Zaloguj się do konta

Łowię na łodzi z kimś kto ma nieopłacone składki c

utworzono: 2011/12/08 20:30
kolan7

Witam wszystkich nurtuje mnie jedno pytanie - łowiąc z łodzi i jeśli ja jestem jej właścicielem, a łowie z kimś kto ma nieopłacone składki ( on dostanie mandat na 100%), czy grożą mi jakieś konsekwencje :mandat, lub inne nieprzyjemne sprawy?Proszę o odpowiedź kogoś bardziej zorientowanego ode mnie, kupuje łódkę i mam chętnego na dokładkę, ale wiem że koleś nie opłaca składek.
pozdrawiam [2011-12-08 20:30]

mielec

Jeżeli nie ma opłaconych składek, a będzie poławiał i trzymał wędzisko w reku to dostanie mandat jak nic.
[2011-12-08 20:38]

gral

rada jest tylko jedna, nie kupuj łódki z kłusolem
[2011-12-08 20:40]

sliwka15

Jeżeli nie ma opłaconych składek, a będzie poławiał i trzymał wędzisko w reku to dostanie mandat jak nic.

pytanie było czy osoba towarzysząca temu " wędkarzowi " może zostac ukarana mandatem za udostępnianie mu łodzi po połowu.
Moim zdaniem nie ma takiego prawa.
[2011-12-08 20:41]

Sniper64

Witaj:)
Jeśli dobrze zrozumiałem:) Pytasz o drugą osobę? na twojej łodzi która jest zarejestrowana na ciebie,a kolega nie ma ważnych dokumentów (opłaconej składki)...Powiem tak :) Każdy odpowiada za siebie i ponosi konsekwęcje również za swoje decyzje!Musi się liczyć z konsekwencjami karnymi podczas kontroli!- zapytam czy Ty masz wszystko Ok??? Bo jak nie to również będą kłopoty :) Pozdrawiam
[2011-12-08 20:45]

dendrobena

Kol.jeżeli masz stosowne upranienia do połowu. Opłacona składka członkowska na dany rok a woda należy do PZW to zgodnie z RAPR możesz łowić na 2 wędki. Udostępnić wędkę możesz tylko współmałżonkowi posiadającemu"Kartę Wędkarską". Tak na marginesie to proponuję kol. zajrzeć czasem do RAPR. Pozdrawiam.

[2011-12-08 20:46]

withanight88

Tobie nic nie grozi , jednak nie polecam wędkowania z osobą, która świadomie składek nie opłaca. 
[2011-12-08 20:46]

kolan7

Dzięki "sliwka15" jako jedyny zrozumiałeś pytanie, a poza tym nie mam zamiaru łowić z kimś kto nie opłaca składek ( z łodzi ), bo z brzegu każdemu się to zdarza ( nawet nieświadomie ) nikt nikogo przecież nie legitymuje:) [2011-12-08 20:48]

kolan7

ok dzięki wszystkim, ja opłacam składki, pytanie było czysto teoretyczne, zaczynam z lodzi dopiero w 2012.
Dzieki jescze rtaz i pozdrawiam [2011-12-08 20:50]

dizzy76

to nie samochód i mandat za brak pasów przez pasażera :)on nie ma pozwolenia więc on dokonuje połowu bez uprawnień ale...Łódka w tym przypadku mogłaby być zarekwirowana jako narzędzie czy jakoś tak służące do kłusowania :)
hehehe zależy na kogo się trafiale z drugiej strony nie mamy uprawnień by sprawdzać czy kolega ma kartę opłaconą i musimy mu wierzyć na słowo i tego sie trzymać :)
[2011-12-08 20:53]

Sniper64

no...tak a reszta to nie kumaci..:))Pozdrawiam:)
[2011-12-08 20:55]

Kol.jeżeli masz stosowne upranienia do połowu. Opłacona składka członkowska na dany rok a woda należy do PZW to zgodnie z RAPR możesz łowić na 2 wędki. Udostępnić wędkę możesz tylko współmałżonkowi posiadającemu"Kartę Wędkarską". Tak na marginesie to proponuję kol. zajrzeć czasem do RAPR. Pozdrawiam.



dokładnie jak Koleżanka pisze. Pozdrawiam

[2011-12-08 20:55]

sliwka15

Kol.jeżeli masz stosowne upranienia do połowu. Opłacona składka członkowska na dany rok a woda należy do PZW to zgodnie z RAPR możesz łowić na 2 wędki. Udostępnić wędkę możesz tylko współmałżonkowi posiadającemu"Kartę Wędkarską". Tak na marginesie to proponuję kol. zajrzeć czasem do RAPR. Pozdrawiam.



dokładnie jak Koleżanka pisze. Pozdrawiam

Ale pytanie nie było czy można udostępniać komuś swoją drugą wędkę...
No ale zauważyłem że temat został już zamknięty przez założyciela tzn że otrzymał satysfakcjonującą go odpowiedź ;)


[2011-12-08 21:10]

ciapala12

Mam podobny problem.
Mam 14 lat i oplacona karte wedkarska.
Jak lowie z kolega ktory nie ma karty to mozemy miec potem przechlapane?

[2011-12-08 21:19]

sliwka15

Jeśli Ty masz opłacone składki, wszystkie potrzebne dokumenty przy sobie, nie łamiesz regulaminu RAPR to możesz spać i łowić spokojnie;). Natomiast jeśli złapią Twojego kolegę, który wędkuje a nie ma opłaconych składek to ma 100 % mandat chyba, że jakiś strażnik poczęstuje go tylko reprymendą i puści wolno ten " OSTATNI RAZ " :)
JA WOLAŁ BYM NIE RYZYKOWAĆ.
[2011-12-08 21:32]

Pitbul

@ciapala12To jak z zapinaniem pasów w aucie.Każdy płaci za siebie. (ten co ma niezapięte=brak uprawnień)T. [2011-12-08 21:46]

mielec

@ciapala12To jak z zapinaniem pasów w aucie.Każdy płaci za siebie. (ten co ma niezapięte=brak uprawnień)T.



Z tego co się orientuje ten przepis jest zniesiony. Pasażer nie musi się znać na przepisach. To kierowca odpowiada za transport jak i bezpieczeństwo pasażerów.

Tak po za tematem.
[2011-12-08 21:58]

dendrobena

Kol.&1 pkt3. RAPR. Z obowiązku posiadania "Karty wędkarskiej" są zwolnione osoby do 14 roku życia. Pkt.5 Członek PZW do 14 roku ma prawo wędkować wyłącznie pod nadzorem osoby uprawnionej do opieki. Sądzę że to wyjaśnia sprawę. Pozdrawiam. [2011-12-08 22:34]

egzekutor

@ciapala12 To jak z zapinaniem pasów w aucie. Każdy płaci za siebie. (ten co ma niezapięte=brak uprawnień) T.



Z tego co się orientuje ten przepis jest zniesiony. Pasażer nie musi się znać na przepisach. To kierowca odpowiada za transport jak i bezpieczeństwo pasażerów.

Tak po za tematem.


kierowca odpowiada za siebie i pasazerów. jeżeli pasazer nie zapnie pasów tez moze dostać mandat (jezeli ma 17 lat skończone) [2011-12-08 23:26]

Pitbul

Dzięki za info. Będę pilnował pasażerów :) [2011-12-09 00:35]

radekszumocki

Tak jak piszą koledzy i koleżanki wyżej ,wszyscy was proszą i wędkarze i strażnicy czytajcie przepisy, regulaminy,zarządzenia i rozporządzenia ,a nie będzie problemów nad wodą i na wodzie," Jurek" podawał niedawno wszystkie trzy najważniejsze ustawy ,trzeba je przeczytać a zaoszczędzicie nerwy i pieniądze-to nie jest duży wysiłek,powodzenia.Pozdrawiam.
[2011-12-09 07:28]

radekszumocki

Jeszcze jedno zapomniałem nie słuchajcie idąc po najłatwiejszej drodze ludzi z światka wędkarskiego którzy zajmują się tak zwanym" pogotowiem wędkarskim"-nie znając dokładnie aktualnych przepisów ,interpretują je n a własny wygodny im sposób,dochodzi z tego powodu do wielu nieporozumień-na swoim terenie mam takich i walczę z tym jak z kłusownictwem, najgorsze że są to członkowie zarządów kół wędkarskich,w swoim czasie zajmą się nimi sądy okręgowe - to są szkodniki wędkarskie.
[2011-12-09 07:42]

pawelz

A ja proponuje poczytac ze zrozumieniem, byc moze niektorym przydaloby sie to zrobic kilka razy, zanim zdecydujemy sie komus odpowiadac. Po co to pitolenie o RAPR i przepisach, skoro gosc pyta nie o to. Nie ma w RAPR nic na temat odpowiedzialnosci za lowiaca z nami osobe (zwlaszcza jesli jest dorosla).
Wiec te apele o czytaniu przepisow sa lekko nie na miejscu.
[2011-12-09 08:59]

mielec

@ciapala12 To jak z zapinaniem pasów w aucie. Każdy płaci za siebie. (ten co ma niezapięte=brak uprawnień) T.



Z tego co się orientuje ten przepis jest zniesiony. Pasażer nie musi się znać na przepisach. To kierowca odpowiada za transport jak i bezpieczeństwo pasażerów.

Tak po za tematem.


kierowca odpowiada za siebie i pasazerów. jeżeli pasazer nie zapnie pasów tez moze dostać mandat (jezeli ma 17 lat skończone)




Jeżeli pasażer nie zapnie pasów kierowca nie ma prawa ruszyć. Takie o to odpowiedzi dostawali co niektórzy kierowcy na zadane pytanie jak to jest z tymi pasami. Ten przepis był zniesiony kiedyś tam nie wnikam.
[2011-12-09 09:15]

mielec

A ja proponuje poczytac ze zrozumieniem, byc moze niektorym przydaloby sie to zrobic kilka razy, zanim zdecydujemy sie komus odpowiadac. Po co to pitolenie o RAPR i przepisach, skoro gosc pyta nie o to. Nie ma w RAPR nic na temat odpowiedzialnosci za lowiaca z nami osobe (zwlaszcza jesli jest dorosla).
Wiec te apele o czytaniu przepisow sa lekko nie na miejscu.



No to fakt. Teraz tak sie zastanawiam jakby sie tak zagłębić bardziej w przepisach to czy taki kolega łowiący bez uprawnień wraz ze mną na mojej łodzi jest  nazwijmy po imieniu klusolem. Czy przypadkiem nie bylo by to naruszeniu przepisu jako współudział i wykorzystanie jednostki pływajacej to kłusownictwa.

Notabene sa konfiskowane samochody jako narzędzia służące do "kłusownictwa" więc jakby nie patrzył w danym przypadku łódź równiez byłaby wykorzystana jako narzędzie służące do kłusownictwa. Z brzegu inna to bajka, ale łódź kto wie czy by sie paragraf nie znalazł na taie zdarzenie.
[2011-12-09 09:25]

pawelz

A ja proponuje poczytac ze zrozumieniem, byc moze niektorym przydaloby sie to zrobic kilka razy, zanim zdecydujemy sie komus odpowiadac. Po co to pitolenie o RAPR i przepisach, skoro gosc pyta nie o to. Nie ma w RAPR nic na temat odpowiedzialnosci za lowiaca z nami osobe (zwlaszcza jesli jest dorosla).
Wiec te apele o czytaniu przepisow sa lekko nie na miejscu.



No to fakt. Teraz tak sie zastanawiam jakby sie tak zagłębić bardziej w przepisach to czy taki kolega łowiący bez uprawnień wraz ze mną na mojej łodzi jest  nazwijmy po imieniu klusolem. Czy przypadkiem nie bylo by to naruszeniu przepisu jako współudział i wykorzystanie jednostki pływajacej to kłusownictwa.

Notabene sa konfiskowane samochody jako narzędzia służące do "kłusownictwa" więc jakby nie patrzył w danym przypadku łódź równiez byłaby wykorzystana jako narzędzie służące do kłusownictwa. Z brzegu inna to bajka, ale łódź kto wie czy by sie paragraf nie znalazł na taie zdarzenie.

Byc moze masz racje. Ja tego nie wiem, ale wiem na pewno ze zaden RAPR tego nie rozstrzygnie.
Z drugiej strony, jesli kolega nie ma tylko waznych papierow ale lowi zgodnie z przepisami, to raczej lodki skonfikowac nie powinni. Wlasciciel nie ma obowiazku sprawdzac dokumentow kolegi. Podczas lowienia nic nie wskazje na klusownictwo. Wiec sadze ze tylko tak osoba bez uprawnien bylaby ukarana. Co innego gdyb ten bez papierow lowil niezgodnie z przepisami (na szarpaka, stawial sieci itp). Wowczas wlascieiel lodzi mogby byc posadzony o wspoludzial.
Ale to tylko moje gdybanie i wcale tak byc nie musi.
[2011-12-09 09:37]