Zaloguj się do konta

Łopuszna na sprzedaż

utworzono: 2011/09/30 17:58
czaplasiwa

PZW postanowiło sprzedać Łopuszną!!!! 

Budowę jej rozpoczęli w roku 1942 w  czasie okupacji hitlerowskiej nasi poprzednicy - wędkarze,

a ukończono w 1948 roku.

Obiektem początkowo zarządzał ZO Kraków , który wydzierżawił go Naftobudowie, która po 20 latach oddała obiekt z powrotem w całkowitej ruinie.

Powołano zarząd który miał przywrócić obiekt do dawnej świetności. 

Byli to:

1. Ignacy Piskorski- Przewodniczący ZO Tarnów
2. Józef Kaczor- Wicwprzewodniczący ZO Nowy Sącz
3. Jan Obrzut- Sekretarz ZO Nowy Sącz
4. Krzysztof Jędrzejkowski- Członek Komitetu ZO Katowice
5. Zbigniew Krasowski- Członek Komitetu ZO Kraków
6. Zdzisław Rykel- Członek Komitetu ZO Kraków

Sam nasz wieloletni Prezes PZW p. Grabowski obiecywał w tym kierunku daleko idącą pomoc.

Ściągano symboliczne opłaty od każdego członka PZW. 

I co mamy? Obiekt do sprzedaży!!!!!!

Też w niego zainwestowałem , podobnie jak tysiące członków naszego związku. I co? Ja nie godzę się z jego sprzedażą!!!!! Jako jeden z tysięcy " akcjonariusz". Myślę że inni myślą podobnie. Jak można sprzedać naszą RELIKWIĘ! 

To tak jak by sprzedać: Wawel, Skałkę, Jasną Górę i tysiące innych miejsc naszego KULTU.

A co wy koledzy sądzicie o tej sprzwie i podejściu do niej naszego związku wraz z naszym długoletnim Prezese ZG ?

[2011-09-30 17:58]

pocisk22

hmm jak za rba kase to moga opchnac , moze ebdzie w lepszych rekach niz pzw
[2011-09-30 18:16]

czaplasiwa

Widać gościu że nie wiesz co to jest Łopuszna!

To tak jak byś sprzedał komuś:

Wawel

Skałkę

Jasną Górę

i inne miejsca KULTU bo takim dla wędkarzy jest Łopuszna na której odbudowę trochę lat wstecz większość wędkarzy wykupywała cegiełki. Czyli zostali AKCJONARIUSZAMI!!!!

[2011-09-30 18:25]

obcy91

Takze nie wiem co to za zbiornik, ale szczerze wspolczuje. A jesli chodzi o pieniadz wlozony przez Was w ten zbiornik to nic innego jak zwrocic sie do PZW o zwrot pieniedzy, z pewnoscia maja gdzies zapisane kto i ile wplacal.  [2011-09-30 18:40]

obcy91

wiem wiem ze nie chodzi o pieniadze wlozone w to, chodzi o sam zbiornik. Jedyne wyjscie z tego wg. mnie zebrac kilkanascie/kilkadziesiat osob i wykupic.  [2011-09-30 18:43]

czaplasiwa

Gościu jaki zbiornik?????

To budynek budowany przez wędkarzy w 1942 dokończony w 1948. Poczytaj trochę zanim będziesz pisał głupoty żeby zaistnieć !!!!!!

[2011-09-30 18:45]

obcy91

Nie pień się tak! I nie zamierzałem zaistnieć!!! I nie życzę sobie takich odpowiedzi! Powodzenia!    [2011-09-30 19:02]

withanight88

Gościu jaki zbiornik?????

To budynek budowany przez wędkarzy w 1942 dokończony w 1948. Poczytaj trochę zanim będziesz pisał głupoty żeby zaistnieć !!!!!!

Czy oby nie za ostro??Rozumiem Twoje zbulwersowanie ale opanuj się , nie każdy musi znać tą Twoja Łopuszne- ja rownież pierwszy raz słyszę. [2011-09-30 23:51]

czaplasiwa

Sorki, ale wystarczyło przeczytać to co napisałem. I przed odpisaniem cokolwiek gdzieś doczytać. Może i za ostro podszedłem do tego ale przynajmniej ja nie wypowiadam się w temacie którego nie znam. [2011-10-01 11:51]

czaplasiwa

nie każdy musi znać tą Twoja Łopuszne- ja rownież pierwszy raz słyszę.

Drogi Moderatorze NASZĄ!

[2011-10-02 17:10]

ryukon1975

nie każdy musi znać tą Twoja Łopuszne- ja rownież pierwszy raz słyszę.

Drogi Moderatorze NASZĄ!

Jak się nie potrafi gospodarzyć to trzeba oddać,wszystko po kolei.Zresztą wszystko nam zabiorą wykupią bez naszej woli,ludzie którzy mają kasę i głowę na karku.Obok biegnie wątek,gdzie zapłacić zezwolenie na Biebrzę.Kolega-klient-chce zapłacić,dać zysk PZW i ? Cała Polska dochodzi wspólnymi siłami jak i gdzie to zrobić.Czy tylko mi wydaje się to nienormalne?To tylko drobny przykład bo takich nienormalnych sytuacji można namnożyć dziesiątki tysięcy.
[2011-10-02 17:29]

pawelz

Dziadostwo jakich malo. Pamietam ogolnopolska zbiorke na Lopuszna. Przy oplacaniu karty wedkarskiej mozna bylo dobrowolnie wplacic pare zlotych na remont. Wplacilem i ja z sentymentu a takze dlatego ze sam tam spalem na swoim pierwszym muszkarskim zlocie.
Obiekt powstal bez jakiegokolwiek udzialu obecnie sprzedajacych.
I to sie nazywa gospodarnosc PZW.
Maja piekny obiekt plus hodowle glowacicy znana chyba na cala Polske i nie potrafia na tym zarobic pieniedzy. Dla mnie to obled. 0 kompetencji i od razu do wywalenia caly zarzad a przynajmniej Ci co sa za ten osrodek odpowiedzialni.
[2011-10-03 10:55]

ryukon1975

Dziadostwo jakich malo. Pamietam ogolnopolska zbiorke na Lopuszna. Przy oplacaniu karty wedkarskiej mozna bylo dobrowolnie wplacic pare zlotych na remont. Wplacilem i ja z sentymentu a takze dlatego ze sam tam spalem na swoim pierwszym muszkarskim zlocie.
I to sie nazywa gospodarnosc PZW.
Maja piekny obiekt plus hodowle glowacicy znana chyba na cala Polske i nie potrafia na tym zarobic pieniedzy. Dla mnie to obled. 0 kompetencji i od razu do wywalenia caly zarzad a przynajmniej Ci co sa za ten osrodek odpowiedzialni.

Za to całkowitym ich udziałem będzie zysk z sprzedaży, bo z całą pewnością nie pójdzie na zarybienia.Tylko na utrzymanie chorego systemu z którego "oni" się utrzymują.
[2011-10-03 12:57]

jurek

To fotka tego obiektu

[2011-10-03 14:25]

jurek

A pamiętacie , jak wklejano Nam znaczek na remont " Łopuszna " ---- do 2004 roku było to 2 złote na rok .
[2011-10-03 14:28]

Uwaga, Sprawa dla reportera.......... [2011-10-03 14:32]

pawelz

A pamietacie schronisko wedkarskie w Plytnicy. ?.
W koncowce lat 80-tych spedzilem tam sporo czasu. Potem poszlo pod mlotek i ze schroniska stal sie motel z cenami kilkakrotnie wiekszymi niz jako schronisko. Wtedy jako mlody chlopak na studiach stac mnie bylo na tygodniowy wyjazd na pstragi. Teraz musialbym pewnie wydac kilka stowek za sam nocleg a gdzie jedzenie (wtedy byla kuchnia gdzie wedkarze sami sobie pichcili) i dojazd.
Dlatego zawsze bede to powtarzal. W PZW na szczeblach prezesow czy dyrektorow powinni byc kompetentni ludzie oplacani nalezycie a nie Ci ktorym sie wydaje ze potrafia i na zebraniach najglosniej krzycza i podnosza reke.
[2011-10-03 14:41]

jurek

A moje Koło ma odnowioną i wyremontowaną Stanicę Wędkarską wraz z pokojami dla wędkarzy nad ślicznym jeziorem " Soczewka "---- istnieje od 50 -lat, dzięki Nam wędkarzom , choć byli już na nią chętni .............. Kawał niezapomnianej historii.
[2011-10-03 14:49]

Witam
Wielokrotnie pisałem na tym forum o nadużyciach okręgu PZW w Nowym Sączu. Pisałem ale to jakby rzucać grochem o ścianę. Co zrobić że większość kolegów wędkarzy ma wszystko głęboko w d...Panowie koledzy trzeba się zainteresować, iść na zebranie pokazać niezadowolenie, zagłosować na kolegów sprawdzonych i uczciwych. Wtedy stary beton nie będzie robił co mu się żywnie podoba i niweczył trudu wielu pokoleń wędkarzy. Niestety Łopuszna prawdopodobnie podzieli los innych tego typu obiektów, tzn po odnowie i remontach pójdzie pod młotek za "promocyjną" cenę. Ja też płaciłem tzw "cegiełki" na ten budynek i czuję się oszukany przez władze związku. Moim zdaniem trzeba coś zrobić, proponuję złożyć petycję ... będę pierwszym który podpisze. pozdrawiam
[2011-10-04 08:49]

wobler17

Osrodek Lopuszna jest Relikwia Wedkarstwa Polskiego komu zalezy na sprzedazy. To temat rzeka,ja tez dokladalem do tego remontu trwajacego wiecznosc. byly dobrowolne skladki na Lopuszna , Jurek pokazal znak ,jako dowod, ze byly przekazywane na odbudowe pieniadze. .Czemu beton z warszawy nie da kasy na dokonczenie remontu.Piekny osrodek,kilka krotnie z niego korzystalem ,jak odbieralem narybek pstraga potokowego na zarybienia Skrwy Prawej. Pozdrawiam
[2011-10-04 08:51]

wobler17

Osrodek Lopuszna jest Relikwia Wedkarstwa Polskiego komu zalezy na sprzedazy. To temat rzeka,ja tez dokladalem do tego remontu trwajacego wiecznosc. byly dobrowolne skladki na Lopuszna , Jurek pokazal znak ,jako dowod, ze byly przekazywane na odbudowe pieniadze. .Czemu beton z warszawy nie da kasy na dokonczenie remontu.Piekny osrodek,kilka krotnie z niego korzystalem ,jak odbieralem narybek pstraga potokowego na zarybienia Skrwy Prawej. Pozdrawiam
[2011-10-04 08:51]

wromel

gdzie są moje pieniądze na Łopuszną co się z nimi stało [2011-10-05 08:22]

jurek

No właśnie , gdzie są Nasze pieniądze .W Polsce jest około 700.000 wędkarzy x 2 złote przez tylko 1 rok , to już 1.400.000 zł , a znaczki były wklejane przez kilka lat .

Co się stało z Naszymi pieniędzmi ???
[2011-10-05 09:52]

ryukon1975

O kasę zapytać należy zagorzałych obrońców PZW,jest ich tu sporo na forum.Te pieniądze to tylko kropla w morzu kasy jaką obracają władze PZW.
Niestety wychodzi jasno na to że my szeregowi wędkarze jesteśmy kupą głupców, których wykorzystuje szlachta PZW w garniturkach i krawacikach.
[2011-10-05 10:06]

bluehornet

Pozbywać się takiego ośrodka i to jeszcze z jedynym w Polsce matecznikiem zarybieniowym głowacicy ???!!! A co na to ZO PZW Nowy Sącz , na którego terenie ww ośrodek się znajduje ???!!! Ktoś w tym przypadku myśli za przeproszeniem doopą !!!
[2011-10-05 10:10]

bluehornet

Widok takich ryb napawa
optymizmem na przyszłość .

I jeszcze ta adnotacja pod zdjęciem !!! Ja tu widzę raczej pesymizm wynikający z pomysł sprzedaży tego ośrodka . Pozwoliłem sobie zaczerpnąć foto ze strony ZO PZW Nowy Sącz ( nie było adnotacji: PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE !!!

Ośrodek Zarybieniowy i Wylęgarnia Ryb Łososiowatych
w Łopusznej

[2011-10-05 10:17]