Zaloguj się do konta

Lin z dna-jak złowić go z gruntu?

utworzono: 2011/06/10 17:46
zielo111

Witam. Chciałem się zapytać doświadczonych wędkarzy jak ustawiają grunt na lina ? Łowię na spławik tylko nie za bardzo wiem jak ustawić grunt na lina , tak aby przynęta była blisko dna lub całkowicie na dnie , jak jest najlepiej ? Łowię na łowisku  o głębokości 0,5-1.0 m. głębokości o mulistym dnie . Proszę o  porady . Z góry dziękuje . Pozdrawiam
[2011-06-10 17:46]

nowak11

 Witam
Też łowie na zbiorniku o mulistym dnie i grunt ustawiam żeby przynęta była bliziutko dna , kolega obok u mnie łowił na grunt i nic nie łapie gdyż jak podejrzewam rosówka chowa się w mule 
Powodzenia:d
[2011-06-10 20:19]

wloza

Najlepszą przynętą na lina są czerwone robaki zbierane z obornika dobrze jak pachną obornikiem. Lina łapiemy na głębokościach do 1,20 metra najlepiej jak miejsce jest w pobliżu podwodnej roślinności. Najlepiej wymierzyć przed wędkowaniem jaka jest głębokość i podawać robaki ponad dnem. [2011-06-10 21:40]

wloza

Najlepszą przynętą na lina są czerwone robaki zbierane z obornika dobrze jak pachną obornikiem. Lina łapiemy na głębokościach do 1,20 metra najlepiej jak miejsce jest w pobliżu podwodnej roślinności. Najlepiej wymierzyć przed wędkowaniem jaka jest głębokość i podawać robaki ponad dnem. Z gruntu można dodać do haka styropian żeby unosił przynętę na wysokość jak długi jest przypłon. 

[2011-06-10 21:45]

rzepaBrd

Łowię w podobnych warunkach, tzn muliste dno głębokość do 1m i również na spławik. Na tym jeziorze co wędkuję używam kukurydzy oraz ziemniaczka, bo to się tylko sprawdza( na białego czy czerwonego nie biorą, może to zależy od zanęty, ale nie wiem) Moje największe liny brały na kukurydze i właśnie z gruntu z samego dna tak, że spławik stoi pod kątem lub leży.
pozdrawiam [2011-06-10 21:59]

zielo111

Łowię w podobnych warunkach, tzn muliste dno głębokość do 1m i również na spławik. Na tym jeziorze co wędkuję używam kukurydzy oraz ziemniaczka, bo to się tylko sprawdza( na białego czy czerwonego nie biorą, może to zależy od zanęty, ale nie wiem) Moje największe liny brały na kukurydze i właśnie z gruntu z samego dna tak, że spławik stoi pod kątem lub leży.
pozdrawiam

Ale mi chodzi o to jak ustawić ten grunt , skąd mam wiedzieć że przynęta leży akurat na dnie , lub wisi np. 2cm nad dnem , jak to ustawić?
[2011-06-10 23:00]

antek793610

kolego zakładasz śrucine na hak i podnosisz grunt aż do momentu jak ci się spławik pokarze.jak się pokarze to zmniejszyć o 2cm zdjąć śrucine robaki na hak i ogień
[2011-06-11 15:31]

Dercio

Ta metoda którą podał kolega jest dobra, ale czy przypadkiem niektóre przynęty nie unoszą się w wodzie? Może to spowodować zwiększenie się odległości od dna.

Poza tym jak się chce łowić przy dnie to raczej na grunt.
Połamania!
[2011-06-14 17:18]

ayem

Ta metoda którą podał kolega jest dobra, ale czy przypadkiem niektóre przynęty nie unoszą się w wodzie? Może to spowodować zwiększenie się odległości od dna.

Poza tym jak się chce łowić przy dnie to raczej na grunt.
Połamania!


Ehhh... kolega antek opisał dobrze o co chodzi w gruntowaniu łowiska i nie ma to nic wspólnego z unoszeniem się przynęt . Można do tego oczywiście użyć gruntomierza ale niczym to nie rózni się od wyzej opisanej metody . Oczywiście jak się chce łowić przy dnie nie trzeba łowić na grunt kol.Dercio powinien poczytać sobie odpowiednią literaturę odnośnie metod i technik łowienia i nie wprowadzać w błąd .
[2011-06-14 17:54]

ayem

polecam lekturę http://www.lakefishing.com.pl/metody_techniki/index.php
[2011-06-14 17:57]