Zaloguj się do konta

Łodzie Kamila z Bolesławca

utworzono: 2017/02/07 16:08
SebekKry

Witam. Jako że zanoszę się z zakupem środka pływającego mam pytanie. Czy ktoś posiada,miał styczność z łodziami z sailswim z Bolesławca. Głownie chodzi mi o łódkę Kamila III 360. Ewentualnie jeśli ktoś posiada to jak to śmiga na elektryku 55lbs. Czy lepiej ponton Kolibri KM360DSL. Są to większe pływadła ale nie będę raczej nigdy łowił w pojedynke. Poniżej link do strony z ogłoszeniem tych łodzi. https://www.olx.pl/oferta/lodz-lodka-wioslowa-wedkarska-motorowa-rozne-modele-kompletne-CID767-ID9mqJ7.html#76e9b0efa1 [2017-02-07 16:08]

SebekKry

Nikt nic?  [2017-02-08 15:53]

SebekKry

Tak to wygląda. Warto czymś takim sobie głowę zawracać? Czy lepiej ponton. [2017-02-08 15:54]

SebekKry

Wydaje się że chyba mało w niej miejsca w środku. Czy ta druga byłaby lepsza? [2017-02-08 15:55]

marcel-mularvzyk28

Do necenia i wywozki karpiowej może być. Na jedną osobę.. Bo do użytku typu spinning odradzam odradzam lub jakiegoś stacjonarnego łowienia z Łodzi [2017-02-08 16:33]

SlawekNikt

Sebastian ja osobiście właśnie kupuję pływadło, ale jestem zdecydowany na ponton, konkretnie Kolibri KM 330, tylko parę groszy tańszy od KM 300. Po pierwsze i najważniejsze ze względów transportowych zarówno nad wodę jak i po trasie ( będzie jeździł w moim bagażniku), a po drugie z powodu wagi i rozmiarów. Te 42 kg. to sobie w najgorszym wypadku na plecy zarzucę i kawałek drogi przejdę nawet wąską ścieżyną :-) a tak na poważnie to tyle to i na byle wózeczku z bazaru za parę groszy się pociągnie i pewnie da radę :-) Tyle ode mnie. [2017-02-08 16:38]

SebekKry

No właśnie cały czas się waham, ponton - łódka (bo cały osprzęt juz mam typu silnik 55lbs, akumulatory, echosonde, kapoki). Za pontonem przemawia jego mobilność w transporcie ale z drugiej strony to rozkładanie i składanie jakos do mnie nie przemawia. Ta pierwsza łódka raczej odpada bo klitka w środku ale ta druga większa z podłogą 258x120 przy długości 3,80 to już chyba przy spinningu w dwie osoby w miarę komfort by był. Tylko znowu jej cena. 1,8tys zł czy to czasem nie za mało za takie pływadło przy wadze 80kg? [2017-02-08 17:15]

SlawekNikt

W zeszłym sezonie łowiłem kilka razy po kilka godzin na pontonie o długości 240 cm. uwaga ! we dwóch ! Komfortu nie było żadnego, ale nie mogę też napisać, że mi nogi drętwiały bo zmiana pozycji czy miejscówki i troszkę się człowiek ruszał. Pompowanie to kubek kawki i fajeczka jak ktoś jara czyli max. 15 minut. Ponadto cały czas twierdzę, iż transportowo ponton to bajka. Nawet te 80 kg. łódki o sporych jakby nie patrzeć gabarytach to już trochę jest dla dwóch ludzi bo przecież nie będziesz ciągnął przyczepy za sobą ... chyba, że masz takie wody, do których dostęp z łódką jest nazwijmy to banalny. [2017-02-08 17:25]

wasyl 007

Sebastian łódki które pokazałeś niestety są gorsze od pontonu Kolibri KM360DSL. Ponton ma zalety i wady, tak ja łódka. Wybrać musisz pływadło dla siebie. Info masz na
https://forum.wedkuje.pl/post/lodka-czy-ponton/782166
http://allegro.pl/artykul/co-kupic-lodka-czy-ponton-na-wedkarskie-wprawy-122051
Jak chcesz łódkę zobacz na strony takich producentów jak:
POLMIR, ANTILA MINDAK, ZBYCH-MAR, WOŹNIAK, DREAM POINT .
Jest ich więcej. Ale dobrze jest widzieć to co się chce kupić.
  [2017-02-08 19:14]

SebekKry

Łodzie które wcześniej wymieniłem tylko dla tego że do jednych mam 40km a do tych drugich 80km tak że są dosyć blisko mojego miejsca zamieszkania. a tematy co kupic łódka czy ponton studiuję juz od dłuzszego czasu. Ale chyba jednak będzie ten ponton. Zawsze można przewieźć gotowy do wędkowania na przyczepce a jak będzie trzeba to plus taki że można złożyć i zabrać do auta. [2017-02-09 15:21]

wasyl 007

Miałem KM360D z aluminiową podłogą i powiem, że z noszeniem w torbach samemu łatwo nie jest. Polecam dokupić kółka mocowane do pontonu. Bardzo ułatwiają przemieszczanie po lądzie. Ja miałem firmy Proscan. Rrozłożenie samemu trochę trwało, ale nie jest niemożliwe ;) Pływanie przy silniku 55 lbs naprawde jest przyjemne. Ja miałem akumulator 130 Ah i spokojnie starczał mi na 2 dni łowienia. Miejsca jest dla 3 osób. A dla 2 to naprawdę przyjemne wędkowanie. Jeden z mankamentów pontonu to suszenie po złej pogodzie. Ale jak masz gdzie, to też nie będzie problemu. [2017-02-09 17:05]