Lin i karaś we wrześniu

/ 7 odpowiedzi
Czy zdaniem Kolegów wyprawy na lina i karasia mają jeszcze terez-we wrześniu sens, czy zimne noce już robią swoje i lepiej zmienic ukierunkowanie już na leszcza?
hellboy1000


Witaj kolego to raczej pora już na drapieżnika lin lubi ciepła wodę wygrzewa się teraz jest już zimno i te warunki raczej mu nie sprzyjają, ale nigdy nie wiadomo co na końcu haczyka się czai. Życzę powodzenia (2010/09/08 22:11)

dvddvdkamil


Ja byłem ostatnio w sobotę 4 września na gliniance ze sporą liczbą linka.- Brań już było mniej ale jeszcze 2 niewielkie (25 cm) sztuki udało się złowić.Generalnie zgadzam się z przedmówcą -  na karasia  i lina już czas .Oby do wiosny ;) (2010/09/08 22:42)

gusto


Panowie bez jaj ja 12.09.2010.mam zawody na zbiorniku gdzie poza tymi gatunkami niema żadnej innej ryby pomyślcie czym moge ewentułalnie zanęcic (2010/09/09 19:36)

pmizera87


Jeśli sytuacja wymusza nastawienie się a te gatunki, to ja bym teraz użył jakiejś dobrze smużącej zanęty (typowe lekkie "dywanujące" LIN-KARAŚ), a na hak jakieś mięsko - białe lub pinki. Jeżeli tam rzeczywiście nie ma innych ryb (szczególnie małych okonków i krasnopiórek, które linom i karasiom zwykle w ich wodach towarzyszą), to stawiałbym na drobne przynęty i stosunkowo delikatny zestaw. W każdym razie mięso na haczyku zamiast np kukurydzy. (2010/09/09 23:17)

pmizera87


Ale patrząc na pogodę za oknem nie jestem optymistyczny. Zrobiło się zimno pieruńsko, woda też jest już zimna. Japońce we wrześniu na jeziorze pare razy złowiłem, lina nigdy. Ale dobrze zarybione stawy, gdzie te ryby dominują to inna historia... (2010/09/09 23:25)

u?ytkownik53588


Znam jezioro gdzie liny kilka lat temu brały nawet 26 października . Jest to jednak specyficzne , niewyobrażalnie muliste ( ilość mułu i zielska napawa mnie lękiem )  i niestety mocno wykłusowane jezioro , gdzie nie ma dobrych warunków połowu  i mobilności - co ma  przecież niebagatelne znaczenie  w zimne wrześniowe czy październikowe dni. (2010/09/15 17:23)

goryl25


witam ! w polowie lina niemam zbyt duzego doswiadczenia wiec zapytam sie :)        : moje lowisko to w miare duze jezioro ale strasznie zamulone , glebokosc lustra wody to max 70 cm , ostatnio pare dni swieci slonce , lowienie lina w takich warunkach ma we wrzesniu sens ?? P.S . sorki za brak polskich znakow ale pisze z telefonu ... (2012/09/26 23:13)