Zaloguj się do konta

Limit połowu ryb - wymiar ochronny

utworzono: 2010/04/30 09:51
szymon888

witam nie miem czy pojawił sie kiedyś juz ten wontek ale uważam że wymiary większości ryb powiny być podnieśone bo coras miej jest ryb nie muwiąć już o okazach.a wiadomo że lepiej złowić większom tyę nisz jakiegoś 20 cm [2010-04-30 09:51]

Jigsaw14

Całkowicie popieram np to co sie stało z okoniem to koszmar 15 lat temu słynelismy z okoni a dzis.. - ale to sie tyczy wszytskich gatunków

Popieram!!!!

[2010-04-30 10:04]

jaazz7

szanowny Kolego ten wątek jest szeroki i wielki jak rzeka Wołga -wymiar ochronny ryb-mało kto go przestrzega bo po co?Płacę składki więc biorę.Okoń przez wiele lat tępiony jako szkodnik nagle ma wymiar ochronny ,wymiar ale nie ma okresu ochronnego-dlaczego? 20cm-ukleja duża ale taka sama płoć-mała.My jako wędkarze powinniśmy ten wymiar ustalić po co cała siata drobnicy?Bo nic innego nie brało,skoro tak to sam fakt pobytu nad wodą,obcowanie z przyrodą,relaks powinien być satysfakcją.Duże będą brały kiedy indziej pozdrawiam
[2010-04-30 17:13]

Ble ble ble . i tyle z tej dyskusji zostanie po paru dniach.Jakim sposobem chcecie Panowie przekonać ludzi? Bo ja już dawno straciłem taką nadzieje.Po co więc to Ble ble ble?Pozdro.  [2010-04-30 17:40]

Ps ,.Może jakieś ciekawe opowiadanko na portal trafi zamiast tego . Ble ble. [2010-04-30 17:42]

Lopez

Okręg Śląski szczupak i sandacz 50 cm !!!! Jestem dumny z tego, może i inni powinni iść za naszym przykładem. Potrzebne są czyny !!!

Pozdrawiam Serdecznie Lopez

[2010-04-30 19:02]

okno

szymon 888 Czy ty się nauczysz pisać bez błędów ortograficznych. Jak chcesz pisać na tym forum to wymyśl jakiś nowy wątek z sensem.

[2010-04-30 21:08]

jacenty75

Dobrze że nie tylko ja zwróciłem uwagę na pisownie szymona888 (wszystkie jego posty) bo to co on wypisuje to kompletna katastrofa ortograficzna - kolego szymon trochę szacunku dla języka polskiego i pisowni pls!!!! [2010-04-30 21:32]

Wiedziałem !!!! Zeszło na analfabetę. ....I JUŻ..... po temacie!!! [2010-05-01 19:54]

Cinek96

Ciekaw jestem co on miał z j. polskiego ... [2010-05-01 20:40]

Za moich lat szkolnych to się nazywało trzy na szynach.Pozdro. [2010-05-02 09:42]

jorg69

witam pewnie paru kolegów mnie zlinczuje po co wymiar jak sie go olewa
mentalność musi sie zmienic i "emeryci" nie raz widziałem siatki pełne płotek karasi po 15 cm bo dobre na mielone wiec nie mówcie o wymiarach czy okresie ochronnym bo to nic nie daje
[2010-05-02 22:59]

avecezar

Wymiar hmm moze jak bedzie zwiekszony ktos sie zastanowi, inny przymknie oko zaladuje do siatki i bedzie wariata zgrywal.

Jak sie chce uchronic ryby kazdy z nas w zgodzie z wlasnym soba powinien wiedziec jakiego wymiaru rybe danego gatunku jesli juz ma ochote wziasc moze wziasc.

[2010-05-03 12:01]

robertxxx62

Witam !
Moim zdaniem bardziej powinien być zmniejszony limit połowu i srogo kontrolowany ,
wtedy jak ktoś będzie mógł na przykład dwie rybki zabrać z łowiska to zabierze te największe , a nie pięć kilo płotek po 15cm , albo 10szt leszcza po 25cm ! Tylko wiadomo muszą się zwiększyć kontrole ! Wydaje mi się że to byłby dobry kompromis dla tych co lubią posmakować rybki i dla tych co nie zabierają ryb . Tak żeby zmienić mentalność polaków to jeszcze parę pokoleń musi minąć , my mamy we krwi kombinowanie , trzeba czy nie trzeba ! Poz.
[2010-05-03 12:35]

jaFish

witam. Moim zdaniem wymiary ,limity ,to wszystko do bani . NIC to nie da. Wędkuje od kilkunastu lat a kontrolę miałem może ze dwa,trzy razy. KTO PILNUJE TEGO ZA CO MY PŁACIMY. Dopóki to się nie zmieni i nie będzie porządnych kar dla kłusoli,częstych kontroli  nic się nie zmieni,a my  będziemy łapać to co przeciśnie się przez oczka siatek.
[2010-05-03 16:53]

witam. Moim zdaniem wymiary ,limity ,to wszystko do bani . NIC to nie da. Wędkuje od kilkunastu lat a kontrolę miałem może ze dwa,trzy razy. KTO PILNUJE TEGO ZA CO MY PŁACIMY. Dopóki to się nie zmieni i nie będzie porządnych kar dla kłusoli,częstych kontroli  nic się nie zmieni,a my  będziemy łapać to co przeciśnie się przez oczka siatek.
Przecież to ty wystawiłes swoje szczupaczki kłusolu a teraz o co ty apelujesz 02 05  aż dziesięc sztuk , a zaczęło sie robić gorąco to wycofałes zdjęcie . Dobra rada nie jest zła ,znikaj z tego portalu już miałes swoje pięć minutek [2010-05-03 17:28]

coś poknociłem moja uwaga dotyczy kol. jafish.(uwaga kłusol) w 100% [2010-05-03 17:31]

No wlasnie.

Wymiar to nie wszystko,jezeli nikt nie bedzie lowisk pilnowal na powaznie to dupa blada.

Ja, Ty,On wypusci maly okaz, duzy okaz, przyjdzie klusol i pozamiatane a my mozemy psa w tylek pocalowac.

I tutaj wchodzimy na grunt c&r itp., czyli temat rzeka.

Pozdrawiam !

[2010-05-05 15:00]

A pisownia to juz inny temat [2010-05-05 15:02]

adrian84

Witam,
Mimo, że na forum jestem od niedawna to widzę, że na temat wymiarów ochronnych czy c&r zniszczono już tutaj niejedną klawiaturę. Podzielam zdanie, że pewne wymiary powinny być podwyższone jednak nie wariujmy. Pozwólcie, że przytoczę przykład z województwa świętokrzyskiego gdzie wędkuję. W tym roku podwyższono wymiar ochronny karpia z 30 cm do 35 cm. Jak to się ma do faktu, że karp jest gatunkiem obcym i powszechnie uznaje się, że szkodzi naszym rodzimym ekosystemom? Dlaczego podnosi się wymiar ochronny tej ryby, a dotychczas nie wprowadzono wymiaru ochronnego dla karasia? Moim skromnym zdaniem zamiast robić wielką awanturę o podwyższenie wymiarów ochronny należy najpierw zacząć przestrzegać wymiarów ochronnych, które już są i kierować się zdrowym rozsądkiem: kto naje się szczupaczkiem 45 cm, taką bzdziągwe trzeba wypuścić do wody.
[2010-05-05 18:02]

ayem

Przestrzegajmy wymiarów ochronnych , limitów dobowych i zwracajmy uwagę na nieprawidłowości nad łowiskiem ( np. kłusownictwo ) a będziemy mieli ryby. Jeżeli strach jest wywieźć drzewo z lasu bez zezwolenia to niech i taki strach panuje przy wynoszeniu ryb z łowiska. Ale do tego potrzebne większe kontrole i nasza postawa bo jak na razie to tylko tak sobie klikamy a nad wodą to inna bajka
[2010-05-09 14:56]

szymbor

powiem tak .... Może jakby ryby były napromieniowane jakimś gównem i nie nadawały się do jedzenia to by ludzie na pewno już nie brali ... no chociaż kto wie może i by się znaleźli tacy co by takie ryby jedli ....zmiana wymiarów i wprowadzenia jakiś zakazów nic nie da ... myślicie że nawet jakby podnieśli szczpaka np do 60 to ludzie by nie brali nie wymiarów ?? mamy regulamin, wymiary, okresy itp. i co ktoś to przestrzega .... jeżeli chce się coś zrobić żeby ratować dany gatunek to na pewno nie przez podnoszenie wymiarów i okresów ...bo to jest śmieszne ... PZW podniesie wymiar a potem czują się bohaterami ratując gatunek, a nad wodą znikają sztuki ledwo 30 cm .... a zresztą kogo to interesuje .. ważne  że kasa wpada ...
[2010-05-09 16:07]

Wymiar wymiarem ale co on pomoze jak czlowiek "przyzwyczajony", ze bierze do domu co mu na hak wpadnie ???

Jeszcze raz napisze, jeden z kolegow zalozyl watek  "petycja" zerknijcie ile osob sie podpisalo.

Pozdrawiam Wszystkich !!!

[2010-05-09 20:43]

Lutii

LUDZIE!!!Wedkarz ryb nie wytepi!!!To klusownictwo tak dziesionuje gatunki ryb i nikt nic z tym nie robi!!!Placimy pieniadze na polski zwiazek aby straz lapala klusoli a ja jeszcze ani razu nie bylem legitymowany i powiem ze nawet jeszcze nie widzialem jak chodza i legitymuja innych wiec klusole maja wolna droge i nikt im nie stoi na drodze!!!Ja sam kiedys juz nerwowo nie wytrzymalem i zrobilem awanture i przez dwa lata ciagalem sie po sadach za pobicie i zniszczenie mienia(siatek) na szczescie zostalem uniewinniony ale nauczke mialem!A wiec tak to jest w tej polsce naszej kochanej!!! [2010-05-09 22:17]

Lutii Masz rację, że naszą (wędkarzy) zmorą są kłusownicy. Jednak w drugiej części wypowiedzi fantazja Cię poniosła. Ze zdjęcia nie wyglądasz mi na jakiegoś zabijakę, rzekłbym mocno chudy jesteś. A twierdzisz, ze kogoś pobiłeś. Kłusownika??? toż to zorganizowana banda jest i wątpię żeby dali Ci się zlać. Po drugie jeśli kogoś pobiłeś to byś kary nie uniknął. Trochę się na tym znam
[2010-05-09 22:27]