Zaloguj się do konta

Łódka z echosondą Wasze rady

utworzono: 2011/12/04 21:27
Draq

Witam. Na nowy sezon zaplanowałem sobie wydatek w postaci łódki z echosondą.  Na wydanie mam powiedzmy że na łódz 1500 echo 500-600. Myślę, że mogę liczyć na pomoc osób łowiących z łodzi. Jaką łódkę wybrać? Mam zamiar łowić na spinning w 2-3 osoby. Myślę nad taką 3,6dł 1,5xszer i nie wiem czy wysokość burty 50cm to dużo czy mało? Łowię na zbiorniku na którym w czasie wiatrów są potężne fale i nie chcę się wykopyrtnąć na jakiejś. Czy kształt dna ma jakieś znaczenie? Jaki jest najlepszy? Czy taka szerokość będzie dobra? Jakie polecacie echosondy w tej cenie?
[2011-12-04 21:27]

misiekk35

Pamiętaj tylko płaskie dno. Ja w ty roku wypadłem złodzi na dużym jeziorze w niepogodę i byłem w kaloszach i grubym ubraniu. Na pomoc czekałem 40 min i prawie się poddałem. A wszystko przez moją nieuwagę ale przedewszystkim przez to, że wypożyczyłem nie płaskodenkę tylko łódkę se skośnymi burtami. Są bardzo wywrotne [2011-12-04 21:40]

altershepi

nie jestem specjalistą ale podstawowe prawa hydrodynamiki się kłaniają...

1 Dno bardziej płaskie = łódka mniej wywrotna ale stawia większy opór w wodzie więc napęd zużywa więcej prądu (paliwa) i jest mniej efektywny

2 Dno mniej płaskie = odwrotność punktu nr 1

3 Łódka szersza = to samo co punkt 1 + mniej zwrotna

4 Łódka węższa =  odwrotność punktu nr 1 + bardziej zwrotna

Zakładając ze to ma być łódka a nie wodolot :) bo on ma całkowicie płaskie dno :)

To jest moja opinia ale jak już napisałem nie jestem specjalistą :) i mogę się w czymś mylić :) czekam na kolejne odpowiedzi to może sam czegoś ciekawego się dowiem :)

Mam nadzieje że pomogłem chociaż trochę :)

[2011-12-04 21:57]

Draq

A co myślicie o echosondzie lowrence x4 lub condor 200? Łowisko o śr głębokosci 8m i najgłębszym miejscu 15m.
[2011-12-05 21:00]

irex

Jeśli łódka ma sobie poradzić z falami ok.1m bo na większych akwenach to normalka to nie może być łupinka tylko kawał solidnej łodzi.Najlepiej sprawują się łodzie identyczne lub podobne w kształcie do szalup ratowniczych na statkach.Płaskie dno to i owszem ale wewnątrz łodzi,a nigdy na zewnątrz.Dno koniecznie dwuwarstwowe i oprócz tego dodatkowe komory powietrzne.Sam pływam na akwenie gdzie potrafi nieżle bujać i w mojej łodzi czuje się bezpiecznie.Jeśli ma być dla 3 spiningistów  to minimalna dł.4m  szer1,70 a wysokość od kila (mierzona po burcie) 1 m.Nowej w tej cenie nie kupisz ale warto poszukać używanej w dobrym stanie.Niezłe łodzie robią w Chojnicach ale to wydatek powyżej 2,5 tys
[2011-12-05 22:41]