Zaloguj się do konta

Lista Czarnych Owiec PZW

utworzono: 2017/01/05 20:29
Artur z Ketrzyna

Co myślicie o stworzeniu listy "Czarnych owiec PZW"?
Teraz jest okres wybierania nowych władz PZW, wielu z Was nie idzie bo nie wie na kogo głosować, bądź kogo nie dopuścić do władz, by nasze wody znów zaczęły tętnic życiem, a my wędkarze cieszyć się z wolnego czasu spędzonego nad wodą. [2017-01-05 20:29]

ryukon1975

Kradzieże, machloje, przekręty, korupcja - to moje drugie imię.
Dlatego dobrowolnie rezygnuję z kandydowania.
Mile widziane nagrody rzeczowe, pochwały i brawa. [2017-01-05 21:35]

piotr 0206

Kłusownictwo i brak etyki wędkarskiej to główny powód braku ryb w naszych wodach. [2017-01-05 22:31]

Artur z Ketrzyna

Kłusownictwo i brak etyki wędkarskiej to główny powód braku ryb w naszych wodach.

A co powie Piotr na fakt, że są osoby na stołkach co Mają gdzieś dodatkowe zarybienie, nie reagują na zgłoszenia wędkarzy że ktoś niszczy rybostan, itd. Głosy na ich kandydatury są kupione za zniżki, nagrody itd.
  [2017-01-05 22:43]

Romuald55

Ja też mam przechlapane.Zwłaszcza u "mięsiarzy".Po kontroli niejeden miał problemy. [2017-01-05 22:57]

aldente

Myślę, że pomysł jest bezsensowny. Nigdy do końca nie ma pewności, że jakiekolwiek dowody są w istocie niepodważalne i niezbite. Niebezpieczeństwo wyrządzenia krzywdy komuś niewinnemu jest zbyt duże. Wtedy mogę Ci jedynie polecić większą skrzynkę pocztową, bo od pozwów się nie opędzisz. [2017-01-05 23:14]

ryukon1975

Pomysł psu o tyłek rozbić.
Znam w kole chyba aż czterech ludzi z skarbnikiem którego widzę raz do roku włącznie. Czyli nie mam najmniejszych podstaw by mówić coś o kimś źle.
Jeśli będę słuchał innych podpowiadaczy to nadal zostanę tylko odgórnie manipulowanym "głosem" w wewnętrznej wojence.
Jak znam życie to w podobnej sytuacji jest z 80 % lub więcej członków PZW. My najwięksi aktywiści.:)
Artur zaś powinien wziąć pod uwagę że jak padnie tu dwa-trzy nazwiska to jego będzie kolejne.
Popomnij sobie co się działo w grudniu na faaceboku z okazji wojen politycznych. Wypowiedzi tyle i tak poprzekręcanych że chyba nikt nie próbował dojść na ich podstawie prawdy. Wolność słowa.:))) [2017-01-06 07:26]

zbyszekrzepka

Zamiast czarnych owiec gdzie one są w każdej dziedzinie może by pomyśleć o przywróceniu jak dawniej opłatę na cały kraj bo już niewiadomo co komu i gdzie opłacać dodadkowo i gdzie wolno łowić. [2017-01-06 09:22]

luxxxis

Całe PZW jest jak złośliwy nowotwór-jest jak rak,wycięcie jego części nie zmieni nic,na bylejakim fundamencie nie da się niczego postawić,musi jobnąć...
Jedynym sposobem na coś pożądnego jest zrównanie wszystkiego z ziemią,wymiana części gruntu i na podstawie nowego projektu uwzględniającego wcześniejsze niedociągnięcia--postawienie nowego obiektu na nowych,zdrowych fundamentach.
Wymiana pojedyńczych zmurszałych cegieł jest bez sensu. [2017-01-06 09:28]

SlawekNikt

Wymiana pojedyńczych zmurszałych cegieł jest bez sensu.
Od czegoś zacząć trzeba, dobrze i jedną cegłę ruszyć, a mur kruszeć może zacznie.
  [2017-01-06 10:55]

Artur z Ketrzyna

Myślę, że pomysł jest bezsensowny. Nigdy do końca nie ma pewności, że jakiekolwiek dowody są w istocie niepodważalne i niezbite. Niebezpieczeństwo wyrządzenia krzywdy komuś niewinnemu jest zbyt duże. Wtedy mogę Ci jedynie polecić większą skrzynkę pocztową, bo od pozwów się nie opędzisz.
Jesli ktoś ma kogoś pomówić i oczernić kłamstwem. To może się liczyć że poniesie tego konsekwencje.
Ja akurat, nie mam obaw. Bo mam niezbite dowody na mataczenia niektórych ludzi z władz PZW.
Są nimi Antoni Mężyński, Tomasz Butkiewicz, Smosarski Stanisław.
Oni najwięcej mataczyli, zamiatali pod dywan sprawę dyscyplinarną przeciwko Edmundowi Młotkowskiemu, który łamał regulamin koła, statut PZW fałszował i zmuszał sekretarza do fałszowania protokołów z zebrań zarządu koła (sekretarz miał dość i się wypisał z PZW)
Przeciwko mojej osobie wytoczyli armatę z pomówieniami i ich pseudo zarzutami. Założyli mi sparwę dyscyplinarną, która została już na pierwszej rozprawie zakończona odrzuceniem powództwa. Bo ich zarzuty były wyssane z palca zaś moje dowody świadczyły na to że chcę działać zgodnie ze statutem PZW i na rzecz łowisk i wędkarzy.
To czego ma się obawiać? Tego że w końcu niektóre dowody dostaną mocy prawnej i będą mogły ujrzeć światło dzienne?
Zresztą i teraz pokazałem Wam że w PZW ludzie łamią prawo i dałem Wam broń do tego byście mogli walczyć o swoje prawa,  :-)
Obawiam się. Nie bo nie zeznałem nieprawdy.

[2017-01-06 13:09]

Artur z Ketrzyna

Wymiana pojedyńczych zmurszałych cegieł jest bez sensu.
Od czegoś zacząć trzeba, dobrze i jedną cegłę ruszyć, a mur kruszeć może zacznie.

Dokładnie tak jak mówi kolega SlawekNikit.
Pitolenie zniszczyć i wybudować nowe. Ha ha ha, co nowe? Na jakim nowym fundamencie. Fundamentem PZW są jego członkowie. I nie ważne cy to będzie coś nowego i nazwie się np. "Wędkraski Raj" jak nadal ci sami ludzie będą dalej tak samo postępować? Czyli w rezultacie i tak będzie to samo, mimo że nowe, i że ma inna nazwę.

Jak to określiliście "zmurszałych cegieł" jest coraz mniej. Tylko to jak długo one będą zalegać, bo ten fundament ma gdzieś wymienić ich na nowe cegły. To tak dalej będzie jak jest ;-)

Pokazałem już w jednym wątku ze jeśli ludzie chcą to dadzą rady, ale tylko wtedy gdy zaczną coś robić w tym kierunku, a nie wymyślać że to be a nowe będzie cacy.

Ja jestem otwarty na dyskusje z Wami. Czy coś się da czy nie. Ale jak już okazało się że jak pokazuję dowody nie do podważenia, To żaden z tych wszech narzekających nie umie tego skomentować.

Pokazałem ze jak wędkarze się zaporą to i rybaka pogonią z jeziora.
Pokazałem że uchwały choćby ZG PZW, to i tak nie mogą naszych praw niszczyć. Wystarczy tylko odwołać się gdzie trzeba.
Tak więc jeśli ci krzykacze o zalew są choć troszkę zawzięci w działaniu, to wykorzystają to. I czas wyborów, bo jak nie udzielą absolutorium tym co tak tych sieci bronią to wykluczą ich z dalszego mataczenia w tej sprawie.
  [2017-01-06 13:25]

zbyszekrzepka

Na całym świecie zabierają ludzie ryby i nikt ich mięsiażami nie nazywa,różnica polega na kultórze łowienia i wysokich karach.Czemu rodacy łowiący za granicą przestrzegają aż do bólu zasad panujących w danym kraju,perspektywa kary 300 euro odstrasza wszystkich.Francuzi zajmują jakby pośrednie miejsce między Anglikami, a narodami mieszkającymi na wschód od Francji [będącymi w stanie zjadać wszystko, co ma łuski]. Generalnie, podobnie jak w Anglii za jadalne uważa się ryby morskie oraz w przeciwieństwie do Anglików, także pstrągi i w nieco mniejszym stopniu ryby drapieżne. Trzeba jednak brać pod uwagę, że Francuzi, mają dla nas dziwną skłonność, do rozkoszowania się nietypowym z naszego punktu widzenia jedzeniem, stąd w ich menu kiełbie, żaby itp. Z drugiej strony nigdy nie widziałem, by zabierali leszcze, płotki, czy klenie itp. Być może dlatego, poza rybami łososiowatymi, nie znalazłem żadnych limitów ilościowych, dotyczących innych gatunków, choć bez mała sprawdziłem regulamin w chyba 10 departamentach… Anglicy nic na ten temat nie wiedzą, tłumacząc, co świetnie rozumiem, że nie biorą żadnych ryb, więc ich jakiś „bag limit” nie interesuje zupełnie. Znając „smakoszostwo” Francuzów, zastanawiałem się jakim cudem mają dużo ryb, przy braku limitów ilościowych. Bo w porównaniu z nami – mają. Tym bardziej, że jeszcze po II wojnie światowej, proceder kłusowniczy był sporym problemem w tym kraju. Jak doszedłem do kar, to już przestałem się dziwić. Funkcjonują dwie zasadnicze kary: - łowienie bez karty wędkarskiej przy sobie [posiada się pozwolenie tylko nie ma nad wodą] – 38 euro - łowienie bez karty - brak zezwolenia na połów ryb wędką – 450 euro [uznawane jest za naruszenie własności prywatnej, za jaką uznaje się daną wodę, na której łowią legalnie za opłatą wszyscy inni…] Co więcej, jak podaje jeden z francuskich portali wędkarskich: - łowienie w okresie ochronnym – 150 – 225 euro kary - pozyskiwanie ryb niedozwolonymi narzędziami [np. sieć w wodach I kategorii] – 180-265 euro - łowienie w nocy, gdy jest zakaz – 225 – 300 euro - opór wobec kontrolera – 115 – 225 euro - wędkowanie w niedozwolonym miejscu [strefa ochronna] – 750euro - próba sprzedaży ryb – od 1500 do 3000 euro… Oto przykład z Francji [2017-01-06 20:29]

Iras1975

Jeden czarny osioł na portalu wystarczy :)  Masakra..Co się zmieni jak taki pospolity wpierdalacz okoni jak irek , na tym forum będzie tylko drwił z wędkarzy którzy chcą zmian i bez strachu podejmują temat potrzeby zmian..... Brawo Artur , masz wiedze ,masz moc.....
Na część nie odpowiem z litości. Natomiast co do zmian, to pewnie liczycie na kolejną "dobrą zmianę".. Wierzysz(wierzycie) w to? Czy tylko tak pierniczycie dla zabicia wolnego czasu?
  [2017-01-06 20:53]

Artur z Ketrzyna

Jeden czarny osioł na portalu wystarczy :)  Masakra..

Co się zmieni jak taki pospolity wpierdalacz okoni jak irek , na tym forum będzie tylko drwił z wędkarzy którzy chcą zmian i bez strachu podejmują temat potrzeby zmian..... Brawo Artur , masz wiedze ,masz moc.....

Na część nie odpowiem z litości. Natomiast co do zmian, to pewnie liczycie na kolejną "dobrą zmianę".. Wierzysz(wierzycie) w to? Czy tylko tak pierniczycie dla zabicia wolnego czasu?

Ja wierzę, i dałem linki gdzie wędkarze się zgrali i pokazali że jest to osiągalne :-)
  [2017-01-06 21:10]

Iras1975

Jeden czarny osioł na portalu wystarczy :)  Masakra..

Co się zmieni jak taki pospolity wpierdalacz okoni jak irek , na tym forum będzie tylko drwił z wędkarzy którzy chcą zmian i bez strachu podejmują temat potrzeby zmian..... Brawo Artur , masz wiedze ,masz moc.....

Ja wierzę, i dałem linki gdzie wędkarze się zgrali i pokazali że jest to osiągalne :-)
Artur, na te linki nie wchodzę, bo szkoda mojego czytania. Co do osiągalności, to bardziej interesują mnie osobiste osiągnięcia, niż te grupowe, bo w większości jestem otoczony smierdzącymi tchórzami. Nie ma zamiaru więcej wysilać się "dla ogółu".. Za stary i zbyt doświadczony jestem na takie akcje.

[2017-01-06 21:57]

SlawekNikt

Wierzysz(wierzycie) w to? Czy tylko tak pierniczycie dla zabicia wolnego czasu?
Wiara czyni cuda, a jeszcze większe zgrana ekipa, która rzeczywiście coś zmienić chce, a nie tylko gada o zmianach, a ich tzw. koledzy krytykują ...
Za klasykami: rzeczy niemożliwe robimy od razu, a cuda zajmują nam tylko trochę więcej czasu :-)
  [2017-01-06 23:52]

Artur z Ketrzyna

Artur, na te linki nie wchodzę, bo szkoda mojego czytania. Co do osiągalności, to bardziej interesują mnie osobiste osiągnięcia, niż te grupowe, bo w większości jestem otoczony smierdzącymi tchórzami. Nie ma zamiaru więcej wysilać się "dla ogółu".. Za stary i zbyt doświadczony jestem na takie akcje.

Iras, w tych linkach były akcje zarybieniowe, przeprowadzone z pozyskanych funduszy.
To jak wędkarze wbrew zapędom ZO, pogonili rybaków ze swojego jeziora.
Ja obecnie na swoim blogu udostępniłem Wam pismo które pozwoli Wam wbrew zapendom ZG PZW, na prawidłowe przeprowadzenie wyborów w Waszych kołach.
Jeśli Was interesują pojedyncze osoby które coś dla was zrobią. To Wy takie możecie poznać nad wodą czy na walnym, a na wyborach właśnie na takie zagłosować. Dać im szanse wykazać się, jak też wspomóc na walnym oddając głos na wniosek który waszym zdaniem jest ok. Czy też obtonic przed zamachem tych tzw."lesnych dziadków" (pruba wyzucenia go z zarządu) (to tez nzajdziesz na moim blogu) :-(
Innymi słowy Wy ich wspieracie 1 dzień w roku, oni w zamian przez pozostałe dni działają dla was.

A wtedy to powoli się ruszy.
Przykładem są inne koła, w których ludzie postawili na takich ludzi. [2017-01-07 09:21]

Romuald55

Sprawa jest prosta...rządzą Ci którzy zostali wybrani.W związku z tym , Ci którzy nie byli na poprzednich wyborach w swoich kołach niech nie zabierają głosu bo sytuacja jaka jest w PZW jest z ich powodu. [2017-01-07 12:08]

Artur z Ketrzyna

Sprawa jest prosta...rządzą Ci którzy zostali wybrani.W związku z tym , Ci którzy nie byli na poprzednich wyborach w swoich kołach niech nie zabierają głosu bo sytuacja jaka jest w PZW jest z ich powodu.

A że Historia lubi się powtarzać, to i w tym wielkiego ruszenia nie przewiduję.
Ale komenty bedą i to jakie ;-)

Ps. Ma ktoś dostęp do aktualnego projektu Statutu PZW. chcą go 15 na krajowym zjeździe delegatów go przeforsować.
Obawiam się że będzie naginał nasze prawa, bo kto będzie na tym zjeździe, jak nie stara gwardia ? [2017-01-07 12:48]

Romuald55

To wszystko zalezy od tego kto zostanie wybrany w wyborach.Nie musi byc stara gwardia
  [2017-01-07 12:58]

SlawekNikt

chcą go 15 na krajowym zjeździe delegatów go przeforsować.
Obawiam się że będzie naginał nasze prawa, bo kto będzie na tym zjeździe, jak nie stara gwardia ?
Niestety Artur ma rację w tym temacie choćby z powodu regulaminu, o którym już pisał, dlatego trzeba dłubać pomiędzy cegłami.
  [2017-01-07 13:54]

Romuald55

I tu się mylisz Kolego.Jeżeli ustępujący zarząd nie uzyska absolutorium to zaden jego członek nie może kandydować w nowych wyborach. [2017-01-07 14:06]

kedzio

Czyżby ktoś tu pragnął powrotu instytucji tzw. "WROGA PUBLICZNEGO NR 1" ?
Kto miałby kolego Arturze z Kętrzyna być tą nieomylną, nieskazitelną osobą, lubo też któż by miał wybierać greupę ludzi o tym stanowiącą ? 

Niestety myślę, kolego, żes po raz kolejny pojechał po bandzie jak trza!
  [2017-01-07 14:38]

Romuald55

Ogladając różne kanały telewizji można wywnioskować,że wrogiem publicznym jest każdy przeciwnik Jaśnie nam Panującego PIERWSZWGO PREZESA.
Tylko On z wędkarstwem nie ma nic wspólnego. [2017-01-07 16:02]

SlawekNikt

Ogladając różne kanały telewizji można wywnioskować,że wrogiem publicznym jest każdy przeciwnik Jaśnie nam Panującego PIERWSZWGO PREZESA.
Tylko On z wędkarstwem nie ma nic wspólnego.
To samo można napisać o tych co to niby atomówki szukają wszędzie gdzie się da i gdzie jej nie ma, a pomimo to i tak sieją spustoszenie jak szarańcza zżerając po drodze co tylko się da.
  [2017-01-07 17:12]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia