Lin - jak zwiększyć populacje .

/ 9 odpowiedzi
        To moja propozycja dla nas wszystkich , wędkarzy. Zbliża się okres rozrodu wielu gatunków ryb,w tym Lina . Proponuję  w tym roku uwolnić każdą samicę Lina  do końca okresu  rozrodu , zobaczymy wszyscy że to Nam się opłaci na najbliższe lata .  Mamy ułatwione zadanie ponieważ Lin  c harakteryzuje się Demorfizmem płciowym,czyli samiec od samicy wyrażnie się  rózni !!  U SAMCÓW - płetwy brzuszne są dłuższe, sięgają do pletwy odbytowej . Rownież pletwy piersiowe dłuższe są u Samców  i sięgają  do pletw brzysznych .      Płetwy piersiowe SAMIC - są o połowe krótsze , a płetwy brzuszne nie dochodzą do otworu odbytowego .        Pozdrawiam .
bluehornet


U mnie nie ma z tym problemu , lin jest tak piękną ryba , że bez względu na rozmiar i wagę każdy złowiony przeze mnie jest natychmiast z największą ostrożnością i pietyzmem wypuszczany !!! (2011/03/07 21:26)

sebas93


a jak odróżnić samicę od samca?? (2011/03/07 21:38)

Samotnik


            Na odwrót to latwe haha pozdrawiam . (2011/03/07 21:43)

u?ytkownik57785


Samce mają pitoki................ :))))))))))))))))))))) (2011/03/07 21:43)

Samotnik


       bluehornet to nadajemy na tych samych falach Pozdrawiam . (2011/03/07 21:46)

u?ytkownik64718


U samców przy płetwie brzusznej występują twarde promienie po obu stronach, samice tego nie mają. (2011/03/08 10:07)

ATeam


Witam. Najstarszy i najpewniejszy sposób na rozróżnienie samicy od samca to wypuszczenie do wody. Jeśli odpłynął to samiec, jeśli odpłynęła to na pewno będzie samica :). Pozdrawiam. (2011/03/08 17:10)

GniewOceanu


Witam. Najstarszy i najpewniejszy sposób na rozróżnienie samicy od samca to wypuszczenie do wody. Jeśli odpłynął to samiec, jeśli odpłynęła to na pewno będzie samica :). Pozdrawiam.

hmm a ja myślałem ze jak podajemy zanętę jeżeli zjadł to samiec a jak zjadła to samica hahahah (2011/03/08 18:39)

Samotnik


             Hihy i hahy , żarty też w życiu potrzebne ale czy wiecie!!???.Ilu wędkarzy nie potrafi rozróznić płci lina, nawet nie wiedzą że mozna!!!!!. A ilu nawet nie wie jaką rybę złowiło !!!????    To jest problem .  Pozdrawiam . (2011/03/11 19:08)