzeczy ;-)

Tia...tama bez spustu, most wzdłuż rzeki, rów melioracyjne bez zastawki i bez możliwości spustu wody, klamki ukradli....

RATUNKU .....

JK
(2015/08/09 21:05)

Artur z Ketrzyna


To że prawo nakazuje by każde urządzenie spiętrzające wodę było wyposażone w urządzenia spustowe.
Jak też to że 30 lat temu nie było
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA
z dnia 20 kwietnia 2007 r.
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie

Na podstawie art. 7 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. — Prawo budowlane (Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 i Nr 170, poz. 1217) zarzàdza się, co
następuje:

której teraz zaprzeczasz, mimo że powołujesz się na ustawę "Prawo Budowlane"

Tak więc wiedze masz zbyt przestarzałą i nie aktualną. :-( (2015/08/09 21:34)

Piotr 100574


no a co Artur ma to wszystko wspólnego z łowieniem z wałów przeciwpowodziowych?????? (2015/08/09 21:39)