Zaloguj się do konta

Łódka wędkarska do 3500 zł

utworzono: 2009/09/01 10:23
jurek

Witam wszystkich ..........poszukujemy łódki do zwalczania kłusownictwa i Naszych patroli ............ dysponujemy kwotą 3000 zł , góra 3500 zł ...........może ktoś z Was drodzy Portalowicze...... pomożecie poradą..., opisem i wskażecie , gdzie możemy kupić łódkę ----- długość do 5 m , na trzy osoby , szerokość do 2.5m ............ może być 2-letnia .................... A NASZE MARZENIE , JAKBY ZNALAZŁ SIĘ SPONSOR----- , ale to nierealne!!! .................. Bardzo proszę o pomoc................ społeczny strażnik Jurek Suchodolski . [2009-09-01 10:23]

jurek

No widzę , że odzew na mą prośbę jest olbrzymi , nie nadążam czytać podpowiedzi , a może nie ma wśród Was znawców tego tematu............................... Jurek . [2009-09-02 10:50]

pisaq

Kolego, no niestety ciężko jest mi coś powiedzieć. Sam założyłem podobny temat i mniej więcej łyknąłem trochę wiedzy, ale zakładam, że łódź do patrolowania różni się od łódeczki wędkarskiej.
Niemniej jednak Kolega Irkoni napisał:
Witam,jeżeli mógł bym ci doradzić jakąś łódkę to proponował bym serie TEXAS.Znajomy posiada właśnie TEXAS 320,wcześniej miał KOGA PIMA ale łódka wydawała się mało stabilna na dwie osoby więc zmienił na TEXAS.320 to jedna z większych dwie osoby spokojnie mogą wędkować a i trzy też się zmieszczą,ma poręczne schowki sztuk trzy jest stabilna my przeważnie wędkujemy na Odrze i daje rade,silnik elektryczny jak i spalinowy można spokojnie zamontować ...

Z tego co się orientowałem to ceny oscylują w granicach 3000zł.
Oto link do jednej z ofert:
http://www.aqualler.pl/product_info.php?products_id=419
Pozdrawiam
[2009-09-02 11:05]

Tylko że Texas-y są bardzo drogie. Napisałeś o łodzi do 5m a Texas 360 kosztuje 5550 zł. a 420 kosztuje 10000. Za tą cenę (jakby się sponsorzy znaleźli) to masz aluminiową łódź Lindera na wieki, solidną, lekką i szybką.
Nie napisałeś też jakiej mocy silnika masz zamiar używać. Np większość laminatów do 4m długości jest przewidziana do silnika do 5 KM [2009-09-02 12:31]

Tylko że Texasy są drogie. Za cenę texasa masz szwedzką aluminiową łódkę Lindera, mocna, lekka i na wieki. Nie napisałeś jaki silnik będzie napędzał łódź. Większość laminatów do 4 m przewidziana jest do silnika do 5KM. Między 4-5 m do silnika 10 KM (łodź jednopłaszczowa) lub wieksze do 30 KM -łódź dwupłaszczowa (droższa). [2009-09-02 12:34]

Zawisiła mi się poprzednia wypowiedź i napisałem nową. Koledzy wybaczą mi powtarzanie się. Pozdrawiam. [2009-09-02 12:35]

jurek

Posiadam silnik o mocy 4 KM......................bardzo dziękuję wszystkim za pomoc . [2009-09-02 14:55]

Jak masz 4 kM silnik to nie może być zbyt duża łódź. Może coś takiego akurat do tego silnika? http://www.allegro.pl/item726125973_lodka_wedkarska_wioslowka_360_cm.html
Albo ta trochę większa http://www.allegro.pl/item726338241_lodz_lodka_wioslowa_z_wioslami_2_650_anka.html [2009-09-02 18:41]

Irkoni

Witam,jurek jak macie w planach kupno łodzi do patrolowania akwenu polecił bym ci PROSCAN LIGHTFISH 440 jest to łódka wykonana z aluminium waży około 80 kg więc dwie osoby mogą ją spokojnie przenosić,jest bardzo stabilna,płasko denna szer około 1.60m spokojnie pomieści cztery osoby.Długość to około 4.5 m no i jest niezatapialna ma trzy komory powietrzne ale jedna wada nie ma żadnej skrytki.Cena za nową wacha się w granicach około 5000 tys zł ale za używaną można już od 3000 tys kupić...Pozdrawiam [2009-09-03 07:54]

misiek02020

Witaj Jurek a ja chciałbym podsunąć ci taki pomysł ja jak szukałem łódki dla siebie to pojezdziłem samochodem po wszystkich portach w płocku, byłem tez w Murzynowie koło Płocka w domu przygotowałem sobie kartki z ogłoszeniem ze jestem zainteresowny kupieniem łódki i poprzywieszałem na tych portach i uwierz ze miałem sporo telefonów ludzie sami dzwonili do mnie i mówili jaką łódkie mają na sprzedanie i mogłem w kazdej chwili jechac i obejrzec ale na moja kieszen były za drogie, aż w koncu łódeczkie znalazłem sam lejtaka 7m 1.60 szeroka i jestem z niej zadowolony. A tak to nasuwa mi sie na mysl ze moze podjedz do zakładu NUREKO który zajmuje sie robieniem łódek i moze cos do 3.500 zł znajdziesz dla siebie. Jak bym cos wiedział to dam ci znac w razie czego. Pozdrawiam [2009-09-04 20:15]

Zgadzam się z kolegą Irkoni, do takiego silniczka potrzebna Ci jest lekka i stabilna łódz.Aluminiówki spełniają te warunki i są długo wieczne, polecam. [2009-09-05 13:41]

pisaq

Aluminiówki długowieczne? Jeżeli są dobrze pilnowane :p
Bo inaczej lądują na złomie! Taki kłusol oprócz pieniędzy ze sprzedaży rybek chętnie zgarnie kasę za 100kg aluminium :)
[2009-09-05 14:18]

raf7

Witam serdecznie.
Jeśli mogę coś doradzić w rozsądnej cenie to polecałbym taką łódkę - bezpośrednio od producenta:
http://www.jobaspeedway.pl/lodzie_kajaki.html
Posiadam taką łódkę od 2 lat i jest rewelacyjna- super stabilna, bez problemu mieszczą się 3 osoby wędkujące, a do przewozu to bez problemu i 4 dorosłe - pływam na silniczku 2,5KM i radzi sobie znakomicie. W tym roku kupił jeszcze taką mój kolega i z kolei pływa na elektryku i też jest zadowolony. No i do tego rozsądna cena - teraz chyba 1900 zł jeśli się nie mylę. No i przy tych wymiarach stosunkowo lekka - bez problemu można nosić w 2 osoby. [2009-09-05 14:27]

jurek

Jeszcze raz chciałbym bardzo podziękować Wam wszystkim za pomoc w wyborze łódki służącej tylko do patrolowania Naszych Wód.................. społeczny strażnik Jurek Suchodolski . [2009-09-06 15:06]