Zaloguj się do konta

Lorpio Magnetic Tench i Magnetic Carassio

utworzono: 2014/04/28 19:00
nikodem977

Witam jak się wam sprawdzają te zanęty? Jak oceniacie nich stopień przyrządzenia czyli jakości? Czy mają mocne aromaty? Ogólnie rzecz biorąc w majówkę będę polował na karasia na 0,5ha stawie pzw. Głębokość 2,7-4m. Występują grążele i trzciny. Dno lekko muliste. Potrzebuję zanęty pod te gatunki i dlatego pytam się was które możecie polecić. Oprócz tych w temacie może coś innego byście polecili? U mnie na stawach jest sporo karasia i trochę mniej lina. Proszę nie pisać mi rzeczy typu: kup różne i przetestuj lub że na kazdym łowisku się inne sprawdzają. Ja to wszystko wiem tyko się pytam które wam się sprawdzają i te które wam nie przypadły do gustu. U mnie w wędkarskim dostanę zanęty na te gatunki z trapera, lorpio extra, lorpio magnetic, lorpio super, boland, chyba mondial i możliwe że stil i dragon.
Kończąc temat zapytam się jeszcze jakie dodatki do tego polecacie? Na pewno chciałbym dodać kukurydzę, posiekanego czerwonego i pinkę może troche aromatu waniliowego.
Dzieki!
[2014-04-28 19:00]

oli84

Siemka. U mnie dobrze dziala lorpio magnetic plocowa tylko trzeba dodac podprazonych wiorek kokosowych z biszkoptem i cukrem trzcinowym i mam taka recepture :paczka lorpio magnetic paczka gliny rozpraszajacej dwie puszki kukurydzy ( woda z puszek  do nawilzenia ) z czego jedna przecieram przez sito potem dodaje wiorki z biszkoptami i cukrem ( prazone na suchej patelni ) czasem dodam platkow owsianych( przalanych wrzatkiem ) lub otrebow i zostawiam to na jakas chwile zeby wilgotnosc sie ustabilizowala  w razie co dodaje wody i jeszcze raz calosc przez sito i na koniec pinka ale dobrze jest ja odsiac od trocin przez sitko kuchenne  i w pończoszy umyc potem taka w zanete a co do bolanda to tez jest swetna zaneta tylko wymaga dluzszego necenia przez kilka dni  i wiecej troche wody bo wyplynac potrafi ale efekty sa rewelacyjne jesli jest napisane buzy leszcz to w drugin dniu mozesz sie tam ich spodziewac ale na traper gold series karp truskawka tez ladne plociowe wyniki mialem tylko tam zdrowa jest ziemia z kretowiska nic innego nie wiem czemu ale u mnie tak to dziala połamania  [2014-04-28 19:51]

Ja kiedyś łowiłem na lorpio magnetic z przeznaczeniem na karasia i u mnie się nie sprawdziło ale jak kolega wyżej napisał lorpio magnetic roach a szczegulnie fein u mnie bardzo dobrze się sprawdza ale na płotki, karasi jeszcze na niego nie łowiłem. Chociaż po dodaniu kilka przysmaków na karasia można było by uzyskać dobrą mieszankę. Na pewno do mieszanki karasiowej trzeba dodać troche mięska w postaci pinek i gnojaków ciętych nożycami. Do tego trochę kukurydzy i  nasion mocno pracujących takich jak prażone konopie albo słonecznik aby szybko zwabiały ryby w miejsce łowienia.
[2014-04-28 20:03]

nikodem977

Dzięki chłopaki. Płociówke miałem i o ile nos mnie nie myli to dominował zapach czekolady a z odchłani wyłaniał się zapach konopii. Nie sprawdziła mi się ale to tylko przez złe warunki na zawodach i złym stanowisku. Po prostu brak szczęścia. Tylko połów płoci mnie zbytnio nie interesuje bo u mnie nad wodą nie ma co się na nią nastawiać. Wiem ze skromnego doświadczenia. Głównie u mnie łowią dziadki z najtańszymi bolandami i stilami waniliowymi więc chyba odpuszcze sobie lorpio magnetic tench bo ryby nie są przyzwyczajone do teoretycznie najlepszych przysmaków. Wanilia wanilia i jeszcze raz wanilia. Obczaje trapera lin karaś oraz lorpio magnetic carassio w wędkarskim przez opakowania a którą kupię to jeszcze zobaczę. Może jeszcze coś napiszecie ciekawego albo ktoś inny się wypowie?
[2014-04-28 20:27]

nikodem977

 więc chyba odpuszcze sobie lorpio magnetic tench bo ryby nie są przyzwyczajone do teoretycznie najlepszych przysmaków
myślę tu o mocno ziołowych i słonawych
[2014-04-28 20:29]

Hooher

Witam,
Od 3 sezonów używam zanęt Dragona i moim zdaniem są jednymi z lepszych:
Polece Ci bazową mieszankę w ilościach 50/50
http://www.firmadragon.pl/index.php/oferta/zanty-i-atraktory/zanty-atraktory-i-dipy-dmb/zanty-method-feeder http://www.firmadragon.pl/index.php/oferta/zanty-i-atraktory/dragon/zanty-elite
Do zanęty nie dodaje nic innego. Mieszanka ma dobrze pracować.Dodatkowo z procy dorzuce mieszankę składającą się z :- pelletu (6-8 mm)- kukurydzy
Przynęta:-kukurydza-czerwony robak- biały robak
Polecam aromatyzowanie przynęt: http://www.firmadragon.pl/index.php/oferta/zanty-i-atraktory/dragon/atraktory-e
Połąmania !
[2014-04-28 23:48]

Witam,
Od 3 sezonów używam zanęt Dragona i moim zdaniem są jednymi z lepszych:
Polece Ci bazową mieszankę w ilościach 50/50
http://www.firmadragon.pl/index.php/oferta/zanty-i-atraktory/zanty-atraktory-i-dipy-dmb/zanty-method-feeder http://www.firmadragon.pl/index.php/oferta/zanty-i-atraktory/dragon/zanty-elite
Do zanęty nie dodaje nic innego. Mieszanka ma dobrze pracować.Dodatkowo z procy dorzuce mieszankę składającą się z :- pelletu (6-8 mm)- kukurydzy
Przynęta:-kukurydza-czerwony robak- biały robak
Polecam aromatyzowanie przynęt: http://www.firmadragon.pl/index.php/oferta/zanty-i-atraktory/dragon/atraktory-e
Połąmania !

Co do tych zanęt tragona, trzeba przyznać że jest kilka spoko seri i rodzajów ale nie wszystkie ponieważ niektóre to kompletne padaki.


[2014-04-29 07:04]

nikodem977

Mówisz że która to badziew? Elite czy magnum 

[2014-04-29 08:16]

89krzysztof

Chyba odbiegacie od tematu, a też chciałbym się czegoś dowiedzieć o zanętach LORPIO, a nie Dragon ...
Myślałem o zanęcie Magnetic Carassio Vanilla i do tego dodać posiekanych czerwonych robaków. Coś jeszcze dodać ? Coś zmodyfikować ? Co myślą ci, którzy mają jakieś pojęcie o tym, co robią ?
[2014-04-29 14:12]

nikodem977

Dodaj posiekane czerwone, pinke, kukurydzę, może być drobny pellet waniliowy, płatki owsiane i konopie gotowane. Jeszcze żeby wzmocnić zapach to atraktor wanilia / karmel / korzenny. Wszystko to optymalne dodatki.  [2014-04-29 14:25]

89krzysztof

Tak, tak. Na zawodach wrzucę coś takiego do wody, ryba się naje i będzie się przyglądać robakom na haku. Tu nie chodzi o to żeby rybę przekarmić tylko utrzymać w łowisku.
Jeśli dodałbym czerwonych, pinkę, kukurydzę itd to byłaby bomba kaloryczna dla ryb, nie tak czasem ? ;)
[2014-04-29 14:41]

nikodem977

No to od razu że na zawody... Na zawody to koniecznie ziemia bełchatowska w stosunku objętościowym z zanętą 1:1. Koniecznie coco belge, melasa, siekane czerwone i parzona pinka i atraktor jakiś waniliowy/karmelowy/korzenny.
[2014-04-29 15:53]

Tak, tak. Na zawodach wrzucę coś takiego do wody, ryba się naje i będzie się przyglądać robakom na haku. Tu nie chodzi o to żeby rybę przekarmić tylko utrzymać w łowisku.
Jeśli dodałbym czerwonych, pinkę, kukurydzę itd to byłaby bomba kaloryczna dla ryb, nie tak czasem ? ;)


Jeśli chodzi o zawody to ja proponuje dodać do mieszanki ziarna mocno pracujące aby szybko wabiły ryby np konopie prażone, słonecznik prażony. Do tego oczywiście parzona pinka no i przydał by się jakiś atraktor z bioenzymami. Całość można jeszcze uzupełnić coco belge i do tego np. aromat migdałowy w płynie. Całość można wymieszać z ziemią bełchatowską albo mieszaniną ziem i glin, nie pisze dokładnie co i jak ponieważ nie wiem na jakiej wodzie będziesz łowił i jaki efekt chcesz uzyskać :)


Pozdrawiam Boczny Trok
[2014-04-29 16:57]

89krzysztof

No to od razu że na zawody... Na zawody to koniecznie ziemia bełchatowska w stosunku objętościowym z zanętą 1:1. Koniecznie coco belge, melasa, siekane czerwone i parzona pinka i atraktor jakiś waniliowy/karmelowy/korzenny.

Kolego Nikodemie, pisałem żeby wypowiedział się ktoś, kto rzeczywiście zna się na łowieniu spławikowym.
Z całym szacunkiem, ale jak widzę u kogoś w profilu coś takiego:

To mam podstawy twierdzić, że raczej nie ma wiedzy większej niż ja ... U mnie na półce kilka pucharów stoi za zawody, więc coś tam też wiem. Chciałem uzyskać poradę od kogoś ogarniętego, ale widzę że na tym forum lepiej pytać prywatnie, bo w ogólnych tematach ciężko o fachowe porady.

[2014-04-29 19:18]

Hooher

Chyba odbiegacie od tematu, a też chciałbym się czegoś dowiedzieć o zanętach LORPIO, a nie Dragon ...
Myślałem o zanęcie Magnetic Carassio Vanilla i do tego dodać posiekanych czerwonych robaków. Coś jeszcze dodać ? Coś zmodyfikować ? Co myślą ci, którzy mają jakieś pojęcie o tym, co robią ?


Potrzebuję zanęty pod te gatunki i dlatego pytam się was które możecie polecić. Oprócz tych w temacie może coś innego byście polecili?
[2014-04-29 19:41]

hudzik

Akurat przerabiałem tą zanętę na zawodach  ( grand prix płoć ) - zresztą wielkie podziękowania dla kolegi  " Nemo " za recepturę . Dałem 2kg gliny rozpraszającej na 1kg zanęty , konopie , prażone, kolendrę, wanilie i pinkę . W zanętę weszły ładne płocie , kilka leszczyków i krąpi , ogólnie zająłem 10 te miejsce  z 3kg 955gr ryby. Może ktoś chce kupić tanio fartuch sensas :)
[2014-04-29 19:57]

89krzysztof

Akurat przerabiałem tą zanętę na zawodach  ( grand prix płoć ) - zresztą wielkie podziękowania dla kolegi  " Nemo " za recepturę . Dałem 2kg gliny rozpraszającej na 1kg zanęty , konopie , prażone, kolendrę, wanilie i pinkę . W zanętę weszły ładne płocie , kilka leszczyków i krąpi , ogólnie zająłem 10 te miejsce  z 3kg 955gr ryby. Może ktoś chce kupić tanio fartuch sensas :)

Fajne nagrody macie za 10miejsce ...
[2014-04-29 21:42]

89krzysztof

Sprzedaj za flaszkę, w kuchni i tak sensasowi żona reklamy nie zrobi..
[2014-04-29 22:02]

Polecam  Lorpio Magnetic carassio red worms.U mnie na stawie się sprawdziła,dodaj tylko trochę kukurydzy.

[2014-05-09 15:17]

Calodobowy

Mi najlepiej sie sprawdzała w przypadku karasi i lnów zanęta z dragona karaś czerwony chyba z serii classic. Co do zanęt tych co wymieniłes to próbowałem bodajże na zanete carassio chyba red worm nie pamiętam dokladnie i efekty nie były złe tyle ze uzywałem jej tylko kilka razy i chyba bardziej na + niż na minus dodaj troche kuku + siekane czerwone. [2014-05-25 18:02]

Sitownik

Magnetic Carassio Vanilla - dzisiaj rozrobione 1kg na dwie godziny i nie mogłem ogonić się od brań. Efekt 25 płotek i dwa porządne karasie.  [2014-05-25 18:56]