Liny i karpie na żwirowni

/ 6 odpowiedzi
Witam Koledzy mam takie pytano jak w tytule. Zaczne od początku niedaleko mojej miejscowosci jest stara opuszczona żwirownia z pewnych żrudeł wiem ze są tam niesamowite okazy sam złapałem tam w zime z pod lodu okonia 34cm a kolega na jesien takiego 36cm. Wiem tez ze są tam giantyczne okazy lina i karpia ale szczeże nie ma pojecia jak sie za nie tam zabrać możecie coś podpowiedzieć spławik czy grunt a możne jeszcze inaczej. Jaka przynęta jaka zanęta jak zanęcać jaki grunt głębokość jest tam  od 2.5m do 8m.
u?ytkownik116538


Bo widzisz kolego, też łowie na żwirowni, też są tam świetne liny i podobno kilka ładnych karpi tam pływa, głębokość 2 - 6 m. Ja łowię przeważnie tam na feedera, czyli standardowo, koszyk lub sprężyna. Co do zanęty możesz tutaj poczytać co mi się najlepiej na żwirowni sprawdza Szybka oraz prosta zanęta własnej robotyJako przynęty polecam kukurydza, groch, pinka i rosówki. Jeżeli na twoim łowisku są jakieś płytsze zatoczki to można i spławiczkiem porzucać. U mnie wygląda to tak że po prawej stronie mam świetną, całkiem szeroką, do 2m. głębokości zatoczke i tam sobie zarzucam spławik a cały środek do 5 - 6 m. jest do dyspozycji mojej gruntówki. :) Powodzenia :) (2013/04/26 19:27)

u?ytkownik131131


Moim zdaniem jeśli chodzi o metodę to dobrze by było z gruntu  (2013/04/26 20:07)

yba


Ja osobiście na Lina wybrałbym spławik a to dlatego że Lina najlepiej łowi się nie daleko brzegu. Na haczyk zakładaj kukurydzę , białe , czerwonego , kombinuj jednym słowem . Jako zanętę zastosuj   zanetę trapera Lin , Karaś i dodaj do tego kukurydzę , trochę pinek i koniecznie zmielony piernik z zapachem waniliowym , lub  suszonej krwi , lin ją wprost uwielbia., powodzenia i takiej ryybyy. (2013/04/26 20:20)

karateka994


Jeżeli jest to żwirownia, na której praktycznie nikt nie używa zanęty, to powinieneś zrobić tak:1.sobie obojętnie jaką zanętę (jakaś uniwersalna-najtańsza)2.Uatrakcyjnić ją po swojemu, ja osobiście dodałbym grubo zmielonych herbatników, biszkoptów, płatków kukurydzianych, troszkę płatków owsianych.3.Spróbuj na początek łowić na rosówkę, dużą dendrobenę, jeżeli nie będzie efektów wtedy pinka, biały robak.4.Do zanęty dodawaj oczywiście pinki/białego/pociętych rosówek.5.Na początek spróbuj ze spławikiem, później gruntówką (ja osobiście bym tak zrobił).6.Przynętę umieść tak by leżała na dnie. (2013/04/26 21:57)

djalien


ok dziękuję chłopaki za wszystkie rady na razie robię tak jak pisaliście i prócz kilku płotek 0 efektów. Moze jeszcze nie czas wszystko się jakoś popierniczyło przez tę zimę. Wszystko miesiąc do tyłu. (2013/04/27 08:09)

majsterp


no taki młody a jak profesja.pozdrawiam (2013/04/27 19:29)