Łódka w cenie 2000-2500

/ 63 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam serdecznie,

Wiem że było już sporo tematów tego typu ale żaden jakoś nie nie odpowiedział na moje pytanie. Łowię głównie nad Zalewem Sulejowskim i z tym przeznaczeniem chciałbym kupić pewnie na wiosnę dopiero - łódkę. Chciałbym żeby była 3 osobowa, stabilna no i oczywiście aby była solidna - w tym sensie że będę jej chciał używać co najmniej 10 lat a im dłużej tym lepiej:)Naczytałem się że konstruktorzy często przy łódkach wielopłaszczowych stosują cienkie burty zewnętrzne a grubsze na dnie wewnątrz, że stosują niższe burty , gorsze materiały itd. Jestem laikiem i się nie znam a na allegro jest mnustwo różnych rodzai łodzi i w różnych cenach,  więc dlatego zakładam temat. Dla mnie ten przedział cenowy i tak jest już bardzo wysoki a muszę też pomyśleć o wózku slipowym. Łódka będzie na zimę trzymana na powietrzu że tak dodam.Pst. myślałem też o pontonie ale ponieważ będę od czasu do czasu zabierał dzieci to boję się tego jak ognia...
Bardzo proszę o pomoc
manveeru

Zapomniałem dodać że wędkował będę w 2-3 osoby bo pewnie na więcej mnie już nie stać:/ (2014/08/27 15:53)

manveeru

Dzięki ale to nie mój przedział cenowy:) (2014/08/28 10:28)

Draq

Napęd wiosłowy czy planujesz podłączyć do niej silnik? Myślałeś nad łodzią drewnianą/ze sklejki? Ceny są w miarę niskie jak na dużą łódź, ok. 2tyś za łódź 4m. Taka łódź ma dużo plusów min. stabilność na której Ci zależy, niskie zanurzenie więc szybko popłyniesz nawet na wiosłach bez silnika - kiedyś robiłem test i łódka 4,4mx1,5m sklejkowa na wiosłach osiągnęła prędkość ok 5-7km/h czyli mniej więcej tyle co silniki elektryczne. (2014/08/28 10:45)

manveeru

Łódź drewniana jakoś do mnie nie trafia:)  raczej chciałbym taką "normalną" łódeczkę.Zdaje sobie sprawę że jest dużo zwolenników takich łodzi jednak nie przekonuje mnie sklejka:) (2014/08/28 12:36)

HornBoats

No ale:
"...żeby była 3 osobowa, stabilna no i oczywiście aby była solidna - w tym sensie że będę jej chciał używać co najmniej 10 lat a im dłużej tym lepiej.."

i kwota 2 tysiące złotych

to tak jak ogień i woda - dwie sprzeczności ;-) (2014/08/28 15:27)

manveeru

A tak szczerze to co sądzicie o pontonach porównując je do łódek w tej samej cenie?zawsze mi się wydawało że to jednak tylko guma która p oparu latach parchnieje i moze się przebić od haczyka :/ (2014/08/29 10:43)

Haryyy5

Na pewno pontonem, zwłaszcza dużym się ciężej pływa. Ja na moim intexie parę razy przy mocnym wietrze musiałem uciekać na najbliższy brzeg bo nie dałem rady wiosłować pod wiatr. I tylko tym bym się w sumie przejmować. Mój ponton to tania chińszczyzna ok 600zł a nie miałem jakichś problemów z wytrzymałością także w tych droższych na pewno będzie tylko lepiej. Oczywiście haczykiem jak niefortunnie zahaczysz to każdy podziurawisz. Poprostu trzeba uważać. O kamienie, trzciny itp bym się nie bał, raczej nic takiego nie jest w stanie zagrozić pontonowi. Gorzej ze szkłem, metalem czy innymi wytworami człowieka. Ale moim zdaniem co łódka to łódka. Zdecydowanie bardziej kłopotliwa ale nawet taka ok 2000 (sam taką mam) bije pontony na głowę. O nic się nie musisz martwić, naprawdę musiałbyś się postarać żeby uszkodzić, używając tylko wioseł nawet przy bardzo silnym wietrze zawsze wracałem do portu. Jeśli jesteś w stanie znieść niedogodności łódki związane głównie z transportem i przechowywaniem to bym się na twoim miejscu nad pontonem nie zastanawiał.

Widzę że planujesz kupić wózek slipowy ... jeśli mieszkasz gdzieś stosunkowo blisko wody i chcesz go używać tak jak ja to miałem w planie do transportu nad wodę i po wędkowaniu z powrotem ... odpuść sobie. Naprawdę targanie takiego 100kg kloca  obciążonego kotwicami nie jest niczym przyjemnym. A jak po wędkowaniu zmęczony musisz jeszcze zaciągnąć wózek z łódką z powrotem to odechciewa się łowić. (2014/08/29 12:34)

manveeru

No fakt faktem że musiałbym targać tą łódkę ze 100 metrów z górki i pod górkę i jest to kłopotliwe dlatego pewnie padnie na małą łódeczkę ok 3 metrową ważącą ok 60kg albo może ponton, choć materiałowo wydaje mi się że łódka lepsza jest. Niestety na Zalewem Sulejowskim łowią też debile którzy wrzucają potłuczone butelki do wody i często zostawiają śmietnik nad wodą... :/ (2014/08/29 12:51)

manveeru

No i jeszcze jedna rzecz, Łódka kosztowała by 2000-2500 tysiaka a tutaj mam coś takiego z 7 letnią gwarancją: http://allegro.pl/ponton-elling-n-300-gwarancja-7-lat-gratisy-i4521289096.html (2014/08/29 13:05)

Haryyy5

100 m to nie tak źle. dasz radę z taką niedużą łódką na wózku. Ja jednak mam pare razy tyle. nie mierzyłem ale pewnie ok. 300-400m będzie. Tyle że 3 m to dla 3 osób wydaje mi się trochę mała. Zależy też do czego. Moja 3,8 jest idealna do spinningu dla 2 osób. 3 już byłoby ciasno. (2014/08/29 14:30)

manveeru

Chodziło mi o to że wędkowanie maks w 2 osoby a np 3 czy 4 osoby to tak po pływać sobie i tyle:) 4 osoby to 2 dorosłe i 2 dzieci:) albo 1 dorosły i 3 dzieci. Dlatego wolałbym łódkę bo dzieci na ponton bałbym się zabierać. Prawdopodobnie i tak większość będę wędkował ze znajomym lub sam... (2014/08/29 15:11)

Haryyy5

Ja mam coś takiego :

http://allegro.pl/lodz-lodka-lodzie-3-8-1-45-i4497042719.html

wziąłem z relingami rolkami i innymi pierdołami. W sumie chyba 2000 czy 2200 dałem z transportem do domu.

Ktoś kto się lepiej zna pisał że tego typu łódki z podwójnym dnem są nie stabilne, że mają niskie burty. Ja jako użytkownik, może nie jakoś bardzo wymagający powiem szczerze, bez robienia żadnej reklamy że mi wystarcza taka łódka. Burty mogły by być wyższe to fakt ale nie jest to jakiś dla mnie wielki problem, siedzi się w miarę wygodnie, mam 185 cm i kolan o brodę nie opieram. Co do stabilności to jest wystarczająca żeby bez większych stresów spinningować na stojąco a mi nic więcej nie potrzeba także też narzekać nie mogę. Jak chcesz rekreacyjnie sobie popływać to brałbym na Twoim miejscu podobnej wielkości. Dla 4 osób będzie to lepsze rozwiązanie niż cisnąć się w takiej 3m. A im większa tym na ogół jednak bezpieczniejsza. (2014/08/29 16:52)

manveeru

A powiedz mi Haryyy5 jak się ta łódeczka zachowuje przy falach 50-100cm? miałeś z takimi do czynienia? (2014/09/01 09:09)

mariusztrojnar

ja mam dokładnie coś  takiego
http://allegro.pl/lodka-lodz-wioslowa-wedkarska-polport-360-wiosla-i4567862449.html
już 4 sezon i do niej przyczepkę sam. + silnik elektryczny 
jestem bardzo zadowolony na dno wrzuciłem gumę 5mm celem wygłuszenia , łowimy z niej w 2 , 3 osoby i daje rade kiedyś trafiła nas burza i fale około metra , daliśmy rade spłynąć bez większych problemów Znowu następnym razem płynęliśmy na wyspę we 2 osoby porządnie przeładowaną + pod wiatr na zasiadkę i też dość szybko i sprawnie to poszło No i elegancko wygląda , naprawdę polecam  (2014/09/01 23:29)

manveeru

Niestety to nie moja kategoria cenowa ale zastanawiam się nad tym co wrzucił Haryyy5. Tylko że jakaś ciężkawa jest o:O i boję się że jak sam będę ją wodował to będzie nieco ciężko. Co prawda wyspawam sobie wózek slipowy aluminiowy, tak abym mógł wjeżdżać w wodę ale przy tej wadze to też może być nieco ciężkawo:) (2014/09/04 09:44)

Haryyy5

Wiesz co za często się z takimi na szczęście nie spotykam. Ale jak już się zdarzyło to było ok. Przy najgorszych warunkach z jakimi miałem do czynienia tj fala i bardzo silny wiatr płynąc pod falę trochę pryskało bo burty są dosyć niskie, no i musiałem pływać po skosie z jednego końca jeziora na drugi bo inaczej nie szło uwiosłować ale to już nie wina łódki.

P.S. To że jest ciężka to nie patrz na minus. Akurat ja szukałem jak najcięższej bo im cięższa tym wytrzymalsza, przynajmniej w tym przedziale cenowym. Jak ma być mocne i lekkie to pozostaje aluminium ale wtedy musisz już wydać kilka razy tyle. Ja mojej nie ważyłem. Producent mówił że ok 80 kg. Te 100kg to tak podałem mniej więcej wagę faktyczną bo przecież łódka wędkarska rzadko jedzie pusta. Jak do środka wrzuci się jakieś wędki, torbę, coś do picia to waga rośnie.Kotwice to osobna sprawa bo każdy ma różne ale też trzeba ich wagę dodać :P. W moim przypadku to były dwie 5l butelki wypełnione piachem co daje razem ok 40 kilo to targania :P (2014/09/08 13:33)

orlik323

Witam. Podpinam się pod temat.
Zamierzam kupić łódkę. Mój budżet to 2000zl max 2500zl. Posiadam przyczepkę a silnik(haswing osapian 45lbs) ma znajomy z którym będę wędkował, głownie spining oraz nocne wypady z żywcem we 3 osoby. Wędkujemy na małych i średnich jeziorach.Czytałem trochę na temat łódek ale nie znalazłem nic konkretnego.Pomóżcie mi coś wybrać gdyż nie znam się za bardzo a nie chciałbym kupić jakiegoś bubla na którym się nie da wędkować przyjemnie i przede wszystkim bezpiecznie. (2015/02/18 18:50)

Walenty G

Wstaw jakiś link z Allegro, lub inna ofertę od producenta, najlepiej niedaleko od twojego miejsca zamieszkania.

(2015/02/18 21:26)

orlik323

Znalazłem np 3 takie łodzie:http://allegro.pl/lodz-wioslowa-380-plaskodenna-relingi-i5086238125.htmlhttp://allegro.pl/lodka-wioslowa-2-schowki-model-aga-340x150-lodz-i4999271786.htmlhttp://allegro.pl/lodka-wedkarska-okon-390-transport-antila-i5074387591.html
Prosze o opinie.
Pozdrawiam
(2015/02/19 06:32)

orlik323

Znalazłem np 3 takie łodzie:http://allegro.pl/lodz-wioslowa-380-plaskodenna-relingi-i5086238125.htmlhttp://allegro.pl/lodka-wioslowa-2-schowki-model-aga-340x150-lodz-i4999271786.htmlhttp://allegro.pl/lodka-wedkarska-okon-390-transport-antila-i5074387591.html
Prosze o opinie.
Pozdrawiam
(2015/02/19 06:32)

orlik323

Znajdzie się ktoś kto się wypowie i pomoże? (2015/02/20 18:33)

orlik323

Ale ja nie pytałem co jest warta taka łódka prawda?  Na droższą mnie nie stać więc proszę o jakieś rozsądne propozycje a nie bezsensowne komentarze... (2015/02/25 20:34)