Linka wędkarska Berkley NanoFil- Wasze opinie

/ 3 odpowiedzi

Witam! Czy łowi ktoś z Was na taki wynalazek.

NanoFil nie jest żyłką, ani plecionką - jest linką jednolita (unifilament line). W procesie produkcji, na jednym z jej etapów włókna Dyneema są spajane na poziomie molekularnym, a nie splatane jak w tradycyjnych plecionkach.

gtsphinx

Poszukaj na forach. Z tego co czytałem to na spławik się nie nadaje bo jest za śliska. Jest jeszcze jakis problem z węzłami ale to już musiałbyś poczytać. A ze swoich odczuć to przeraża mnie cena, w fish-mart np. 75 zł za 125m  !! Osobiście w tej cenie miałbym albo dobrą plecionkę albo 3 szpulki 150 metrowe  dobrej żyłki. (2011/09/25 00:06)

kaban

Chętnie to sprawdzę.Dodam do koszyka i porównam z tym co mam. (2011/09/25 21:31)

MARCIN CK

Właśnie kolega ją zakupił i testowaliśmy,test wypadł pozytywnie.Linka jest widocznie w wodzie ma bardzo mała pamięć.Problemu z węzłami nie ma jeśli zastosuje się ten polecany i wiązany na mokro.Używaliśmy średnicy 0.06 choć jest faktycznie coś kolo 0.07.Bardzo wytrzymała nie możliwe przerwanie gołymi rękami(grozi przecięciem),Faktycznie żuty są wykonywane dalej niz standartową pletką czy żyłką o tej samej śrenicy. (2011/10/08 12:52)