Zaloguj się do konta

Łososiowa zajawka

utworzono: 2014/09/22 11:12
Pawel19777

Witam serdecznie.
Powoli dobiega koniec sezonu na piękne lipienie i pstrągi....
W domowych pieleszach zaczyna się w głowie rodzić temat sezonu Trociowego na Pomorzu i nowe pomysły na co i z czym od stycznia na rzeki wyjdę?

Zrobiłem przegląd swoich sprzętów na zimowe wycieczki, wszystkie pudełka z woblerkami i blaszkami, wędzisko i kołek. Wiem, że może za wcześnie ale z drugiej strony nigdy nie jest za wcześnie.:)

Popatrzałem na to wszystko i pomyślałem o swojej muchówce..... a może w tym roku tylko muchówka?:)
Poczytałem i poszukałem w sklepach z muchowymi akcesoriami i doszedłem do wniosku, ze spróbuję much trociowych i łososiowych.

Pierwsze wzory i początki były w miarę zacne lecz z czasem po kolejnej muszce ogarnęła mnie łososiowa zajawka.

Szybko doszedłem do wprawy i wyszukiwania własnych wzorów i.... zobaczyłem że były dobre:)

Wszystkie muchy na Lipienia czy Pstrąga musiały imitować owady i larwy. Muchy łososiowe nie przypominają kompletnie niczego zaś z powodzeniem swoją agresywną barwą wkurzą nie jedną rybę. Kto wie, może i jakiś wielki Tęczak czy Lipień skusi na przepędzenia intruza mojej roboty.

Do wyrobu tych much potrzebowałem dość dużo różnych piór takich jak:
pióra złotego i diamentowego bażanta, topiki ze złotego bażanta, pióra marabuta i strusia na blaszki, kapki piór koguta w kolorach niebieski, czerwony pomarańczowy. jedwabie : żółte i czerwone a także czarne.

Dla ujawnienia mojej małej tajemnicy pokazuję na zdjęciach jak zrobić takie muszki.:)

Muchy choć nie przypominają owadów czy rybek ewentualnie larw to są piękne i mam nadzieję, że będą łowne:)

Ogarnęła mnie Łososiowa zajawka:)

[2014-09-22 11:12]

grisza-78

Paweł - nie wiem czy już masz, jeśli nie to załóż jak najszybciej konto na FORS. ( Forum o rybach szlachetnych ). Tam jest pstrągowo, trociowo i łososiowo ;) Fanów muszek bez liku ;) Pozdro!
[2014-09-22 23:34]

grisza-78

Nie, żebym miał pretensje do wedkuje.pl, bo tu też jest fajnie, ale łowców łososiowatych ( jak Ty, czy ja ) nie ma zbyt wielu, więc nie bardzo jest się z kim dzielić "salmomanią".
[2014-09-22 23:35]

Fred 79

Kolego Pawle tak od siebie to proponuje flyfishing.pl tam sie dopiero mozna wiele nauczyc ;) muszka fajna, czymś sie wzorowałeś czy własna inwencja twórcza?? Popracowałbym trochę z proporcjami ;)
[2014-09-25 00:40]

Pawel19777

Pamiętajmy że to pierwsze muszki ale i tak czuję jazdę:) mega fajnie się je robi.
Gdzie się wzorowałem ? szukam gdzieś po zdjęciach i wymyślam własne wzory
[2014-09-25 18:16]

marek-debicki

Pierwsze piękne rękodzieła. Gratulacje.
[2014-09-29 09:36]