Zaloguj się do konta

Lin z gruntu-rodzaj przyponu

utworzono: 2012/06/25 16:33
bream

Witam,zamierzam wybrać sie na nockę na lina z gruntu.I mam pytanie:czy jak chcę łowić przyponem bez włosa tylko bezposrednio nałożyć kuku na hak to czy przypon musi być wykonany z plecionki czy z żyłki?Słyszałem ze jak jest przypon z plecionki to zestaw naturalnie się zachowuje a zyłka może jakoś krzywo spaść.I jeszcze pytanie jaki najlepiej haczyk założyć na lina z gruntu(chodzi mi o numer)
[2012-06-25 16:33]

agremo998

Według mnie to nie ma różnicy czy zrobisz z żyłki czy z plecionki a haczyk 8 albo 10 [2012-06-25 14:21]

endriu1994

Ja bym zastosował dobrą markową żyłkę przyponową np firmy colmic lub siglon grubość 0.18 mm lub 0.20 mm
Haczyk numer 6 ziarno kuku i dendrobena zawsze działa :D [2012-06-25 14:23]

endriu1994

Ja bym zastosował dobrą markową żyłkę przyponową na firmy colmic lub siglon grubość 0.18 mm lub 0.20 mm
Haczyk numer 6 ziarno kuku i dendrobena zawsze działa :D
[2012-06-25 14:41]

To nie ma znaczenia, czy zrobisz przypony z zylki czy z plecionki. Ja lapie liny na przypony z plecionki i do tego hak nr8 i biora. Dlatego to jest bez znaczenia:) [2012-06-25 17:02]

Witam,zamierzam wybrać sie na nockę na lina z gruntu.I mam pytanie:czy jak chcę łowić przyponem bez włosa tylko bezposrednio nałożyć kuku na hak to czy przypon musi być wykonany z plecionki czy z żyłki?Słyszałem ze jak jest przypon z plecionki to zestaw naturalnie się zachowuje a zyłka może jakoś krzywo spaść.I jeszcze pytanie jaki najlepiej haczyk założyć na lina z gruntu(chodzi mi o numer)

I nie obchodzi cię czas rozrodu tej ryby ? Najważniejsze ,że ty , chcesz jechać sobie na nockę i ciągnąć ładne ryby ?


Jest czerwiec : lin , jak wiadomo : trze się parcjalnie , a między miotami  bierze - tylko słabo ....
Moim zdaniem - nie jest to jednak powód , by tę rybę gnębić , dręczyć i nachodzić w czasie , gdy należy się jej szczególny szacunek i spokój ...
Lin bierze w maju , w końcu lipca , w sierpniu a nawet we wrześniu czy wręcz na początku ciepłego października - jeśli jesień jest ciepła ...
 Jest więc kiedy pięknie łowić tę piękną rybę , pozostając cały czas wędkarzem  a jednocześnie : człowiekiem z zasadami i  klasą .
[2012-06-25 17:40]