Łódka Lohi 400

/ 6 odpowiedzi
Witajcie. Posiadam lodke Lohi 400. Dorabialem do niej nowe lawki, w miejscach gdzie jest przykrecona wkretami, przedostaje sie woda pomiedzy dwie plaszczyzny. Cieknie troszke pewnie po wkretach , i zbiera sie w dnie. Lodka posiada korek spustowy ,aby wode spuscic z pokladu , ale nie stety nie ma korka spostowego odprowadzajacego wode z pomiedzy podwojnego dna. Wiec pomyslalem sobie, zeby korek spustowy zrobic samemu !!!! A i tu teraz prosze o rady kolegow , ktorzy ogarniaja temat laminatow i wszystkich  jego tajnikow. Licze na Wasza pomoc. Doradzcie jak to zrobic i co potrzeba. Pozdrawiam i z gory dzieki.
robban


Witam . Czy w tak pokaznym gronie wedkarskim nie ma nikogo ,kto  moglby sluzyc pomoca w/w pytaniu ?? Pozdrawiam. (2013/03/03 10:20)

Bernard51


W sprzedaży są żywice epoksydowe, próbował bym uszczelnic przy wkrętach tą żywicą lub podobnym środkiem jak dziurawić łódz na nastepny korek.Chyba że ja to inaczej postrzegam, podwójne dno i tam dostaje sie woda, miedzy dwie płaszczyzny? (2013/03/04 18:54)

robban


Witaj. Tak,dostaje sie woda. W miejscu gdzie byla stara lawka,  zostala zamontowana nowa. W miejcu montazu lawki , w kolo lodzi idzie rynienka (tak moge to nazwac) . Po kazdych opadac stoi troche wody, w miejscu gdzie jest przykrecana lawka, po wkretach musi dostawac sie woda pod podloge lodzi. Wkrety nie sa uszczelnione . A ,w srodku zbiera sie woda. Nie sa to duze ilosci , ale chlupie przy wyciaganiu lodzi , badz przewracaniu. A , to jest drazniace. Wiec skoro slychac wode pod podloga , to gdzie sie zbiera ??? Pomiedzy dwoma plaszczyznami !! Chyba ze zle rozumiem , miejsce w ktorym jest woda.  (2013/03/04 19:14)

Bernard51


 Nie wiem jakiej grubości jest ścianka w którą wkręciłeś śruby-powiedzmy 1 cm to wystarczylo by może wkrety wyjąć i na gęstej emali, farbie, nie nitro raczej olejna, od nowa wkręcić. Ale wpierw należało by sie pozbyć wody z pomiedzy podwójnym dnem. A jak to zrobić, niestety trzeba by zrobić otwór u góry i potem go zakorkować na stałe. (2013/03/04 20:13)

robban


A , nie ma mozliwosci ,zrobienia otworu od dolu ,badz na rufie ?? Tak, jak maja nowoczesne lodzie ?? Nie mam na mysli , odprowadzania wody z pokaldu ! Widzialem w nie ktorych lodkach, takie korki  od spodu. Mysle tylko nad tym na co , przymocoawac taki korek spustowy ,aby trzymal sie laminatu po wywierceniu otworu , otwornica ?? Czy, na przyklad ,sama  zywica by wystarczyla z utwrdzaczem ? Czy bylo by to szczelne ? Mam nadzieje ze jeszcze , ktorys z kolegow forumowiczow sie wypowie w tym temacie !? Jest tu kilku , co maja do czynienia z zywicami i itp.  (2013/03/04 20:33)

robban


Odswiezam temat panowie. Wielu jest na forum ,ktorzy bawia sie laminatami. Poradzcie cos !!! Pozdrawiam. (2013/04/28 18:22)