Zaloguj się do konta

Linowe miejsce

utworzono: 2012/05/27 19:57
Xaxupi

Witam.Mam pytanie,znalazłem sobie miejscówkę przy grążelach żółtych.Jednak zasmucił mnie fakt ze 5 m od brzegu jest 80cm głębokości i w dodatku  jest muł....Mam pytanie czy w takie miejsc lin wogóle podpłynie.Wczesniej miałem miejscówkę w głębszym miejscu.I tu rodzi się pytanie czy lin podejdzie na tak płytkiej wodzie? czy łowić na spławik? moge łowić dalej w głębszych sferach jednak ewentualnie na koszyk/spręzynę a tak jak napisałem jest troche mułu co polecacie? szukać głębszego miejsca?Łowić na koszyk? Proszę o porade. [2012-05-27 19:57]

majer

Ja łowię w miejscu o podobnych parametrach na spławik,gdyż boje się ,że gruntówka robi za dużo hałasu,no i koszyk lub sprężyna może ugrzęznąć w mule.Nie jestem doświadczonym wędkarzem,ale wydaje mi się,że takie miejsce jest ok.Spławik 4g,żyłka 0,22 i haczyk 10.
[2012-05-28 16:37]

MaN90

Ja łowię liny na starorzeczu Bugu w wodzie około 50 cm, więc jest to dobre miejsce tylko że na spławik oczywiście :) [2012-05-28 16:58]

3Bit

Ja mam podobną miejscówkę, około 5-6m od brzegu, głębokość nie więcej niż 1m i spławikiem poławiam linki oczywiście, tyle, że nie należą one do olbrzymów, myślę, że te większe żerują nieco dalej(głębiej). Jednak dłuższe nęcenie, delikatny zestaw nie tłukący bardzo w wodę, cisza i lekki kamuflarz napewno zciągną jakąś mamuśke

połamania

[2012-05-28 19:32]

Ja łowię w miejscu o podobnych parametrach na spławik,gdyż boje się ,że gruntówka robi za dużo hałasu,no i koszyk lub sprężyna może ugrzęznąć w mule.Nie jestem doświadczonym wędkarzem,ale wydaje mi się,że takie miejsce jest ok.Spławik 4g,żyłka 0,22 i haczyk 10.

Spławik 4 g - na metrowym gruncie ? Po cholerę ! Ile ołowiu trzeba nawalić na żyłkę - aż 4 g ! Jaka ryba weźmie na tak podaną przynętę ? Masz rację : rzeczywiście , jesteś bardzo niedoświadczonym wędkarzem. Łowisz bez sensu .I tylko nie chwal się tutaj zaraz ,że już masz efekty bo i tak nikt nie uwierzy . Karpiki z zarybień - wieszające się na twoich zestawach - nie świadczą o żadnych umiejętnościach .
Czy napisałem coś niezgodnego z prawdą ?
[2012-05-28 20:25]

jarkid1982

hej,syfiarz po to jest ten portal żeby się poradzić,dowiedzieć różnych wiadomości a nie od razu gnoić niedoświadczonego kolege.....


ciekawe czy ty byłeś taki od razu obeznany we wszystkim...
pozdrawiam jarki
[2012-05-28 21:23]

Misiekolarz

ja również zamiast gnojenia innych proponuje podanie chłopakowi jakiegoś konkretnego przykładu zestawu.....i tyle nie będe sie rozpisywał bo by pewnie kolejna awantura i pyskówka wybuchła........... i wyrozumiałości dla innych
[2012-05-29 09:08]

Kaziu93

Wg. mnie jeżeli zanęcisz trochę to coś większego też przyjdzie. Przede wszystkim zachowaj spokój na łowisku, staraj się nie tupać nogami ani nic podobnego. Skoro tak blisko siebie łowisz i na płytkiej wodzie to proponuje używać bata ze spławikiem 1-2 gramowy zależy też czy masz tam trudności związane z wiatrem czy nie. Jeżeli chodzi o snówkę (w sensie wędka z kołowrotkiem i spławik) to proponuję 2-3g spławiczek. Oczywiście haczyk tam jak wolisz. Ja w tym roku już dwa linki złowiłem bata na haczyku kukurydza, ale to kto wie na co w dany dzień ma rybka ochotę. Brania oczywiście delikatne.

Ogólnie ludzie przekonani są że czym bliżej środka jeziora tym większe ryby, osobiście stwierdzam że nie zawsze tak jest i w moim przypadku potwierdziło się to kilka razy :) pozdrawiam
[2012-05-29 10:53]

Xaxupi

Dziękuję za rady mam nadzieję , że "wytargam" jakiegoś linka może karaś.Lowię teleskopem 3,6m.Nęcić będę kukurydzą z puszki. [2012-05-29 21:10]

mielec

Ja łowię w miejscu o podobnych parametrach na spławik,gdyż boje się ,że gruntówka robi za dużo hałasu,no i koszyk lub sprężyna może ugrzęznąć w mule.Nie jestem doświadczonym wędkarzem,ale wydaje mi się,że takie miejsce jest ok.Spławik 4g,żyłka 0,22 i haczyk 10.

Spławik 4 g - na metrowym gruncie ? Po cholerę ! Ile ołowiu trzeba nawalić na żyłkę - aż 4 g ! Jaka ryba weźmie na tak podaną przynętę ? Masz rację : rzeczywiście , jesteś bardzo niedoświadczonym wędkarzem. Łowisz bez sensu .I tylko nie chwal się tutaj zaraz ,że już masz efekty bo i tak nikt nie uwierzy . Karpiki z zarybień - wieszające się na twoich zestawach - nie świadczą o żadnych umiejętnościach .
Czy napisałem coś niezgodnego z prawdą ?


Ja stosuje 4 lub 3,5 grama na 0,5 m  i jakoś nie narzekam na efekty. Ołowiu jest łeska przelotowa, śrucina na przyponie i większa na dociążenie spławika. Poezja.
[2012-05-29 21:21]

W takich miejscach w jakich, łowisz lin najczęściej przesiaduje xD Ja łowie w zatoce w której głębokość nie przekracza 1 m. Polecam splawik typu waggler i hak w numerach 10 -12.Co do żyłek to przypon 0.16 lub 0.18 a żyłka główna 0.22 najlepiej się spisze.Odnośnie przynęt to spisze się kukurydza, groch ewentualnie mady itp.Polecam nęcić zanętą ,,leszcz xxl lub piernikowy. Wszystkie ryby to uwielbiają. [2012-05-29 22:02]

Xaxupi

Czy liny lubią jak przynęta leży na dnie? [2012-05-30 11:51]

adrianek19921

Czy liny lubią jak przynęta leży na dnie?


Witaj kolego ja tylko z gruntu próbuję na lina;) na tzw. lężący spławik;)Bierze delikatnie i nie można za wcześnie zacinać,jak to pewien Pan nad jeziorem mi powiedział:"Lina trzeba wysiedzieć" i to jest główna rada;) [2012-05-30 13:03]