Zaloguj się do konta

ŁÓBIN PRZYNĘTA NA RYBY

utworzono: 2009/06/23 21:00
mikser

KUPIŁEM DZISIAJ 2 KG. ŁUBINU NA RAZIE 1 NAMOCZYŁEM 1 CZEKAM AŻ SKIEŁKUJE POTEM GOTOWANIE I PRZYNAJMNIEJ 2 DNI NĘCENIA POTEM KILÓWKI PŁOCIE 1 ZA DRUGĄ .tylko nie wolno pokazać gdzie i czym się żeruje i łowi bo spalisz sobie łowisko [2009-06-23 21:00]

kozinho1978

łubin Rysiu po pierwsze a po drugie dobra sprawa z tym łubinem... łubin, buła i kaduki, ot i sukces [2009-06-23 22:36]

kalmar

mikser :) masz rację, ja mało raczej nastawiam się na płoć, choć i to pewnie przyjdzie ;) ale widziałem jak znajomy targa takie płocie :) tak wielkie, że nie wierzyłem, że coś takiego w jeziorze pływa :) hehe raz miał 3 szt pow. 35 cm i jedna co we wiadrze się nie mieściła :) - stałem jak wryty, ale fakt, trzeba je przyzwyczaić do miejsca i swobodnego żerowania na łubinie, dodatkowo działa on dosyć selektywnie i drobnica raczej go nie łyka, więc ... dłuższe wyczekiwanie, ale jak coś to ... :) hehe pozdrawiam ciebie [2009-06-24 07:40]

Tak jak piszesz kalmar. Jak nie przyzwyczaisz ryb, to raczej fanfar nie będzie. To sie nie nadaje na spontaniczne połowy. Ale na systematykę owszem. [2009-06-24 15:35]

mikser

Koledzy i karpik potrafi podejść wcale nie brzydki [2009-06-24 15:46]

szczap

Pierwszy raz słyszę o tak długim moczeniu łubinu aż skiełkuje.Ja moczę co najwyżej dobę a potem godzinę gotuję.Wydaje mi się że tak długie moczenie może doprowadzić do fermentacji ale może się mylę.Prosiłbym innych kolegów o opinię na ten temat bo można zmarnować sobie łubin a wcale nie tak łatwo go kupić.
[2010-02-26 00:41]

Waldi Fish

Masz rację. Zbyt długie moczenie spowoduje rozkład skrobi zawartej w łubinie na cukry proste, a potem fermentację co w przypadku użycia takiego sfermentowanego łubinu raczej ryby odstraszy niż przywabi.
[2010-02-26 23:16]