Zaloguj się do konta

List otwarty do ZG PZW

utworzono: 2009/04/09 09:16

To jeszcze nie list, ale ponieważ ilość problemów jakie nurtują wielu wędkarzy jest naprawdę ogromna, proponuję stwożenie takiego listu do naszych decydentów i danie im szansy na zajęcie stanowiska wobec poruszanych tematów np. na portalu Wędkuję.
Jeśli pozwolicie to zadeklaruję się do zredagowania treści i przesłania go do Zarządu Głównego. [2009-04-09 09:16]

Tylko nie pisz głupot, po zdro. [2009-04-09 09:22]

Rudi

I napisz żeby w końcu była jedna opłata na cały kraj. Jak kiedyś. Socjalizm miał swoje dobre strony!!! Aż trudno w to uwierzyć!! [2009-04-09 10:43]

djsebadg

Popieram. i Jestem za takim Listem! Moze wreszcie był by porządek tak jak kiedys a nie bajzel i same problemy. Pozdrawiam i czekam na wieści :)! [2009-04-09 10:49]

Troszeczkę nie zrozumieliśmy się. Chodziło mi o to abyście Wy,drodzy forumowicze, przy pomocy postów wyrazili swoje bolączki związane z działalnością PZW a ja po zebraniu wszystkich tematów zredaguję list i prześlę go do Zarządu Głównego. Na ewentualne tematy poczekam powiedzmy do końca kwietnia. [2009-04-09 12:38]

rybspinn

A co dla Ciebie użytkowniku "pawelek" jest głupotą ?? [2009-04-09 13:00]

rybspinn

Z mojej strony to zaostrzenie limitów kilogramowych okonia i płotki, po co komu 4 czy 5 kg rybek ?? Można je zmniejszyć np do 3 kilo. Oraz drugie zmniejszenie limitów ilości jazi i kleni do 3 sztuk. Bless [2009-04-09 13:03]

Raptor1981

Jedna z najważniejszych rzeczy które bezwzględnie muszą zostać wprowadzone to limity górne dla ryb chociażby na początku dla ryb drapieżnych takich jak; szczupak, okoń, sum, sandacz. Dlaczego wszyscy chcą się nas za wszelką cene pozbyć i wysyłaja nas na połowy wielkich ryb do Szwecji czy Finladii, dlaczego u nas w polskich wodach nie mogą pływać pokaźne okazy danych gatunków ryb.
Wiem że jest cały czas wcielana w życie zasada "Złów i wypuść" ale to jest tylko pobożne żeczenie co niektórych etycznych wędkarzy - na zasadzie umówmy się. Jeżeli było by to uregulowane prawnie że ryba za mała i ryba za duża musi trafić do wody to było by to bardziej przestrzegane niż kwestie z rodzaju tak się umawiamy.
Wiele prywatnych łowisk już dawno wpowadziły limity górne i nie mają z tym większych problemów, za to wędkarze każdego kolejnego roku zmagają sie z coraz większymi rybami i wiele zgłoszeń na złoty medal do "czasopism wędkarskich" trafia coraz częsciej z komercyjnych łowisk, tzw. łowisk specjalnych.

Tylko tyle mam w tym temacie albo aż tyle.
Pozdrawiam Marcin. [2009-04-09 14:14]

Temat z górnym wymiarem ochronnym był poruszany na tym forum i budził wielkie kontrowersje już u samych wędkarzy. Co do kleni i jazi to wszelkie zmiany w limitach muszą być podparte stosownymi dokumentami i badaniami (tak mi się przynajmniej wydaje). Bardzo rozsądne uważam zniesienie rejonizacji PZW! Obecny system jest chory. [2009-04-09 14:22]

ludzie co wy takie parcie na rekordy macie?. ja uważam że żadne no kil i gorne wymiary ochronne nie będą potrzebne jak zostanie rozwiązana sprawa kłusownictwa. wraz z opłatą za kartę dostaję rejestr połowu w nim chyba będę zamiast ryb zapisywał gdzie i o której widziałem kłusowników i proponuję wszystkim tak robić może zostanie stworzona baza miejsc ulubionych przez kłusowników i będzie ona częściej odwiedzana przez straż i policję. się rozmarzyłem?) [2009-04-09 18:33]

Myślę, że z takim rejestrem było by tak jak z segregacją śmieci w moim regionie, czyli: "wszyscy mieszkańcy segregują a na wysypisku... wszystko razem mieszają"hehe. My byśmy pisali, a i tak nic by to nie zmieniło
(ale sceptyczny jestem ) [2009-04-09 18:37]

von_trzmielke

Stworzyęm post pod tytułem: "ku lepszemu". Właśnie po to by zastanowić się wspólnie co możemy zmienić.
Jednak nikt nie wpisuje tam żadnych pomysłów.
Może jest tak dobrze, że nic zmieniać nie trzeba? [2009-04-09 21:54]

margor1976

zgadzam się z tobą Kuba . pozdro dla kumatych [2009-04-09 22:21]

Witam Was. Ciągle obserwuję, czytam Wasze posty i skrupulatnie odnotowuję poruszaną problematykę. Jeśli macie ochotę to proszę, przesyłajcie tematy do ''Listu...'' również na moją skrzynkę.
Kolego von trzmielke, proponuję współpracę. Zbierajmy nasze bolączki razem i
razem zredagujmy ten list,- wszak robimy to dla dobra ogółu. Co kolega na to?
Pozdrawiam. [2009-04-10 09:13]

Fajnie Kolego że dobierasz mądrych pomocników.A co do pomysłów na list,to poczytaj na forum inne wpisy na ten temat.Będziesz miał materjału na list tyle że w pecynie sie nie zmieści.
Doradzę CI jeszcze Kolego wybrać wpisy na poziomie . Nie każdy kto tu zabiera głos wie o czym piszę i pisze aby pisać.
Zyczę sukcesu i powodzenia.
Wesołych Świąt. [2009-04-10 11:59]