Limit połowu dobowego

/ 5 odpowiedzi
Regulamin mówi że doba rozpoczyna się o 00-01   a kończy o 24-00 .....W związku  z tym mam dylemat.       Jeżeli 3 karpie złapię od 23-24 ,a następne 3    od 24- do rana to kontrol w siatce będzie miała 6 sztuk. ( Limit dobowy mówi tylko o 3)   Czy w tym wypadku jeżeli rozpiszę to oczywiście na 2 dni popełniam jakieś wykroczenie.....
gusto


w czasie kontroli odpowiadasz za ryby w siatce niema sposobu na udowodnienie godzin połowu poszczególnych sztuk wybierasz 3 odpowiadające tobje reszta do wody (2010/04/29 18:29)

jansz8


tutaj bym się zastanawiał.... Nie wiem czy opierając się na regulaminie i obowiazujących przepisach ( lekko durnych) --- nie wygrał bym sprawy...... ale postaram dowiedzieć się u źródła - czyli w PZW  !!! Nie ja wymysliłem ten durny limit czasowy... zreszta wymyslono jeszcze wiele durnych rzeczy ( jak statystyka połowu)!!!  (2010/04/30 19:18)

ayem


Na to trzeba inaczej patrzeć ,chodzi o to ,że w czasie trwającej doby posiadasz daną liczbę ryb przy sobie i nie wolno ci mieć więcej a nie ważne kiedy ona wzięła (2010/05/01 06:07)

Wladek Borowa


3.5. Ryby w stanie żywym, złowione zgodnie z limitem ilościowym, należy
przechowywać wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych nasztywnych obręczach. Każdy wędkarz musi przechowywać osobno złowione przez siebie ryby, z tym że zabrania się przechowywania żywych ryb dłużej niż 24 godz.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Zawsze łowisz od 00.00 do 24.00?Chyba nie.Masz rejestr więc wpisujesz do niego trzy złowione karpie ,kończysz zapis i rozpoczynasz go  z  nowym   AKTUALNYM DNIEM i po bólu.Byle tylko nie przekroczyć owych magicznych 24 godzin.Żaden rozsądny  i przede wszystkim kulturalny strażnik nie znajdzie podstaw do interwencji.Chyba że trafisz na oszołoma to wtedy dokładny  protokół i niech kieruje sprawę do sądu.Ważne żebyś go po dokładnym przeczytaniu podpisał od razu nad wodą i poprosił kogoś z wędkujących obok również o podpis jako świadka.Połamania.

 



 

(2010/05/01 06:14)

jansz8


z tym zgadzam sie w zupełności..... To wyjasnia sprawę!!! Oby jednak nie trafić na oszołoma... Połamania... (2010/05/01 12:23)