Lipcowe leszcze

/ 2 odpowiedzi
Witam wszystkich,na jakiej głębokości szukać w lipcu leszczy w jeziorze?z gruntu czy bardziej z toni wody?spady czy raczej blaty?trafiłem na trasę spławiających się leszczy na głębokości 0k.6,5-7metrów dno równe tzw. BLAT,zanęcałem to miejsce ale bez efektów.spławy od godz 4ej tak do 6:30 później cisza.Czy w lipcu lepiej szukać miejsc więcej stromych czy na blatach?,na blatach poławiam grube płocie nic więcej.pozdrawiam
szyszek666

Ja ostatnio łowiłem na ok. 3 metrach z całkiem zadowalającym efektem. Koszyk i białe znów się sprawdziły :)

(2013/07/06 22:10)

Bernard51

Wszystko zależy od wielkości akwenu na mniejszym i płytkim (temperatura wody jest wyższa) racze szukać spadów przy zagłębieniach, na większych wodach i głębszych, raczej blatów do 2-4m i najlepsza pora to nocka i wczesne rano przy upałach, mnie nie zawodzi kompostowy na hak nr2-4 (z gruntu) i na nim 5-7 robaków lub pływająca przynęta ,też pełny hak ryż preparowany na szpic chrupka  kakaowa. Wiadomo aby leszcza z ciągnąć to trochę do wody trzeba wrzucić,wiadomo 50+. (2013/07/07 09:24)