Lód na mazurskich jeziorach

/ 5 odpowiedzi
Witam szanownych kolegów i koleżanki! Planuje wypad na mazury w majówkę (zapewne jak połowa wędkarskich zapaleńców), chciałbym się dowiedzieć jak tam sytuacja z lodem jeszcze na jeziorach bo w radiu w tym tygodniu słyszałem, że gdzie nie gdzie jest jeszcze go ok. 40 centów. Jak to jest naprawdę? Może ktoś z was wie? Proszę o wszelkie info! Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

P.S. Miejscowość do której jadę to Jakunówko w gminie Pozezdrze nad jeziorem Krzywa Kuta.
19wedkarz87

niestety ale to prawda, większość jezior pokrywa jeszcze spora warstwa lodu. jednak pogoda wychodzi już na prostą więc można liczyć że na majówkę będzie można już spokojnie łowić :)

pozdrawiam

(2013/04/13 13:24)

alkomat102

Byłem dziś w Giżycku,na wszystkich mijanych wodach lód i wielu wędkarzy jeszcze na nim. (2013/04/13 18:35)

wojtek75

to
kiepsko bo to już 13-ty (2013/04/13 21:27)

kosta84

nooooooo bardzo kiepsko bo mam wszystko porezerwowane i może być kiszka, pytanie jeszcze czy nawet jak lód zejdzie do tego czasu to czy szczupak się wytrze? (2013/04/14 08:07)

cholek

na Śniardwach dobre 40 cm. na tyrkle ok 20 cm. a jeśli chodzi o majówkę to może być kiepsko w związku z późnym tarłem szczupaka i zimną wodą. jeśli chodzi o lód to myślę że w tym tygodniu na pewno puści. tylko ciekawe czy woda się nagrzeje. bo jak nie to szczupaka będzie trzeba szukać na głębokich spadach:( no i ciekawe czy juz dojdzie do siebie po tarle!?  (2013/04/14 10:15)