Limit połowu karpia - nocka

/ 11 odpowiedzi

Witam

U nas w okręgu częstochowskim obowiązuje limit połowu karpia - 2szt.

Koledzy mam takie pytanie:

Pojechałem na ryby w sobotę o godz. 20stej. 2 karpie złapałem do godziny 23ciej a trzeciego o 2giej w nocy (to już niedziela). Mogę zabrać wszystkie 3 ze sobą?

W ogólnym regulaminie jest tylko zapis, że nie można trzymać w siatce ryb złowionych z dwóch dób - to w takim razie o godz. 24tej miałem wyjąć te 2 karpie złowione do 23ciej i co z nimi zrobić? Jak się wytłumaczyć w razie kontroli? Jak udowodnić, że 2szt złapałem przed pólnocą?

Proszę o odpowiedz

u?ytkownik57785


Witam

U nas w okręgu częstochowskim obowiązuje limit połowu karpia - 2szt.

Koledzy mam takie pytanie:

Pojechałem na ryby w sobotę o godz. 20stej. 2 karpie złapałem do godziny 23ciej a trzeciego o 2giej w nocy (to już niedziela). Mogę zabrać wszystkie 3 ze sobą?

W ogólnym regulaminie jest tylko zapis, że nie można trzymać w siatce ryb złowionych z dwóch dób - to w takim razie o godz. 24tej miałem wyjąć te 2 karpie złowione do 23ciej i co z nimi zrobić? Jak się wytłumaczyć w razie kontroli? Jak udowodnić, że 2szt złapałem przed pólnocą?

Proszę o odpowiedz




Tak, mozesz zabrać trzy, jeśli złowisz je w sobotę, doba kończy się o 24-tej, wpisujesz kolejną datę i pod nią kolejnego karpia. Tamte dwa z poprzedniej doby możesz wyjąć z siatki i uśmiercić (ale nie musisz) nie obcinając im głów i ogonów, albo trzymać w siatce, tłumacząc strażnikom, że złowiłeś je np. wieczorem, czy w nocy.

(2011/05/16 12:12)

JaroDaw


Witam

U nas w okręgu częstochowskim obowiązuje limit połowu karpia - 2szt.

Koledzy mam takie pytanie:

Pojechałem na ryby w sobotę o godz. 20stej. 2 karpie złapałem do godziny 23ciej a trzeciego o 2giej w nocy (to już niedziela). Mogę zabrać wszystkie 3 ze sobą?

W ogólnym regulaminie jest tylko zapis, że nie można trzymać w siatce ryb złowionych z dwóch dób - to w takim razie o godz. 24tej miałem wyjąć te 2 karpie złowione do 23ciej i co z nimi zrobić? Jak się wytłumaczyć w razie kontroli? Jak udowodnić, że 2szt złapałem przed pólnocą?

Proszę o odpowiedz


W rejestrze wpisujesz ( zaraz po wpuszczeniu do siatki) w sobotę 1szy i 2gi, a w niedziele kolejny wpis nowa data i tam wpisujesz 3go. 24 godziny, przetrzymywania ryby w siatce liczą się od momentu wpuszczenia tam ryby.  (2011/05/16 12:14)

JaroDaw



3.5. Ryby w stanie Ŝywym, złowione zgodnie z limitem ilościowym, naleŜy przechowywać wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na sztywnych obręczach. Ryby łososiowate i lipień, przeznaczone do zabrania naleŜy uśmiercić bezpośrednio po złowieniu. KaŜdy wędkarz musi przechowywać osobno złowione przez siebie ryby, z tym Ŝe zabrania się przechowywania Ŝywych ryb dłuŜej niŜ 24 godz. W siatce moŜna przetrzymywać nie więcej ryb, niŜ wynika to z limitów dobowych.


gorzej jak jesteś dłużej niż dobę od złowienia pierwszej szt. (2011/05/16 12:22)

jorg2904


Niestety z tego co wiem to sie mylicie.limit dobowy liczy się od 00 do 24 także jak ryby wpuscisz do siatki o 20 to i tak musisz je wyjąć o 24 i uśmiercić a tego co złapiesz o 2 możesz trzymać w siatce w siatce może być tylko limit dobowy jak by tak było jak piszecie to byś musioł wpisywać godzina o kery żeś dano ryba chycioł.pozdro (2011/05/16 13:33)

JaroDaw


Niestety z tego co wiem to sie mylicie.limit dobowy liczy się od 00 do 24 także jak ryby wpuscisz do siatki o 20 to i tak musisz je wyjąć o 24 i uśmiercić a tego co złapiesz o 2 możesz trzymać w siatce w siatce może być tylko limit dobowy jak by tak było jak piszecie to byś musioł wpisywać godzina o kery żeś dano ryba chycioł.pozdro

Oczywiście, może być problem z interpretacją, ale :z tym że zabrania się przechowywania żywych ryb dłużej niż 24 godzczyli np od 23:15 do 23:15 następnego dnia
. W siatce można przetrzymywać nie więcej ryb, niż wynika to z limitów dobowych.- z limitów, a nie z limitu 
(2011/05/16 13:44)

pike74


Mieliście kiedyś taką sytuację? (3 karpie w siatce i kontrolę strażnika).

Ja na szczęście kontroli nie miałem ale na przyszłość będę o 24tej wyciągał ryby z siatki, uśmiercał (bez odcinania głowy) do reklamówki i kolejny dzień rozpoczynał z pustą siatką.

Dzięki za pomoc

(2011/05/16 14:47)

u?ytkownik57785


Mieliście kiedyś taką sytuację? (3 karpie w siatce i kontrolę strażnika).

Ja na szczęście kontroli nie miałem ale na przyszłość będę o 24tej wyciągał ryby z siatki, uśmiercał (bez odcinania głowy) do reklamówki i kolejny dzień rozpoczynał z pustą siatką.

Dzięki za pomoc



Reklamówkę foliową stanowczo odradzam. Albo lniana torba, albo w gazety wyłożone trawą lub pokrzywą.

(2011/05/16 16:10)

grzesiek35


Doszło do tego,że nad nasze Polskie pseudo łowiska bedziemy przyjezdzac,nie po to aby wypocząc,zrelaksowac sie,tylko po to by myslec caly czas czy sie dobrze wypelniło pi....ne ksiażeczki,wpisiki. Godz taka czy sraka. Bo jak zle,to przyjdzie jeden z drugim niedouk i wlepi mandat.Nie obrażając wszystkich oczywiście panów i panie z PSR. (2011/05/16 18:31)

zyga1949


 bedziemy przyjezdzac,nie po to aby wypocząc,zrelaksowac sie,tylko po to by myslec caly czas czy sie dobrze wypelniło pi....ne ksiażeczki,wpisiki. G

A co za problem-wpisujesz Nr łowiska -datę i nie musisz cały czas myśleć.Ja ostatnio często  jezdżę do  Mietkowa to juz na pamięć znam Nr łowiska i wpisuję automatycznie cały czas to samo i wcale nie myślę czy dobrze wpisałem czy zle.U  mnie ten wpis   trwa ok jednej minuty.Pozdrawiam. (2011/05/16 19:05)

rawa19


Kolega zyga1949 ma całkowitą rację. Przecież wypisanie rejestru to kilka sekund, a resztę czasu możesz poświęcić na relaks, a tak nawiasem mówiąc to naprawdę potrzebne ci więcej niż 2 karpie? Wiesz jaka to frajda jak wyholowana rybka odpływa wolno ? Spróbuj , to nie boli. (2011/05/16 21:49)

pike74


Nie o to chodzi czy 2szt czy 3szt czy 5szt.

Wkurza mnie to, że jasno nie jest napisane w regulaminie jak należy postępować w takim przypadku.

(2011/05/17 13:31)