Zaloguj się do konta

Liny i karpie na żwirowni

utworzono: 2013/04/26 19:05
djalien

Witam Koledzy mam takie pytano jak w tytule. Zaczne od początku niedaleko mojej miejscowosci jest stara opuszczona żwirownia z pewnych żrudeł wiem ze są tam niesamowite okazy sam złapałem tam w zime z pod lodu okonia 34cm a kolega na jesien takiego 36cm. Wiem tez ze są tam giantyczne okazy lina i karpia ale szczeże nie ma pojecia jak sie za nie tam zabrać możecie coś podpowiedzieć spławik czy grunt a możne jeszcze inaczej. Jaka przynęta jaka zanęta jak zanęcać jaki grunt głębokość jest tam  od 2.5m do 8m.
[2013-04-26 19:05]

Bo widzisz kolego, też łowie na żwirowni, też są tam świetne liny i podobno kilka ładnych karpi tam pływa, głębokość 2 - 6 m. Ja łowię przeważnie tam na feedera, czyli standardowo, koszyk lub sprężyna. Co do zanęty możesz tutaj poczytać co mi się najlepiej na żwirowni sprawdza Szybka oraz prosta zanęta własnej robotyJako przynęty polecam kukurydza, groch, pinka i rosówki. Jeżeli na twoim łowisku są jakieś płytsze zatoczki to można i spławiczkiem porzucać. U mnie wygląda to tak że po prawej stronie mam świetną, całkiem szeroką, do 2m. głębokości zatoczke i tam sobie zarzucam spławik a cały środek do 5 - 6 m. jest do dyspozycji mojej gruntówki. :) Powodzenia :) [2013-04-26 19:27]

Moim zdaniem jeśli chodzi o metodę to dobrze by było z gruntu  [2013-04-26 20:07]

yba

Ja osobiście na Lina wybrałbym spławik a to dlatego że Lina najlepiej łowi się nie daleko brzegu. Na haczyk zakładaj kukurydzę , białe , czerwonego , kombinuj jednym słowem . Jako zanętę zastosuj   zanetę trapera Lin , Karaś i dodaj do tego kukurydzę , trochę pinek i koniecznie zmielony piernik z zapachem waniliowym , lub  suszonej krwi , lin ją wprost uwielbia., powodzenia i takiej ryybyy. [2013-04-26 20:20]

karateka994

Jeżeli jest to żwirownia, na której praktycznie nikt nie używa zanęty, to powinieneś zrobić tak:1.sobie obojętnie jaką zanętę (jakaś uniwersalna-najtańsza)2.Uatrakcyjnić ją po swojemu, ja osobiście dodałbym grubo zmielonych herbatników, biszkoptów, płatków kukurydzianych, troszkę płatków owsianych.3.Spróbuj na początek łowić na rosówkę, dużą dendrobenę, jeżeli nie będzie efektów wtedy pinka, biały robak.4.Do zanęty dodawaj oczywiście pinki/białego/pociętych rosówek.5.Na początek spróbuj ze spławikiem, później gruntówką (ja osobiście bym tak zrobił).6.Przynętę umieść tak by leżała na dnie. [2013-04-26 21:57]

djalien

ok dziękuję chłopaki za wszystkie rady na razie robię tak jak pisaliście i prócz kilku płotek 0 efektów. Moze jeszcze nie czas wszystko się jakoś popierniczyło przez tę zimę. Wszystko miesiąc do tyłu.
[2013-04-27 08:09]

majsterp

no taki młody a jak profesja.pozdrawiam [2013-04-27 19:29]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia