Linka do feederka

/ 30 odpowiedzi
Witam, koledzy jaką żyłeczkę Byście polecili do feederka mikado 3,60 z kołowrotkiem Tactic Baitfeeder FD 45. Pozdrawiam i dziękuję ( łowiska jeziora ) 
Jędrula


Silnom , wytrzymalom i zielonom... (2014/02/26 20:32)

zali16


Mam takie 2 feedery jak piszesz używam tylko i wyłącznie tej żyłki sneck kevgti magnum 0.25 jest godna polecenia ! nie miałem z nią problemów a wytrzymałość ma bardzo mocną ! (2014/02/26 20:33)

Jędrula


Mam takie 2 feedery jak piszesz używam tylko i wyłącznie tej żyłki sneck kevgti magnum 0.25 jest godna polecenia ! nie miałem z nią problemów a wytrzymałość ma bardzo mocną !



Nie zgadzam się , do tego kija i zwijaka jest przeznaczona tylko Dragon Maxima 0,45 .

(2014/02/26 20:52)

mateuszwos


Przeniosłem watek do odpowiedniego pokoju. (2014/02/26 22:42)

mateuszwos


Witam, koledzy jaką żyłeczkę Byście polecili do feederka mikado 3,60 z kołowrotkiem Tactic Baitfeeder FD 45. Pozdrawiam i dziękuję ( łowiska jeziora ) 


Żyłkę dobieramy raczej do gatunków i rozmiarów ryb jakie chcemy łowić. Napisz coś więcej niż tylko dane kołowrotka. Gdzie i co myślisz łowić? (2014/02/26 22:49)

przemo1980


Mam takie 2 feedery jak piszesz używam tylko i wyłącznie tej żyłki sneck kevgti magnum 0.25 jest godna polecenia ! nie miałem z nią problemów a wytrzymałość ma bardzo mocną !



Nie zgadzam się , do tego kija i zwijaka jest przeznaczona tylko Dragon Maxima 0,45 .



Kolego Jedrula co Ty za głupoty wypisujesz ?!

To dlaczego mi wcześniej polecałeś do feedera tylko, że o długości 390cm żyłkę Jaxon Satori 0.40 ?
(2014/02/26 23:01)

Jędrula


Mam takie 2 feedery jak piszesz używam tylko i wyłącznie tej żyłki sneck kevgti magnum 0.25 jest godna polecenia ! nie miałem z nią problemów a wytrzymałość ma bardzo mocną !



Nie zgadzam się , do tego kija i zwijaka jest przeznaczona tylko Dragon Maxima 0,45 .



Kolego Jedrula co Ty za głupoty wypisujesz ?!

To dlaczego mi wcześniej polecałeś do feedera tylko, że o długości 390cm żyłkę Jaxon Satori 0.40 ?



Bo do 390 m tylko 0,40 heheheeh



(2014/02/26 23:10)

przemo1980


To ja już nie wiem. Chyba będę musiał założyć jeszcze jedn temat odnośnie żyłki do feedera, a może nawet dwa tematy bo mam feedery 390 i 360. Kurdę , a może więcej bo kołowrotki też mam różne... (2014/02/26 23:47)

saviano


Ja w feederze mam na jednej szpuli 0,22 na drugiej 0,25 lub 0,28 (Dragona Feeder brązowa). Przypony 0,0,2-0,04 cieńsze. (2014/02/27 07:14)

grzegorz not


To ja już nie wiem. Chyba będę musiał założyć jeszcze jedn temat odnośnie żyłki do feedera, a może nawet dwa tematy bo mam feedery 390 i 360. Kurdę , a może więcej bo kołowrotki też mam różne...


Pamiętaj, że i kolor wędki ma znaczenie...:-) (2014/02/27 09:00)

tojaartek


No to mam kłopot, mam feedera 3,60 z dopalaczem na 4,20. Jaka zylke kupic? Przez chwile pomyslalem ze 0,22mm. Ale naszly mnie wątpliwości, a jak bede chcial połowić w nocy? Albo koło mostu? Co robić? Ja się pytam. :-) (2014/02/27 16:26)

Jędrula


No to mam kłopot, mam feedera 3,60 z dopalaczem na 4,20. Jaka zylke kupic? Przez chwile pomyslalem ze 0,22mm. Ale naszly mnie wątpliwości, a jak bede chcial połowić w nocy? Albo koło mostu? Co robić? Ja się pytam. :-)

 

 

 

 

hehehehehe

(2014/02/27 16:44)

notaki


No to mam kłopot, mam feedera 3,60 z dopalaczem na 4,20. Jaka zylke kupic? Przez chwile pomyslalem ze 0,22mm. Ale naszly mnie wątpliwości, a jak bede chcial połowić w nocy? Albo koło mostu? Co robić? Ja się pytam. :-)


Kolego. temat jest poważny a Ty po prostu jaja sobie robisz .
Ktoś teraz wedkujący pod mostem kupi sobie zyłkę i będzie miał się z pyszna .

Przecież stal sublimuje, sczegolnie w okresie letnim, a takie swoboptne cząsteczki żelaza osiadają na żyłce, wchodzą z nią w reakcję i po dwóch godzinach zyłka jest sztywna jak drut!!!!

Pod mostem wyłacznie plecionka !!!! Zielona !! bo inne kolory reagują z betonem ! (2014/02/27 16:54)

Jędrula


No to mam kłopot, mam feedera 3,60 z dopalaczem na 4,20. Jaka zylke kupic? Przez chwile pomyslalem ze 0,22mm. Ale naszly mnie wątpliwości, a jak bede chcial połowić w nocy? Albo koło mostu? Co robić? Ja się pytam. :-)


Kolego. temat jest poważny a Ty po prostu jaja sobie robisz .
Ktoś teraz wedkujący pod mostem kupi sobie zyłkę i będzie miał się z pyszna .

Przecież stal sublimuje, sczegolnie w okresie letnim, a takie swoboptne cząsteczki żelaza osiadają na żyłce, wchodzą z nią w reakcję i po dwóch godzinach zyłka jest sztywna jak drut!!!!

Pod mostem wyłacznie plecionka !!!! Zielona !! bo inne kolory reagują z betonem !

 

 

 

 

 

Autor ! A mówiłem , że zielona :)))

 




(2014/02/27 16:58)

xemit


Pod mostem drogowym zgodzę się -zielona będzie jak znalazł . Jednak jeśli jest to wiadukt kolejowy to taki kolor jest wykluczony , podobnie zreszta jak czerwony. to samo dotyczy koloru spławika , przynęt a nawet robaka.
Refleksy świetlne powodowane tymi kolorami mogą sugerować fałszywe komendy maszyniście.
Katastrofa kolejowa spowodowana fałszywym refleksem zielonej żyłki , która zamiast stój prowokuje do jazdy jest niczym w stosunku do zatrzymania się pociągu osobowego na widok czerwonej żyłki , bądz przynęty. Tłum gapiów zafascynowany twoimi wyczynami wędkarskimi  spłoszy ci wszystko w zasięgu twojego rzutu na długi czas.
Stąd pamiętaj ze w takim wypadku tylko bezbarwna plecionka. (2014/02/27 17:49)

notaki


Stąd pamiętaj ze w takim wypadku tylko bezbarwna plecionka.


Tylko koniecznie najbliższa podporę trzeba czymś przykryć, bo beton z bezbarwną reaguje... :-( (2014/02/27 17:56)

xemit


Ostatnio w Wiadomoścach wędkarskich napisano, że reakcję betonu z plecionką lub zyłką ,można wyeliminować poprzez wygotowanie szpulki z żylka lub plecionką w oleju silnikowym przez 15 min, przed nawinięciem na szpulę kołowrotka, jednak w przypadku stalowej konstrukcji mostu -bezbarwna plecionka jest idealna i nie wymaga zadnych zabiegów
(2014/02/27 18:12)

notaki


Super Info !! Dzięki kolego !
Jedno pytanie:
Czy silikon może byc medyczny, bo koleżanka w szafce nocnej ma trochę rzeczy z tego materiału i tak myslę, ze jakby go wygotować z ta plecionką to by wystarczyło ???
Prosze o szybką odpowiedź.
(2014/02/27 18:27)

tojaartek


Ostatnio w Wiadomoścach wędkarskich napisano, że reakcję betonu z plecionką lub zyłką ,można wyeliminować poprzez wygotowanie szpulki z żylka lub plecionką w oleju silnikowym przez 15 min, przed nawinięciem na szpulę kołowrotka, jednak w przypadku stalowej konstrukcji mostu -bezbarwna plecionka jest idealna i nie wymaga zadnych zabiegów

Z doswiadczenia wiem ze bezbarwna plecionka jest bez sensu. W tamtym roku kupilem , do tej pory nie moge znaleźć:-) (2014/02/27 18:32)

tojaartek


Super Info !! Dzięki kolego !
Jedno pytanie:
Czy silikon może byc medyczny, bo koleżanka w szafce nocnej ma trochę rzeczy z tego materiału i tak myslę, ze jakby go wygotować z ta plecionką to by wystarczyło ???
Prosze o szybką odpowiedź.

Ja ci mówię, gotuj w mleku. Masz zielona plecionke, gotujesz w mleku. I masz plecionke bezbarwna. Proste? (2014/02/27 18:36)

notaki


doswiadczenia wiem ze bezbarwna plecionka jest bez sensu. W tamtym roku kupilem , do tej pory nie moge znaleźć:-)


A "cip.. cip" próbowałeś ? (2014/02/27 18:38)

xemit


Czy silikon może byc medyczny, bo koleżanka w szafce nocnej ma trochę rzeczy z tego materiału i tak myslę, ze jakby go wygotować z ta plecionką to by wystarczyło ???

To świetny materiał , tylko wpierw należy się upewnić czy aby nie jest to cyberskóra szkodliwa dla plecionek , a następnie usunąć baterie , które w tego typu gadżetach są przeważnie nadmiernie wyczerpane i grazą uszkodzeniem plecionki z uwagi na wyciekajacy grozny salmiak.
Idąc tą drogą, można idealnie zakonserwować plecionkę przed nawinięciem na kołowrotek , wykorzystując stary pomysł nawijania poprzez książkę.
Wykorzystujemy tu  za niewielką odpłatnością , lub przy okazji , przydrożną  Wietnamkę lub Rumunkę .
Zahartowana przez nie plecionka nabiera wielkiej mocy, tym większej , im bardziej ruchliwa jest droga przy której stoi , a godzina pózniejsza.
Dodatkowym atutem jest atraktor , o zapachu halibuta, ktory jak wiemy przyciąga największe wodne potwory.
Stad sugestia by plecionka miała średnicę 0,45 wydaje sie jak najbardziej sluszna. (2014/02/27 20:29)

Gieniusz


Panowie w taki sposób zniechęcacie młodego człowieka do wędkowania. Troszkę cierpliwości i pokory. Każdy kiedyś zaczynał i też zadawał, może dla starego wyjadacza głupie pytania.

pozdrawiam (2014/02/28 17:09)

notaki


Przesympatyczny Kolego.
Absolutnie nie zniechęcamy do wędkowania.
Jedynie zachęcamy do myslenia.

No może jeszce do uruchomienia dwoch palców  wskazujących i poczytania troche ..... (2014/02/28 18:11)

Jędrula


Przesympatyczny Kolego.
Absolutnie nie zniechęcamy do wędkowania.
Jedynie zachęcamy do myslenia.

No może jeszce do uruchomienia dwoch palców  wskazujących i poczytania troche .....

 

 

 

 

 

 

Dokładnie tak !

 

 



(2014/02/28 21:21)