Łowienie 50 metrów od wałów-niejasne przepisy

/ 214 odpowiedzi / 4 zdjęć
JKarp

@Ras al Ghul 
Zapytaj, zadzwoń do PSR i nie męcz mnie tym co jest jasne - bulwar jest zapisany i tyle.
Zacytuj całą definicję a nie jeden fragment.
" bulwar [fr.], urb.:
1) szeroka, zadrzewiona ulica miejska przeznaczona dla ruchu pieszego oraz kołowego (np. bulwary wytyczone w Paryżu 1852–56 podczas przebudowy urb. miasta z inicjatywy E.G. Haussmanna);
2) ulica nadbrzeżna łącznie z wałem zabezpieczającym brzeg rzeki, morza, jeziora (np. bulwar portowy, bulwar nadmorski, bulwar nadrzeczny);
3) droga spacerowa po umocnionym nabrzeżu akwenu wodnego."
PZW nie jest dla organizacją która ściśle trzyma się prawa więc wcale nie jestem zdziwiony, że zawody rozgrywano na bulwarze.

Artur mam wrażenie, że kompetencje tego, który pisał te opracowanie są dużo większe niż nasz razem plus ten strażnik, który rzekomo mówi, że masz rację. Nie sądzę, żeby sam sobie zaprzeczał." Wały przeciwpowodziowe to typowe budowle ziemne, których zadaniem jest wyeliminowanie lub znaczne ograniczenie zasięgu zalania przez wody wezbranej rzeki terenów nadrzecznych o płaskim ukształtowaniu. Wał przeciwpowodziowy, jako budowla hydrotechniczna jest równocześnie budowlą piętrzącą, podobną do zapory ziemnej. Różnica między typową zaporą ziemną, a wałem polega na tym, że wał przeciwpowodziowy pełni funkcję piętrzenia tylko w okresie wezbrań oraz to, że spiętrzona woda jest w ruchu – płynie stycznie do płaszczyzny skarpy wału. "Czytaj po kolei początek. Tam nic niczemu nie zaprzecza. Jak może byłeś w wojsku to doskonale wiesz, że saperka służy do okopywania się. Jest też równocześnie niebezpiecznym narzędziem który można użyć w walce wręcz. Zaprzecza tu coś czemuś - chyba nie. Analogicznie jest z tym wałem.
Powiedziałem - spróbuj i wtedy mów. Jak nie dostaniesz pajdki za łowienie z wału to za niszczenie.

JK (2015/07/30 07:35)

zbynio 33

Artur słabe argumenty. Piętrzenie to piętrzenie :))). (2015/07/30 07:36)

JKarp

Nie ma sił już kuźwa walczyć z tym portalem. Napisałem się, naszukałem pewnych danych a moja odpowiedź poszła w ch... z resztą nie po raz pierwszy.

Ale na szybko:
@Ras al Ghul
Masz zapisany bulwar - masz. Więc po co pytasz ? PZW nie raz i nie dwa udowadniało, że prawo to rzecz względna więc mnie dziwi, że zawody rozgrywano z bulwaru.

Artur nic niczemu nie zaprzecza. " o typowe budowle ziemne, których zadaniem
jest wyeliminowanie lub znaczne ograniczenie zasięgu zalania przez
wody wezbranej rzeki terenów nadrzecznych o płaskim ukształtowaniu. "
" jako budowla hydrotechniczna jest
równocześnie budowlą piętrzącą, podobną do zapory ziemnej."
Użyto słowa równocześnie. Jak byłeś w wojsku to wiesz, że saperka służy do okopywania się ale jednocześnie jest groźnym narzędziem, który można użyć w walce wręcz. Jest tu zaprzeczenia - oczywiście nie ma.

@zugspize - ja tam w nocy spałem. Zobacz o której był mój ostatni post. Co do dyskusji poselskich - " białe jest białe a czarne jest czarne " . Zaklina się rzeczywistość i Artur jest tego idealnym przykładem. Należy sprawdzić jak jest w rzeczywistości z tym łowieniem. Wiedz, że za niszczenie wałów zawsze można załapać pajdkę.

JK (2015/07/30 07:45)

JKarp

I post się wcześniejszy pojawił ha haha - cuda ?
JK (2015/07/30 07:46)

Piotr 100574

Ja widziałem zakazy wjazdu na wał przeciwpowodziowy ale jeszcze nigdy nie widziałem zakazu spacerowania po nim chyba ze w czasie powodzi , ja mysle ze z nudów sami piszecie o jakiś problemach zeby tylko trochę sie tu podroczyć , mysle ze wasze dyskusje nic tu nie wnoszą , no ale piszcie , zawsze jest na portalu weselej (2015/07/30 08:08)

JKarp

No czym innym jest spacer a czym innym łowienie ryb ;-)
http://www.kurierlubelski.pl/artykul/995348,zalew-zemborzycki-awantura-o-wedkowanie-na-walach-kto-ma-racje-mosir-czy-wedkarze,id,t.html?cookie=1

To nie droczenie. Czytają to też inni. Potem pójdą na ten wał łowić ryby a tu zong... Co ma powiedzieć potem - że na portalu mówili, że z wału można bo wał wody nie piętrzy ?

JK (2015/07/30 09:44)

Piotr 100574

U mnie jest mała rzeczka Scieklec, na odcinkach gdzie człowiek wsadził swoje paluchy i uregulował bieg rzeczki jest usypany wał , łowią z niego wszyscy pare lat i nik nie dostał mandatu, nie ma tu zakazu łowienia z tegoż wału tak ze twoje argumenty nie docierają do mnie, przyjrzyj sie człowieku walowi który wstawił Meridianon w swoim artykule , to wał w poprzek rzeczki robiący za przedłużenie tamy, czyli ten wał jest dalej tama , w tym wypadku meridianon miał prAwo do upomnienia wędkarza , koncze dyskusje na ten temat, pozdrawiam (2015/07/30 10:03)

JKarp

U mnie jest mała rzeczka Scieklec, na odcinkach gdzie człowiek wsadził swoje paluchy i uregulował bieg rzeczki jest usypany wał , łowią z niego wszyscy pare lat i nik nie dostał mandatu, nie ma tu zakazu łowienia z tegoż wału tak ze twoje argumenty nie docierają do mnie, przyjrzyj sie człowieku walowi który wstawił Meridianon w swoim artykule , to wał w poprzek rzeczki robiący za przedłużenie tamy, czyli ten wał jest dalej tama , w tym wypadku meridianon miał prAwo do upomnienia wędkarza , koncze dyskusje na ten temat, pozdrawiam

To akurat nic nie znaczy, że łowią i nikt nie dostał mandatu. A może ten co może ukarać nawet nie wie, że łamiecie prawo ?
JK (2015/07/30 11:35)

Piotr 100574

I tu sie panie K mylisz,na szczęście ludzie którzy usypują w malopolsce wały przy samej rzece nie ida twoim tokiem rozumowania, nie połowil byś sobie ryb, co do wałów , lowisz na sztucznych komercjach opitolonych wałem zeby im karpie nie uciekały a piszesz nam ze łamiemy prawo????? Nie obrażaj mnie wiecej stwierdzeniami ze prawo łamie , łamał bym prawo jak by na tablicy pisało ze nie mogę na cos włazić i z tego łowić (2015/07/30 12:19)

Piotr 100574

Mało tego, według ciebie to jeszcze trzeba łowić 50 m od wału co jest nie wykonalne w większej części małopolskich rzek, moze u ciebie sa wały daleko od rzek, ale nie tutaj, tutaj kazdy prywacjaz sobie jaja da uciąć za kawałek pola który by miał pod budowę wału oddać , przez to sypia wału przy samych rzekach (2015/07/30 12:26)

JKarp

Ja po pierwsze primo nie łowię na komercji a jeśli łowię to nie na kaczym dołku tylko w wyrobiskach po żwirowniach gdzie żadnych wałów nie ma. Po drugie primo nie obrażam a stwierdzam fakty. Po trzecie primo powiadasz tablica - tablica musi być jako oznaczenie obwodu rybackiego i obrębu hodowlanego. Poza tym nie musi być żadnych tablic. 
Wiesz jak dla mnie to nawet łów sobie z zapory w Solinie czy Pilchowicach. Mnie to g... obchodzi ale też nie udowadniaj, że wszystko jest OK i prawa nie łamiesz. 
JK (2015/07/30 12:39)

Piotr 100574

Jeszcze zeby płacić za cos czego nie wolno to trzeba to nazwać , według mnie nie każda kupka ziemi wzdłuż rzeki to wał przeciw powodziowy, jak według pana panie K odróżnić wał przeciwpowodziowy od wału który jest sztucznym wytworem człowieka zebyzmienic bieg rzeki?? Bo wał a wał to będzie różnica (2015/07/30 12:40)

Piotr 100574

A wały tworzące ciepłe kanały w goslawicach??? Przeciez mozna tam łowić ryby, tam gdzie nie wolno jest tablica (2015/07/30 12:43)

Piotr 100574

Nie panie K ja nie udowadniam ze nie łamie prawa , ja go nie łamie z cała pewnością i nie musze tego udowadniać (2015/07/30 12:47)

JKarp

Powiedziałem - rób i łów gdzie chcesz i jak chcesz. Nie należy obwieszczać całemu światu, że skoro " u mnie tak wolno " to i wszędzie też tak wolno. Wszędzie indziej może być inaczej. 
A a tych Gosławicach o ile wiem tablice stoją w zimowiskach ryb lub dlatego, że bardzo blisko przebiega linia z prądem. Polecam poczytać bo chyba coś słyszałeś ale nie do końca wiesz co. W tym cytacie są wytłumaczenia co do zakazu połowu i nie chodzi bynajmniej o wały.
"CIEPŁE KANAŁY W GOSŁAWICACH" Właścicielem tych kanałów jest GR "GOSŁAWICE" 

Kanał zrzutowy Elektrowni Pątnów rozpoczyna ciąg "CIEPŁYCH KANAŁÓW". 
Kanał ten jest bardzo dobrym miejscem do połowu karpi. Amury w tym kanale występują w mniejszej populacji. Kanał ma bardzo zróżnicowaną szerokość (w zależności od miejsca). Stanowiska wędkarskie zaczynają się od płotu odgradzającego Elektrownie Pątnów (betonowy płot). Na tym kanale można łowić tylko z jednej strony czyli po lewej stronie zgodnie z kierunkiem prądu wody. Drugi brzeg jest całkowicie niedostępny dla wędkarzy czyli są tam idealne miejscówki dla żerowania karpi. 
Od płotu odgradzającego elektrownie jest wąski pasek kanału na odległości około 120 metrów i szerokości około 35 metrów. Na tym odcinku jest największy uciąg wody. Następnie kanał się bardzo poszerza i szerokość wynosi około 100-130 metrów (w niektórych miejscach nawet i 200 metrów) a uciąg wody bardzo słabnie. Głębokość na całym kanale jest zróżnicowana 1,5 - do 3,5 metra a dno kanału jest płaskie (rzadko można spotkać górki wodne lub zagłębienia). Na całej długości kanału występują wielkie skupiska małż oraz w niektórych miejscach na środu kanału występują licznie kołki co bardzo utrudnia łowienie. Dno kanału jest piaszczyste a w niektórych miejscach przy brzegu lekko muliste. Za zakrętem kanał powoli się zwęża aż do tzw. chwytacza oleju. Po drugiej stronie kanału jest bardzo dużo trzciny i tam jak twierdzą miejscowi wędkarze są najlepsze miejsca karpiowe. Na tym kanale przeważa karp pełnołuski. W tej wodzie pływają duże populacje tołpyg (które pięknie prezentują się pod lustrem wody) oraz wielkie sumy. 
Na odcinku od zbieracza oleju aż do przepływu kanału pod ulicą jest zakaz wędkowania. Za ulicą na tzw. "krótkim kanale" też jest całkowity zakaz połowu (kiedyś było można tam łowić ale z powodu nisko przebiegających linii wysokiego napięcia i po dwóch śmiertelnych wypadkach wprowadzono całkowity zakaz połowu). Następnie kanał przechodzi pod kanałem "Zimnym" , który doprowadza wodę z jeziora Pątnowskiego do Elektrowni Konin. Za kanałem "Zimnym" GR Gosławice wstawia w różnych porach roku sadze hodowlane. Na tym kanale aż do tzw. "Portek" obowiązuje całowity zakaz wędkowania. 
"Portki" - jest to miejsce gdzie łączą sie dwa kanały: kanał zrzutowy Elektrowni Pątnów z kanałem zrzutowym Elektrowni Konin. 
Odcinek od Elektrowni Konin aż do "Portek" jest bardzo dobrym łowiskiem karpiowym i amurowym. Na tym odcinku wolno łowić od mostu po prawej stronie zgodnie z kierunkiem biegu wody. Odcinek ma szerokość około 30 metrów i głęgokość około 2-3 metra. Dno jest piaszczyste i płaskie (występuje bardzo duża ilość małż co utrudnia wędkowanie).Na początku kanału uciąg wody jest silny aż do "Portek". Następnie kanał poszerza do około 40-45 metrów i uciąg wody słabnie a głębokość na tym odcinku wynosi 2-3 metrów. Dno kanału nie zmienia się czyli jest piaszczyste, płaskie i oczywiście obfite w małże (na tym odcinku kanału są piękne stanowiska wędkarskie). 
Kanał ten rozdwaja się (miejscowi wędkarze nazywają to "Drugimi Portkami") i przepływa pod kanałem Warta-Gopło. Następnie kanał ponownie się łączy. 
Na odcinku aż do połączenia się kanału nie wolno wędkować. Od połączenia się kanału zaczynają się stanowiska wędkarskie i można łowić tylko po lewej stronie kanału zgodnie z kierunkiem biegu wody. Drugi brzeg jest całkowicie niedostępny dla wędkarzy. 
Szerokość tego odcinka kanału wynosi około 40 metrów i ma głębokość około 2-4 metrów.Uciąg wody jest dość silny. Dno również jest piaszczyste i płaskie oraz licznie występują małże. Pod drugim brzegiem występuje duża ilość krzaków i kołków co utrudnia wędkowanie. Najlepsze miejscówki karpiowe są pod drugim brzegiem. Ryby mają tam cisze i spokój. Na tym odcinku kanału również są piękne stanowiska wędkarskie. Następnie kanał przepływa pod drogą. 
Jest to ostatni odcinek kanału, który wpływa do jeziora Licheńskiego. 
Na tym odcinku kanału można wędkować od pompowni GR Gosławice aż do samego jeziora Licheńskiego tylko po prawej stronie zgodnie z kierunkiem biegu wody. Szerokość kanału wynosi około 27-30 metrów a głębokość nie przekracza 2,5 metra. Dno jest piaszczysto-muliste. Uciąg wody jest dość silny aż do ostatniego zakrętu kanału. Za zakrętem kanał lekko się poszerza a uciąg wody słabnie (tak jest aż do wlotu jeziora). 
Kanał ten jest dobrym łowiskiem amurowym. O karpia jest tu ciężko. Przy brzegach kanału jest wysoka trawa i są to dobre warunki dla amurów. 

Chcąc łowić na tych kanałach należy wykupić wkładkę w GR "GOSŁAWICE" oraz należy pamiętać o zasadach panujących na łowisku: 
- wyłącza się z wędkowania te odcinki kanałów nad którymi przebiegają linie energetyczne, 
- udostępniona strona kanału opisana jest zgodnie z kierunkiem biegu wody. Obowiązują ustawowe odległości od urządzeń piętrzących (syfonów i przelewów) oraz wlotów 
i wylotów z jezior, to jest 50 metrów."http://pfwk.pl/forum/printview.php?t=220&start=0
JK

(2015/07/30 13:13)

JKarp

Mój Nick to JKarp a imię Janusz. To tak dla przypomnienia bo nie nie pamiętam żebym gdziekolwiek używał K ;-)
JK (2015/07/30 13:16)

Piotr 100574

to takie zdrobnienie ,chyba nie uraziłem?? (2015/07/30 13:37)

Piotr 100574

no to czyli wały nie są brane na kanałacjh pod uwage jako coś co pietrzy wode i wolno z nich łowić (2015/07/30 13:39)

Jędrula

hehe , wiedzę , że tu dalej prawnicy się spierają .
Pozdro Koledzy :) (2015/07/30 13:59)

JKarp

A nie wiem czy w ogóle na kanałach można mówić o wałach. Wał ma swoją budowę co już raz wstawiałem. No Kanał Żerański nie ma jako takich wałów - jest to jakby dziura w ziemi z wodą. Takie zagłębienie. Być może gdzieś tam są typowe wały.

Napisałem przecież na końcu ;-) ;-)))))

JK (2015/07/30 14:01)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Piotr 100574

czyli problm jest rązwiązany,takie wały o których ty piszesz nie są budowane zaraz przy rzece tylko są oddalone ,to przy rzece to górka piachu z kamieniami i obsiane trawą żeby się nie rozpłynęły,twoje potrzebują odległosci od wody ze względu na skomplikowaną konstrukcje ,ale jest problem,jak rozpoznać co jest czym,przecież nie będziemy kopać i sprawdzać czy aby na pewno to to co wolno z tego łowić,jeszcze ci chciałem napisać na zarzut że ci co tu są odpowiedzialni za karanie nie zdają sobie z tego sprawy,to by było w naszym państwie nie możliwe!!!ja jeszcze w polsce z takim czymś się nie spotkałem żeby zapomnieli za coś karać tym bardziej nad wodą i to jeszcze wędkarza,jak by z tych wałów nie można było łowić to by sobie SSR zrobiło na nich budką wartowniczą i wcale nie twierdzę że byłby to głupi pomysł (2015/07/30 14:21)

Piotr 100574

to jest kanał łężyński,to są wały czy nie???????bo wygląda na rasowe wały (2015/07/30 14:28)

JKarp

Żeby określić czy to są wały czy po prostu zwykły brzeg trzeba by zobaczyć fotkę z drugiej strony.

Dokładnie - takie o jakich ja mówię najczęściej są oddalone od rzeki tzw międzywalem.

JK (2015/07/30 15:15)