Wybór łódki zanętowej.

/ 60 odpowiedzi
Witam mam w planach zakup łódki zanętowej co możecie polecić do kwoty 2500zł jaką firmę ,model, jaka się sprawuję jestem zielony z tygo tematu a nie chcę kupić w ciemno.Pozdrawiam
spines21


http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=archiwum&szukaj=%A3%F3dki+zanetowa (2016/08/27 10:03)

aldente


Jeszcze nigdy nie widziałem u prawdziwego karpiarza łodzi zanętowej. Dopiero wtedy, kiedy już naprawdę nie wiadomo co robić z pieniędzmi. Piszesz, że jesteś w tym temacie zielony....może również w temacie wędkarstwa i napaliłeś się na trochę techniki marząc o rybie 20 kg....Na początek zachowałbym zimną krew, wybrałbym procę lub rurę do wyrzucania zanęty. Ile razy będziesz używał takiej łodzi? Nosić cały ten majdan na łowisko...a jest tego wiele...Opłaca Ci się??? (2016/08/27 11:20)

JKarp


Jeszcze nigdy nie widziałem u prawdziwego karpiarza łodzi zanętowej. Dopiero wtedy, kiedy już naprawdę nie wiadomo co robić z pieniędzmi. Piszesz, że jesteś w tym temacie zielony....może również w temacie wędkarstwa i napaliłeś się na trochę techniki marząc o rybie 20 kg....Na początek zachowałbym zimną krew, wybrałbym procę lub rurę do wyrzucania zanęty. Ile razy będziesz używał takiej łodzi? Nosić cały ten majdan na łowisko...a jest tego wiele...Opłaca Ci się???

No to szkoda. 
Ja mam łódź, mam marker, mam ponton. Z pieniędzmi wiem co am robić.
JK (2016/08/27 14:47)

JKarp


A z łódek Red Boat - w zależności od wyposażenia jest cena. Ja mam Profesional :-) Śmiga treci sezon bez problemów.
JK (2016/08/27 14:49)

roman76


I po raz kolejny wracamy do zagadnienia "prawdziwego karpiarza",ostatnio nad wodą słyszałem tekst że prawdziwy karpiarz niegdy nie pojawiłby się nad wodą z Jaxonem ,dlatego chciałbym w końcu przeczytać  co znaczy prawdziwy karpiarz kolego  aldente (2016/08/27 15:25)

aldente


I po raz kolejny wracamy do zagadnienia "prawdziwego karpiarza",ostatnio nad wodą słyszałem tekst że prawdziwy karpiarz niegdy nie pojawiłby się nad wodą z Jaxonem ,dlatego chciałbym w końcu przeczytać  co znaczy prawdziwy karpiarz kolego  aldente
 
Czytaj Kolego Roman, czytaj! Nikt Ci nie broni czytać...mnie się nie musisz pytać o pozwolenie :-) Najwżniejsze,że masz chęci!
  (2016/08/27 16:52)

aldente


Jeszcze nigdy nie widziałem u prawdziwego karpiarza łodzi zanętowej. Dopiero wtedy, kiedy już naprawdę nie wiadomo co robić z pieniędzmi. Piszesz, że jesteś w tym temacie zielony....może również w temacie wędkarstwa i napaliłeś się na trochę techniki marząc o rybie 20 kg....Na początek zachowałbym zimną krew, wybrałbym procę lub rurę do wyrzucania zanęty. Ile razy będziesz używał takiej łodzi? Nosić cały ten majdan na łowisko...a jest tego wiele...Opłaca Ci się???

No to szkoda. 
Ja mam łódź, mam marker, mam ponton. Z pieniędzmi wiem co am robić.
JK
Mistrz riposty JK nie pozostawił Kolegów na pastwę losu. No dobra...JK jest prawdziwym karpiarzem z łodzią zanętową. Bywają i tacy! Człowiek uczy się całe życie.
  (2016/08/27 16:58)

JKarp


Mistrz złośliwości Aldente uwaza, że prawdziwy karpiarz nie może mieć łódki zanętowej i się uczy całe życie ;-)
Wybacz ale jakieś dziwne teorie głosisz. Karpairza pozanje się po tym jak traktuje złowione ryby - nie tylko karpie. Poznaje się po tym, że pomoże każdemu kto go o to poprosi. Całe życie doskonali swoje umiejętności i wiedzę. Karpiarz jest koleżeński. Nie dzieli ludzi na tych co mają wypasiony sprzęt i na resztę. 
JK (2016/08/28 07:34)

Jakub Woś


JKarp właśnie napisałeś definicje prawdziwego wędkarza (2016/08/28 09:10)

JKarp


JKarp właśnie napisałeś definicje prawdziwego wędkarza

Też wędkarza - zgadza się :-)
 A różnica taka, że łowię karpie :-)
JK (2016/08/28 09:30)

aldente


Mistrz złośliwości Aldente uwaza, że prawdziwy karpiarz nie może mieć łódki zanętowej i się uczy całe życie ;-)
Wybacz ale jakieś dziwne teorie głosisz. Karpairza pozanje się po tym jak traktuje złowione ryby - nie tylko karpie. Poznaje się po tym, że pomoże każdemu kto go o to poprosi. Całe życie doskonali swoje umiejętności i wiedzę. Karpiarz jest koleżeński. Nie dzieli ludzi na tych co mają wypasiony sprzęt i na resztę. 
JK
Nie uważam, żebym był zlośliwy. Akurat Ty jesteś na polu karpiowym fachurą i za takiego Cię uważam. I masz przeważnie przekonywyjące odpowiedzi.  Musisz jedynie przeczytać ze zrozumieniem, zanim pochopnie osądzisz. W mojej wypowiedzi przyznałem Ci rację, że jesteś prawdziwym Karpiarzem a tak się składa, że również masz łódź zanętową....i że człowiek uczy się przez całe życie...czyli miałem siebie na myśli, a nie Ciebie. (Dotychczas koledzy łowiący karpie, z którymi miałem styczność, twierdzili, że taka łódź to...zbędny wydatek.  Przyznaję przecież, że się pomyliłem, a Ty posądzasz mnie o jakieś złośliwe teorie.
Zakładając natomiast, że Kolega Damian jest początkującym Karpiarzem, może byłoby dla niego lepiej doskonalić swe umiejętności na początku bez łodzi zanętowej.
  (2016/08/28 10:41)

JKarp


Przepraszam Cię jeśli źle odczytałeś mój post ale na końcu był ;-) 
"Mistrz złośliwości Aldente uwaza, że prawdziwy karpiarz nie może mieć łódki zanętowej i się uczy całe życie ;-)"

To było żartobliwe, lekko złośliwe ale na pewno nie celowe szukanie zaczepki :-) 
Łodka zawsze się przyda - wyobraź sobie, że ja łodką wywożę blisko bo z rzutu się akurat nie da bo i drzewa z tyłu i drzewo jest w wodzie 50 m ode mnie. 
JK (2016/08/28 13:45)

u?ytkownik26223


Nie tak dawno czytałem że w J Goczałkowice utonął wędkarz .
Jak sie okazało gościu korzystał z łódki zanętowej ,
Nie wiem czy samoróbki ,czy taniej ,czy firmowej,czy drogiej .
Nie wnikam w to .Ważne że "stracił zasięg" i musiał pontonem płynąć po łódeczkę.
Niestety się utopił.

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/slask/wedkarz-utonal-w-jeziorze-goczalkowickim-nie-znaleziono-jego-ciala/ghdqbxg


Nigdy nie miałem takiej łódeczki ,nie wiem czy takie coś jest niezbędne.Na pewno jest to przydatne ,na pewno ułatwiające skuteczne wędkowanie .
Rozumiem gdy łowimy/nęcimy na 200 metrach a więc poza zasięgiem rzutu albo gdy niezbędne jest precyzyjne  lub ciche podanie przynęty.Ale w wielu wypadkach nie jest konieczne używanie łódeczek.

A więc po pierwsze gdy nie musimy,nie korzystajmy z łódeczek zdalnie sterowanych .
A po drugie jesli już zdecydujemy się na zakup to kupmy niekoniecznie najtańszy model .Musimy porostu być pewni że nie zgubi zasięgu ,nie spier*** sie nagle na wodzie ,że nie zatonie itd . (2016/08/28 14:12)

Romuald55


Rozważanie na poziomie wędkarz łowiący kijem z leszczyny czy tyczką z najwyższej półki,który jest prawdziwym wędkarzem jest bez sensu.Obaj są wędkarzami!.Podobnie z karpiarzami.
Wracając do tematu postu,pozwolę sobie na kilka uwag:
- na niewielkich zbiornikach każda łódka zanętowa jest przydatna.
-inaczej jest na dużych gdy łowi się na dużych odległościach od brzegu,przy większej fali.
Ja przez parę lat używałem Jabo2.Zasięg stokilkadziesiąt metrów zestaw i 2 kg zanęty można spokojnie wywieżć pod powalone drzewa czy pobliską wysepkę.Nie ucieknie bo jej konstrukcja powoduje,że jak wyjdzie poza zasięg,pływanie w koło.W końcu zasięg złapie.
Teraz mam Carponizera.Wielki trimaran z oddzielnymi komorami,zasięg 1000 m/zupełnie niepotrzebny/ ładowność 4 kg.Może pływać na dużej/0,5 m/ fali.W transporcie zajmuje dużo miejsca.Dużo więcej niż Jabo.Kupiłem okazjonalnie,niedrogo.I gdyby nie chodziło o wywożenie zestawów sandaczowych to Jabo by mi wystarczyła do karpiarstwa.
Sam musisz wybrać Kolego damian,taką jaka będzie Ci najbardziej odpowiednia.Parametry znajdziesz w opisach fabrycznych łódek.Moim zdaniem niewielki katamaran o zasięgu do 250m będzie najbardziej przydatny. (2016/08/28 19:39)

JKarp


Tu jest specyfikacja Red Boat Profesjonal 
http://www.clickweb1605350.home.pl/red-boat-professional
Jest to całkem spory katamaran i to jest chyba jedyny minus. Ale coś za coś - towaru mieści lekko 5 kilo. 
Na Zegrzu przy naprawdę dużej fali dała radę. Jak na razie wywoziłem najdalej właśnie na Zegrzu na jakieś 300 m. 
JK (2016/08/29 10:08)

Haryyy5


Kolega ma też red boata i sprawuje się wszystko ok. Miałem okazję popływać, no i co - pływa do przodu, do tyłu, skręca i wyrzuca zanętę - działa. Tylko tyle jestem w stanie jako laik bez porównania powiedzieć. Wykonana solidnie. Rzeczywiście kawał łodzi, zajmuje w bagażniku podobnie miejsca co łóżko. Ja natomiast abstrahując od tego kto jest prawdziwym karpiarzem i co takiemu prawdziwemu karpiarzowi wypada, również jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś polecam dobrze przemyśleć czy rzeczywiście się łódka zanętowa przyda. Na pewno jest to fajna zabawka. Niestety, dla mnie tylko zabawka. Chodziła za mną taka przez parę lat, walczyłem z pokusą, nie kupiłem i nie żałuję. Teraz kiedy mam możliwość korzystać w zasadzie bez ograniczeń z łódeczki kolegi upewniłem się że w ogóle nie jest mi potrzebna. Nawet jak już jest i tak nad wodą to raczej nie korzystam, nęcenie punktowe z PVA jakoś bardziej mi odpowiada. Ale jak ktoś lubi dużo, daleko, celnie i wygodnie to czemu nie. Nie jest to z pewnością cudowne rozwiązanie, dzięki któremu zaczniemy nagle wyciągać rybę za rybą i tego trzeba mieć świadomość przed zakupem.  (2016/08/29 15:07)

Blitz


Mhm, fajny post odnośnie jaxona, ja ostatnio na feedera jaxona cw 120g wyjąłem karpia 23,5 kg w maju. Prosze o hejt tych "prawdziwych" karpiarzy. :D Mało tego, mam tri poda Jaxon PZ-RPD002 i nie mam z nim problemów. BTW - kulki robię sam, kompleksów nie mam bo wyniki mówią za mnie :) 

Nie powiem, jakbym miał mega potrzebę to i łódkę bym kupił zanętową, ale takowej nie odczuwam.  (2016/08/29 15:43)

u?ytkownik26223


Mhm, fajny post odnośnie jaxona, ja ostatnio na feedera jaxona cw 120g wyjąłem karpia 23,5 kg w maju. Prosze o hejt tych "prawdziwych" karpiarzy. :D Mało tego, mam tri poda Jaxon PZ-RPD002 i nie mam z nim problemów. BTW - kulki robię sam, kompleksów nie mam bo wyniki mówią za mnie :) 

Nie powiem, jakbym miał mega potrzebę to i łódkę bym kupił zanętową, ale takowej nie odczuwam. 

Nieeee. No super!!
Gratuluje sukcesu!! .
Ile hol rybki trwał??

ps wielu "prawdziwych ale i sztucznych czy nawet podrabianych " karpiarzy robi samamu miksy i z nich też samemu kulki.



  (2016/08/29 18:51)

Romuald55


Ja sam robię kulki ze swojego miksu i mam na koncie kilka dwucyfrówek.Nie uznaję pelletów i firmowanych przez różnych producentów kulek. (2016/08/29 19:59)

pakul1206


Mhm, fajny post odnośnie jaxona, ja ostatnio na feedera jaxona cw 120g wyjąłem karpia 23,5 kg w maju. Prosze o hejt tych "prawdziwych" karpiarzy. :D Mało tego, mam tri poda Jaxon PZ-RPD002 i nie mam z nim problemów. BTW - kulki robię sam, kompleksów nie mam bo wyniki mówią za mnie :) 

Nie powiem, jakbym miał mega potrzebę to i łódkę bym kupił zanętową, ale takowej nie odczuwam. 

To jest temat dla karpiarzy a Ty piszesz że złowiłeś karpia na Jaxona, przecież się nie da, złamał by się w trzech miejscach... nie w czterech, wątpię że od maja zdołałbyś go do dzisiaj wycholować Jaxonem, takie rzeczy tylko w filmach, co ja się będe rozpisywał jak tu same spece, oni wiedzą :)))))

  (2016/08/29 21:46)

JKarp


Mhm, fajny post odnośnie jaxona, ja ostatnio na feedera jaxona cw 120g wyjąłem karpia 23,5 kg w maju. Prosze o hejt tych "prawdziwych" karpiarzy. :D Mało tego, mam tri poda Jaxon PZ-RPD002 i nie mam z nim problemów. BTW - kulki robię sam, kompleksów nie mam bo wyniki mówią za mnie :) 

Nie powiem, jakbym miał mega potrzebę to i łódkę bym kupił zanętową, ale takowej nie odczuwam. 

Karpiarz mówi do karparza, że złowił karpia 45 kg. Na to ten mówi ja wątpię. Na to ten pierwszy ja dwie wątpie ;-)

@ pakul1206 bo niektórym wędki na rybach nie przeszkadzają i kołowrotki. Analagicznie jest grupa osób którym muzyka w tańcu nie przeszkadza ;-)

Co do miksów i kulek - 20 lat temu zacząłem swoją przygodę od tego, że sam robiłem kulki. 
łódź w porcie ;-)
JK (2016/08/30 02:00)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

respect85


Ja osobiście używam łódki w cenie do ok. 400zł - o droższych sie nie wypowiadam, natomiast moja jest ok. do ok 150m, 400g zanęty + zestaw - bez sztormowej pogody i rwącej rzeki.
  (2016/09/05 10:52)

slawekpl


Witam karpiarzy, oglądam i co więcej miałem kilka łodek zanętowych, łącznie z WARM BOAT , pisząc ten komentarz nie mam zamiaru nikomu mieszać w głowie czy robić reklamy, jak widać nie ukrywam się pod pseudo tylko piszę jak jest bo wszystkie te sprzęty do tanich nie należą więc za nim kto wyda ciężko zarobione i schowane przed żoną pieniądze to pytajcie znajomych, kolegów, czy też zaprzyjaźnionych portalowiczów na różnych forach oby nie skończyło się tak że ,, urzekła mnie twoja uroda ,, i jak szybko się zaczęła tak szybko się zakończyła, podobnie jak to było ze mną przed czym przestrzegam. Tak, tak było, wydałem dużo kasy jak małolat, większość łódek składanych w kraju mają sporą część w sobie z Chin, czy też samoróbki chałupnicze na zasadzie ,, zrobię to sam ,, potem sprzedam, tylko że wszystkie kosztują podobnie.....za drogo .....ale to odrębny temat, są też łódki sprzedawane tzw. gotowe z importu- większość to Chiny tylko ubranko powiedzmy z zachodu, to szczególny problem bo spróbuj taką zareklamować albo dać do serwisu, z rodzimego rynku miałem między innymi Warm Boat Pana Wojtka, pochodziła jakieś pięć sześć wywózek odezwało się kilka problemów z tym że był szczyt sezonu a powiedziano mi że to tak od ręki nie da się zrobić więc z tymi awariami ciągnęła się po wodzie dopóki, dopóty mi jej nie skradziono a szczerze mówiąc nie płakałem za nią bo szczerze uważam że za te pieniądze nie zadbano o szczegóły i im dłużej ją miałem tym bardziej żałowałem wydanych pieniędzy bo bez urazy Panie Wojtku nie warta jest tej kasy i ta echosonda tj. lowrance nie bardzo działała na tej łódce nie mówiąc że w tej cenie łódki można nabyć inne łodeczki z echosondą która ma GPS czego tu brakuje, w końcu zakupiłem tak że polskiego producenta PROLAM Hunter 650 w pełnym wyposażeniu, wywozi od marca tego roku i szczerze pisząc , wykonanie że chce się ją mieć i nie chować do pokrowca, technicznie ...... absolutnie nie nagannie wręcz cudeńko no i te dwa biegi .wywozisz na wolnym a wracasz na szybki , super rozwiązanie no i co najważniejsze ..... nie przecieka, co za tym idzie elektronika pracuje w suchej skorupie bez wilgoci. Polecam i każdemu szczerze odpowiem na pytania o użytkowaniu . Tak że przemyślcie zakupy za nim popełnicie błędy takie jak ja a to kosztuje wiem o tym dobrze. Pozdrawiam (2017/06/28 00:01)

JKarp


Nastepny, który twierdzi, że tylko ta jedna firma robi dobre łódki. Jeśli szczytem marzeń jest to, że łódka jeździ na dwóch biegach to gratuluję.
JK (2017/06/28 14:42)