Zaloguj się do konta

Linka do feederka

utworzono: 2014/02/26 20:28
krzysiek03011

Witam, koledzy jaką żyłeczkę Byście polecili do  feederka mikado 3,60 z kołowrotkiem  Tactic Baitfeeder FD 45. Pozdrawiam i dziękuję ( łowiska jeziora )  [2014-02-26 20:28]

Jędrula

Silnom , wytrzymalom i zielonom... [2014-02-26 20:32]

zali16

Mam takie 2 feedery jak piszesz używam tylko i wyłącznie tej żyłki sneck kevgti magnum 0.25 jest godna polecenia ! nie miałem z nią problemów a wytrzymałość ma bardzo mocną !
[2014-02-26 20:33]

Jędrula

Mam takie 2 feedery jak piszesz używam tylko i wyłącznie tej żyłki sneck kevgti magnum 0.25 jest godna polecenia ! nie miałem z nią problemów a wytrzymałość ma bardzo mocną !




Nie zgadzam się , do tego kija i zwijaka jest przeznaczona tylko Dragon Maxima 0,45 .


[2014-02-26 20:52]

mateuszwos

Przeniosłem watek do odpowiedniego pokoju.
[2014-02-26 22:42]

mateuszwos

Witam, koledzy jaką żyłeczkę Byście polecili do  feederka mikado 3,60 z kołowrotkiem  Tactic Baitfeeder FD 45. Pozdrawiam i dziękuję ( łowiska jeziora ) 


Żyłkę dobieramy raczej do gatunków i rozmiarów ryb jakie chcemy łowić. Napisz coś więcej niż tylko dane kołowrotka. Gdzie i co myślisz łowić?
[2014-02-26 22:49]

przemo1980

Mam takie 2 feedery jak piszesz używam tylko i wyłącznie tej żyłki sneck kevgti magnum 0.25 jest godna polecenia ! nie miałem z nią problemów a wytrzymałość ma bardzo mocną !




Nie zgadzam się , do tego kija i zwijaka jest przeznaczona tylko Dragon Maxima 0,45 .



Kolego Jedrula co Ty za głupoty wypisujesz ?!

To dlaczego mi wcześniej polecałeś do feedera tylko, że o długości 390cm żyłkę Jaxon Satori 0.40 ?


[2014-02-26 23:01]

Jędrula

Mam takie 2 feedery jak piszesz używam tylko i wyłącznie tej żyłki sneck kevgti magnum 0.25 jest godna polecenia ! nie miałem z nią problemów a wytrzymałość ma bardzo mocną !




Nie zgadzam się , do tego kija i zwijaka jest przeznaczona tylko Dragon Maxima 0,45 .



Kolego Jedrula co Ty za głupoty wypisujesz ?!

To dlaczego mi wcześniej polecałeś do feedera tylko, że o długości 390cm żyłkę Jaxon Satori 0.40 ?




Bo do 390 m tylko 0,40 heheheeh





[2014-02-26 23:10]

przemo1980

To ja już nie wiem. Chyba będę musiał założyć jeszcze jedn temat odnośnie żyłki do feedera, a może nawet dwa tematy bo mam feedery 390 i 360. Kurdę , a może więcej bo kołowrotki też mam różne...
[2014-02-26 23:47]

saviano

Ja w feederze mam na jednej szpuli 0,22 na drugiej 0,25 lub 0,28 (Dragona Feeder brązowa). Przypony 0,0,2-0,04 cieńsze.
[2014-02-27 07:14]

grzegorz not

To ja już nie wiem. Chyba będę musiał założyć jeszcze jedn temat odnośnie żyłki do feedera, a może nawet dwa tematy bo mam feedery 390 i 360. Kurdę , a może więcej bo kołowrotki też mam różne...


Pamiętaj, że i kolor wędki ma znaczenie...:-) [2014-02-27 09:00]

tojaartek

No to mam kłopot, mam feedera 3,60 z dopalaczem na 4,20. Jaka zylke kupic? Przez chwile pomyslalem ze 0,22mm. Ale naszly mnie wątpliwości, a jak bede chcial połowić w nocy? Albo koło mostu? Co robić? Ja się pytam. :-) [2014-02-27 16:26]

Jędrula

No to mam kłopot, mam feedera 3,60 z dopalaczem na 4,20. Jaka zylke kupic? Przez chwile pomyslalem ze 0,22mm. Ale naszly mnie wątpliwości, a jak bede chcial połowić w nocy? Albo koło mostu? Co robić? Ja się pytam. :-)

 

 

 

 

hehehehehe

[2014-02-27 16:44]

notaki

No to mam kłopot, mam feedera 3,60 z dopalaczem na 4,20. Jaka zylke kupic? Przez chwile pomyslalem ze 0,22mm. Ale naszly mnie wątpliwości, a jak bede chcial połowić w nocy? Albo koło mostu? Co robić? Ja się pytam. :-)


Kolego. temat jest poważny a Ty po prostu jaja sobie robisz .
Ktoś teraz wedkujący pod mostem kupi sobie zyłkę i będzie miał się z pyszna .

Przecież stal sublimuje, sczegolnie w okresie letnim, a takie swoboptne cząsteczki żelaza osiadają na żyłce, wchodzą z nią w reakcję i po dwóch godzinach zyłka jest sztywna jak drut!!!!

Pod mostem wyłacznie plecionka !!!! Zielona !! bo inne kolory reagują z betonem !
[2014-02-27 16:54]

Jędrula

No to mam kłopot, mam feedera 3,60 z dopalaczem na 4,20. Jaka zylke kupic? Przez chwile pomyslalem ze 0,22mm. Ale naszly mnie wątpliwości, a jak bede chcial połowić w nocy? Albo koło mostu? Co robić? Ja się pytam. :-)


Kolego. temat jest poważny a Ty po prostu jaja sobie robisz .
Ktoś teraz wedkujący pod mostem kupi sobie zyłkę i będzie miał się z pyszna .

Przecież stal sublimuje, sczegolnie w okresie letnim, a takie swoboptne cząsteczki żelaza osiadają na żyłce, wchodzą z nią w reakcję i po dwóch godzinach zyłka jest sztywna jak drut!!!!

Pod mostem wyłacznie plecionka !!!! Zielona !! bo inne kolory reagują z betonem !

 

 

 

 

 

Autor ! A mówiłem , że zielona :)))

 




[2014-02-27 16:58]

xemit

Pod mostem drogowym zgodzę się -zielona będzie jak znalazł . Jednak jeśli jest to wiadukt kolejowy to taki kolor jest wykluczony , podobnie zreszta jak czerwony. to samo dotyczy koloru spławika , przynęt a nawet robaka.
Refleksy świetlne powodowane tymi kolorami mogą sugerować fałszywe komendy maszyniście.
Katastrofa kolejowa spowodowana fałszywym refleksem zielonej żyłki , która zamiast stój prowokuje do jazdy jest niczym w stosunku do zatrzymania się pociągu osobowego na widok czerwonej żyłki , bądz przynęty. Tłum gapiów zafascynowany twoimi wyczynami wędkarskimi  spłoszy ci wszystko w zasięgu twojego rzutu na długi czas.
Stąd pamiętaj ze w takim wypadku tylko bezbarwna plecionka.
[2014-02-27 17:49]

notaki

Stąd pamiętaj ze w takim wypadku tylko bezbarwna plecionka.


Tylko koniecznie najbliższa podporę trzeba czymś przykryć, bo beton z bezbarwną reaguje... :-(
[2014-02-27 17:56]

xemit

Ostatnio w Wiadomoścach wędkarskich napisano, że reakcję betonu z plecionką lub zyłką ,można wyeliminować poprzez wygotowanie szpulki z żylka lub plecionką w oleju silnikowym przez 15 min, przed nawinięciem na szpulę kołowrotka, jednak w przypadku stalowej konstrukcji mostu -bezbarwna plecionka jest idealna i nie wymaga zadnych zabiegów
[2014-02-27 18:12]

notaki

Super Info !! Dzięki kolego !
Jedno pytanie:
Czy silikon może byc medyczny, bo koleżanka w szafce nocnej ma trochę rzeczy z tego materiału i tak myslę, ze jakby go wygotować z ta plecionką to by wystarczyło ???
Prosze o szybką odpowiedź.
[2014-02-27 18:27]

tojaartek

Ostatnio w Wiadomoścach wędkarskich napisano, że reakcję betonu z plecionką lub zyłką ,można wyeliminować poprzez wygotowanie szpulki z żylka lub plecionką w oleju silnikowym przez 15 min, przed nawinięciem na szpulę kołowrotka, jednak w przypadku stalowej konstrukcji mostu -bezbarwna plecionka jest idealna i nie wymaga zadnych zabiegów

Z doswiadczenia wiem ze bezbarwna plecionka jest bez sensu. W tamtym roku kupilem , do tej pory nie moge znaleźć:-) [2014-02-27 18:32]

tojaartek

Super Info !! Dzięki kolego !
Jedno pytanie:
Czy silikon może byc medyczny, bo koleżanka w szafce nocnej ma trochę rzeczy z tego materiału i tak myslę, ze jakby go wygotować z ta plecionką to by wystarczyło ???
Prosze o szybką odpowiedź.

Ja ci mówię, gotuj w mleku. Masz zielona plecionke, gotujesz w mleku. I masz plecionke bezbarwna. Proste? [2014-02-27 18:36]

notaki

doswiadczenia wiem ze bezbarwna plecionka jest bez sensu. W tamtym roku kupilem , do tej pory nie moge znaleźć:-)


A "cip.. cip" próbowałeś ? [2014-02-27 18:38]

xemit

Czy silikon może byc medyczny, bo koleżanka w szafce nocnej ma trochę rzeczy z tego materiału i tak myslę, ze jakby go wygotować z ta plecionką to by wystarczyło ???

To świetny materiał , tylko wpierw należy się upewnić czy aby nie jest to cyberskóra szkodliwa dla plecionek , a następnie usunąć baterie , które w tego typu gadżetach są przeważnie nadmiernie wyczerpane i grazą uszkodzeniem plecionki z uwagi na wyciekajacy grozny salmiak.
Idąc tą drogą, można idealnie zakonserwować plecionkę przed nawinięciem na kołowrotek , wykorzystując stary pomysł nawijania poprzez książkę.
Wykorzystujemy tu  za niewielką odpłatnością , lub przy okazji , przydrożną  Wietnamkę lub Rumunkę .
Zahartowana przez nie plecionka nabiera wielkiej mocy, tym większej , im bardziej ruchliwa jest droga przy której stoi , a godzina pózniejsza.
Dodatkowym atutem jest atraktor , o zapachu halibuta, ktory jak wiemy przyciąga największe wodne potwory.
Stad sugestia by plecionka miała średnicę 0,45 wydaje sie jak najbardziej sluszna.
[2014-02-27 20:29]

Gieniusz

Panowie w taki sposób zniechęcacie młodego człowieka do wędkowania. Troszkę cierpliwości i pokory. Każdy kiedyś zaczynał i też zadawał, może dla starego wyjadacza głupie pytania.

pozdrawiam
[2014-02-28 17:09]

notaki

Przesympatyczny Kolego.
Absolutnie nie zniechęcamy do wędkowania.
Jedynie zachęcamy do myslenia.

No może jeszce do uruchomienia dwoch palców  wskazujących i poczytania troche .....
[2014-02-28 18:11]

Jędrula

Przesympatyczny Kolego.
Absolutnie nie zniechęcamy do wędkowania.
Jedynie zachęcamy do myslenia.

No może jeszce do uruchomienia dwoch palców  wskazujących i poczytania troche .....

 

 

 

 

 

 

Dokładnie tak !

 

 




[2014-02-28 21:21]