Lokalizacja bolenia ?

/ 25 odpowiedzi
Witam...tak jak w temacie czy mógł by mi ktoś opisać miejscówki typowo boleniowe ??? Ewentualnie może jakieś fotki miejscówek :P  dodam że łowię na rzece średniej nizinnej :P  
Z góry dzięki za odp.
pozdrawiam ...
Tomekoo


chłopie szukaj rozmytych główek jeśli je masz,wysokich burt lub każdego miejsca gdzie kłębi się drobnica przy nurcie np,opaska ,przykosa lub wyspa podwodna ;) (2012/08/13 14:57)

Adam01


Z tym nie ma zbytniego problemu bo boleń robi dużo hałasu i łatwo zobaczyć jego aktualne miejsce bytowania. A jak nic nie mąci wody to szukaj go w w/w miejscówkach. (2012/08/13 15:34)

mateusz1382


Witam
Dołączam się do postu.

Czy Bolenia jest też dużo na płyciznach  woda do ok 1m głębokości ( na dużej rzece śr. nizinnej ) Dunajec  ? (2012/08/13 16:56)

menofthenight


Polecam film WMH o boleniach. Jeśli jesteś zainteresowany ich łowieniem, na pewno Ci się przyda :) (2012/08/13 16:59)

mateusz1382


Dzięki
Może własne doświadczenie gdzie warto zażucic by był tam Boleń (2012/08/13 20:31)

damian-wojcik


Jesli bedzie niedaleko ciebie napewno go usłyszysz uwiez w to:) (2012/08/14 09:48)

wedkarz2309


Witam
Dołączam się do postu.

Czy Bolenia jest też dużo na płyciznach  woda do ok 1m głębokości ( na dużej rzece śr. nizinnej ) Dunajec  ?


Na wodzie, do jednego metra, boleni jest na prawdę dużo, bo tam jest bardzo dużo uklei, a to główny pokarm bolenia...:) (2012/08/14 10:19)

Bernard51


Witam...tak jak w temacie czy mógł by mi ktoś opisać miejscówki typowo boleniowe ??? Ewentualnie może jakieś fotki miejscówek :P  dodam że łowię na rzece średniej nizinnej :P  
Z góry dzięki za odp.
pozdrawiam ...
Bolenie nie musisz lokalizowac o odpowiedniej porze dnia wczesno rano pod wieczór sciagnij odpowiednia zaneta ukleje to i bolen przyplynie za nią jak jest w tej wodzie ??
(2012/08/14 12:16)

eulrik


no mam miejscówkę z lekkim wstecznym prądem  niemalże ocierającym się o szybki głęboki nurt "wojuje" tam jakaś spora ryba drapieżna ale nie wiem co to może być na nie wygląda mi to chyba na bolenia ... a i jeszcze jedno pytanko czy w takim miejscu można zażerować np. chlebem z płatkami i innymi pierdołami ?? tak aby skupić drobnicę w tym miejscu??? czy jeśli robiłbym to przez kilka dni regularnie to jest szansa że sciagnę nie tylko drobnicę ale i płynące za nią bolenie ??  (2012/08/15 11:43)

Bernard51


W takim miejscu nie musisz necic kilka dni skoro jest to wsteczny bieg wody wystarczy zaneta plywajac na powieszchni lub wolno opadajaca , napewno sciagniesz drobnice w tym uklejke za która bolen podąży! (2012/08/15 12:01)

eulrik


czyli co ??? mogą to być płatki owsiane ??  (2012/08/15 15:16)

Bernard51


Mogą to byc platki ale nie same do nich bulka tarta i otreby przenne namocz i wrzuc kule 2-3 i co o,5 godz nastepna , jezeli to nie jest za duze zakole to nie przesadzaj z zaneta!! (2012/08/15 20:37)

eulrik


Oki dzięki :) 


POŁAMANIA !!! (2012/08/16 17:02)

Fishv


Witam. Eulirk bolenia sie tropi, poznaje rytm rzeki. Łowienie boleni to obserwacja wody. Trzeba wiedzieć wszytko! począwszy gdzie i kiedy ukleja się trze, o migracji ryb aaa skończywszy na zimowiskach... itp...Bolenie nie tylko łowisz gdzie atakuje a także w miejscach gdzie sobie beztrosko odpoczywa...Wpisz w goglach najzwyczajniej w świecie "łowienie boleni" "sposób na bolenia" tam masz multum wiedzy, bo o boleniu można dobra duza książkę napisać :) Nie polecam nęcenia drobnicy :) POZDRO :) (2012/08/16 18:45)

eulrik


Oki , dzięki za rade  (2012/08/17 10:18)

Tomekoo


no mam miejscówkę z lekkim wstecznym prądem  niemalże ocierającym się o szybki głęboki nurt "wojuje" tam jakaś spora ryba drapieżna ale nie wiem co to może być na nie wygląda mi to chyba na bolenia ... a i jeszcze jedno pytanko czy w takim miejscu można zażerować np. chlebem z płatkami i innymi pierdołami ?? tak aby skupić drobnicę w tym miejscu??? czy jeśli robiłbym to przez kilka dni regularnie to jest szansa że sciagnę nie tylko drobnicę ale i płynące za nią bolenie ?? 




może być sandacz jeżeli nie słychać uderzenia ogonem a rybki uciekają w jedną stronę wachlażowo (tak zazwyczaj robi sandał )ale może to być również szczupak lub boleń który bije po prostu inaczej:))) (2012/08/18 14:26)

maciek051298


Polecam film WMH o boleniach. Jeśli jesteś zainteresowany ich łowieniem, na pewno Ci się przyda :)


jeśli chodzi o ten z marianem firlejem to też polecam (2012/08/21 13:17)

getka


bolej chyba jest wszędzie w głębokiej i płytkiej wodzie on patroluje powierzchnie wody niemal cały czas jest to ryba która nawet gdy odpoczywa nie popuści przepływającej obok rybce. Najlepiej szukaj go w granicy wody szybkiej i wolnej tzw warkocze dobrze widoczne ściągaj po wolniejszej stronie i na pewno sam się znajdzie... (2012/08/21 14:21)

eulrik


Mógł byś podać dokładny tytuł filmu  albo link ?? bo coś nie mogę znaleźć  z góry dzięki  (2012/08/21 21:37)

DaViDoSeK


Szukaj przy stadkach uklejek (2012/08/22 13:36)

QBS


Na bolka reguły brak. Widać jak bije - na Wiśle płytko, głęboko, nurt, główka, bez reguły. Regułą jest natomiast zaobserwowanie żerowania. Na Wisełce wali podczas grila, imprezy itd. na środku, w samo południe. Wieczorem i ok. godzinę po wschodzie przy brzegu i w ciszy. Na nizinnych rzekach na środku, tyle, że rano i wieczorem. Posiedź z godzinę w samotności gdzie siedzi drobnica to zobaczysz. (2012/08/22 19:57)

maciek051298


a czy w zbiorniku zaporowym panują takie same reguły jak w rzece w połowie boleni (2012/08/23 13:27)

przemluk


Na zbiorniku zaporowym to inna bajka,  na Zalewie Sulejowskim bije czasami kilkanaście bolków ale nie są zainteresowane przynętami na które regularnie łowię bolki na Pilicy, Wiśle. Na zaporówce noc jest najlepsza na bolka. Oczywiście jak zawsze  wędkarstwo to eksperyment więc zdarzyć się może wszystko:) (2012/08/23 16:51)