Lin w oczyszczonym 這wisku

/ 8 odpowiedzi
Witam!
Oko這 8 lat temu, b璠帷 jeszcze w podstaw闚ce 這wi貫m na jednej miejsc闚ce grube leszcze karpie i liny. Wszystko w jednym miejscu, kt鏎e pozostawi貫m beztrosko na 8 lat. W te wakacje postanowi貫m odnowi miejsce. Wyci掖em mas trzcin i troch tataraku i zacz掖em 這wi. Po 2 dniach n璚enia z這wi貫m tam pierwszego lina. Jednak aby wyholowa ryb na "odnowionym" miejscu, mia貫m tylko 2 metry przesmyku, kt鏎y nie by poro郾i皻y zaro郵ami - (mi瘯kie zielone 豉鎍uchy zielska wygl康aj帷e jak igie趾i od 鈍ierka, bardzo g瘰te). Sytuacja sta豉 si nieprzyjemna, gdy kolejne 2 liny uciek造 mi w豉郾ie w te glony i rybka wypi窸a mi si, zdarzy這 si te zerwa hak. Postanowi貫m oczy軼i miejsce. Wyci掖em przestrze 6 metrow, obecnie jest tam czy軼iutko... ale ryba przesta豉 bra... 
Czy my郵icie, 瞠 wyci璚ie 鈔odowiska linowego mog這 mocno przyczyni si do oddalenia si prosiaczka od mojej miejsc闚ki?Czy je郵i nadal b璠 n璚i to powinien podej嗆?
Dodam, 瞠 na owym 這wisku z這wi貫m tak瞠 2 leszczyki, dno jest 鈍ietne skoro trzyma si tam i leszcz i lin, jednak obecnie jest nieco gorzej z b帳lowaniem i braniem ryb. Same p這cie i wzdr璕i.Szukam przyczyny dlaczego tak jest. Dodam, i staram si n璚i oko這 16-18 godziny a nast瘼nego dnia o 鈍icie 這wi. Rano ju nie podrzucam zan皻y. Mo瞠 co jest z貫go w tej technice n璚enia? Prosz o rozbudowane opinie :)
adrianek19921

Witaj.Lin gdzie to ju s造sza貫m lub czyta貫m nie pami皻am dok豉dnie gdzie:) gdy zmienia mu sie ukszta速owanie dna on to dostrzega i zmienia swoj miejsc闚k,to p這chliwa i ostro積a ryba;) skoro naruszy貫 dno i ukszta速owanie si zmieni這-wyci皻a ro郵inno嗆 gdzie on j uwielbia,m鏬 najzwyczajniej zmieni miejsce;)
Pozdrawiam (2015/08/20 08:16)

Artur z Ketrzyna

υwisz ju do嗆 d逝go, i taki b陰d pope軟i貫 jak amator. Lin to ryba typowo przybrze積a 篡j帷a w ro郵inno軼i. Z kt鏎ej zbiera 郵imaki itd. Nie czuje si zbyt dobrze na otwartej wodzie. Dlatego odszed.
Prawid這wo by post徙i wzmacniaj帷 sw鎩 zestaw, tak by m鏬 szybko i bezpiecznie wyholowa rybk. Czasami wystarczy tylko delikatne pogrubienie 篡趾i. Ja na lina nie stosuj 篡趾i cie雟zej ni 0,20, a najlepiej 0,22 mm.
Pami皻aj te o zasadzie 瞠 ka盥a zerwana ryba, robi pop這ch i odprowadza z 這wiska ok 50% ryb (nie wspomn o tych bardziej p這chliwych, kt鏎e tak szybko nie wracaj). Tak wi璚 czasami u篡waj帷 zbyt delikatnych zestaw闚 (zw豉szcza w takich 這wiskach), sami sobie szkodzimy.

Co do n璚enia, to te inaczej post瘼uj.
Nie n璚 dzie wcze郾iej, a dok豉dnie wtedy gdy 這wi, (nie mam czasu na takie wyjazdy w celu n璚enia), No i co z tego 瞠 zan璚 jak przyjad a miejsc闚ka zaj皻a, bo go軼iu podpatrzy i jest na prawie, bo kto pierwszy ten lepszy.
N璚帷 systematycznie o tej samej porze, przyzwyczajasz ryby do 瞠rowania dok豉dnie o tej samej porze. Tak wi璚 praktycznie w璠kujesz po ich intensywnym 瞠rowaniu.
Jak zaczniesz n璚i nie za du穎 i systematycznie, kiedy 這wisz, to zauwa篡sz schemat i to jak mo積a ryb 這wi zgodnie z zegarkiem i wschodem s這鎍a.
Nie n耩 obficie, a tylko tyle by ryb pobudzi do 瞠rowania. By wi瘯sza ryb zwabi i utrzyma w 這wisku. Nie trzeba du穎 zan皻y, a dobre k御ki wrzucane od czasu do czasu, ona wtedy si kr璚i i szuka. Wtedy nawet i na grubszej 篡販e 造ka bez zastanowienia, bo po prostu zn闚 do wody wpad smakowity k御ek.
Owszem warto 這wisko troszk zan璚i przez kilka dni przed w璠kowaniem, ale jak wskaza貫m najlepiej o tej samej porze co w璠kujesz i bez przesady.
Trzymaj si jednej regu造:
Zan皻a ma zwabi i pobudzi ryb, nie j nakarmi.
Po ka盥ym zerwaniu ryby, ciut zan皻y by j zach璚i do powrotu, i przytrzymania innych. Ale ciut.
(2015/08/20 09:01)

kamil7barca

Mam mocny zestaw, haczyk poszed przez to, 瞠 mia貫m za grub 篡趾 na przyponie i w瞛造 na 這patkowym haczyku zsuwa造 si lub ulega造 uszkodzeniu. Obecnie ze sprz皻em jest ok.
M闚isz o polepszeniu zestawu... 2 liny wesz造 mi w ro郵inno嗆 i wypi窸y si przez to 瞠 tam wesz造. Nie przez z造 hak, z貫 wi您anie i zbyt s豉by zestaw. To naprawi貫m po pierwszym zerwanym linku przez wad zestawu. Nie wytrzyma豚ym d逝瞠j kolejnego zrywania ryby i tak by by這 ci庵le, mia貫m oko這 1,5 metra przesmyku na hol ryby a linki bra造 po 1 kg, wi璚 ka盥y mi ucieka w ro郵inno嗆. Postanowi貫m wi璚 zrobi sobie wi璚ej miejsca, wyci掖em raptem 7 trzcinek i wyj掖em ca陰 ro郵inno嗆.
Co wa積e - rodzaj glon闚 na moim 這wisku to ramienica. Tam wchodzi w g瘰ty glon linek i nie chcia wyj嗆, odczekiwa貫m aby wyp造n掖 i chcia貫m dalej holowa, nie rusza si. Gdy podci庵a貫m wypina si. Pozby貫m si ramienicy i jednocze郾ie sp這szy si lin.
Postaram si i嗆 jutro na 這wisko o 鈍icie, przygotuj zan皻 i spr鏏uj n璚i "na bie膨co" zobaczymy czy podejdzie. Poza tym ju staje si coraz p騧niejsza pora roku na lina, ale powinien jeszcze troch pobra... (2015/08/20 12:34)

Artur z Ketrzyna

Mocniejszy, czyli taki co pozwoli ci zatrzyma lina, i wci庵n望 go z ziela. Tak by nie wlaz zbyt g喚boko i nie narobi rabanu.

po zmianie w 這wisku, czasami nie tak szybko podchodzi linek. Tak wi璚 odrazu nie mo瞠sz oczekiwa efektu. Ale jak m闚isz 瞠 za du穎 zmian nie zrobi貫 powiniene szybko mie efekty. (2015/08/20 20:51)

kamil7barca

Lin si wypina przez zielsko, nie da貫m rady go wyci庵n望 z zielskiem bo po prostu si spina. Mo瞠 s豉bo si zahaczy. 
Kolego z K皻rzyna, dzi瘯i za rady. Gi篡cko pozdrawia :) (2015/08/20 21:45)

pakul1206

Mo瞠 te 6 metr闚 to dla nich troch za du穎 i boj si wyj嗆 z zielska, ja te czy軼i貫m dno ale by造 to oczka tak po 1,5m 鈔ednicy i tylko tyle, spr鏏uj mo瞠 zarzuca jak najbli瞠j zielska, na granicy z twoim wyczyszczonym miejscem.
(2015/08/20 21:58)

Artur z Ketrzyna

Lin si wypina przez zielsko, nie da貫m rady go wyci庵n望 z zielskiem bo po prostu si spina. Mo瞠 s豉bo si zahaczy. 
Kolego z K皻rzyna, dzi瘯i za rady. Gi篡cko pozdrawia :)

mnie raczej szybciej przypon pada ni si spina. dlatego u篡wam co najmniej 0,20 mm, a nawet 0,22mm.

I w璠zisko mocniejsze by nie pozwoli mu g喚biej wej嗆. (2015/08/20 22:57)

kamil7barca

Liny powr鏂i造.

Dzisiejsza sztuka z這wiona na czerwonego + kukurydza. 85 dag. (2015/08/21 09:10)

Podgl康 zdj耩 na forum dost瘼ny jest tylko dla zalogowanych u篡tkownik闚.