Limit połowu leszcza

/ 32 odpowiedzi
bodekk66


wałkuje się tu rapr dość często i można wykuć go na pamięć,sandacza kol możesz wziąść 2x4kg bo nie ma on limitu w kg tylko 2 szt na dobe ,tak trudno zrozumieć parę tych paragrafów i filetów bedzie na cały miesiąc ,ja też nie mam czasu nieraz na ryby i w roku zdarza mi się być parę razy ,to twim zdaniem mam nadrobić limity,bo wnioskuję że jak są jakieś normy to trzeba je wykonać. Bo za brak wykonania nałożonych LIMITÓW pozbawią nas uprawnien do naszego hobby,.wielu pisało w róznych postach,nie tylko tu ,,że karta umożliwia nam korzystanie z wód dzierżawinnych przez pzw,nie wszyscy muszą być w tej organizacji,są inne komercyjne łowiska tylko za rybę gdzie niegdzie się płaci a a statut nie mówi że masz nałapać tylko uprawiać swoje hobby bo ja to tak traktuje,wiele razy nic mi nie brało(może nie umię łapać ) to z tego powodów może mam połamać wędki wedle powiedzenia połamania wędek,cieszy mnie że są jeszcze wędkarze co myślą inaczej,mam nadzieję że nie wywołam kłutni bo nie o to chodzi,A FILETY LUBI KAŻDY żona nieraz kupuje na targu rybnym i nie są to tylko z sandacza,bo takich nie ma u mnie,pozdr (2012/04/13 09:11)

Arcymisiek


wałkuje się tu rapr dość często i można wykuć go na pamięć,sandacza kol możesz wziąść 2x4kg bo nie ma on limitu w kg tylko 2 szt na dobe ,tak trudno zrozumieć parę tych paragrafów i filetów bedzie na cały miesiąc ,ja też nie mam czasu nieraz na ryby i w roku zdarza mi się być parę razy ,to twim zdaniem mam nadrobić limity,bo wnioskuję że jak są jakieś normy to trzeba je wykonać. Bo za brak wykonania nałożonych LIMITÓW pozbawią nas uprawnien do naszego hobby,.wielu pisało w róznych postach,nie tylko tu ,,że karta umożliwia nam korzystanie z wód dzierżawinnych przez pzw,nie wszyscy muszą być w tej organizacji,są inne komercyjne łowiska tylko za rybę gdzie niegdzie się płaci a a statut nie mówi że masz nałapać tylko uprawiać swoje hobby bo ja to tak traktuje,wiele razy nic mi nie brało(może nie umię łapać ) to z tego powodów może mam połamać wędki wedle powiedzenia połamania wędek,cieszy mnie że są jeszcze wędkarze co myślą inaczej,mam nadzieję że nie wywołam kłutni bo nie o to chodzi,A FILETY LUBI KAŻDY żona nieraz kupuje na targu rybnym i nie są to tylko z sandacza,bo takich nie ma u mnie,pozdr


Moja dyskusja nie zmierza w żadnym razie do kłótni.
Z przepisami PZW też nie jestem na bakier,a post odnosił się do wewnętrznych ustaleń GOSPODARSTWA RYBACKIEGO SZWADERKI ,gdzie nie obowiązuje regulamin PZW tylko wewnętrzne ustalenia,czyli wspomniany górny limit 4 kilo,a nie dwa sandacze po 4 kilo.
Myślę,że to niepotrzebne nieporozumienie wynikło z pobieżnego czytania postów (2012/04/13 09:50)

bodekk66


ok zrozumiałem i inni też,wiem dotyczył limitów gospodarstwa ,nie wnikam w ich ustalenia ale jeżeli u nich nie wolno zabrać ryby 4kg(kilogramowej) to chyba wiedzą jak dbać o sowoje pogłowie,tylko pogratulawać,pozdr

(2012/04/13 10:58)

Bernard51


,gdzie nie obowiązuje regulamin PZW tylko wewnętrzne ustalenia,czyli wspomniany górny limit 4 kilo,a nie dwa sandacze po 4 kilo.

ok zrozumiałem i inni też,wiem dotyczył limitów gospodarstwa ,nie wnikam w ich ustalenia ale jeżeli u nich nie wolno zabrać ryby 4kg(kilogramowej) to chyba wiedzą jak dbać o sowoje pogłowie,tylko pogratulawać,pozdr



A mnie sie wydaje ze nadal nic nie zrozumiales-wybacz (2012/04/13 11:06)

viper1986


W tamtym roku, dokładniej na jesieni Pan z Lubartowa złapał na jeziorze miejskim Ostrów Lubelski Amura o wadze 16,5kg. Wg. punktu 9. mógł go zabrać i takoż uczynił..to taki przykład by potwierdzić trafność rozumienia regulaminu. Tak więc:

Ryby wymienione w punkcie 7.1 oraz 7.2 zabieramy z łowiska przestrzegając limitów ilościowych i wymiarów ochronnych, bez względu na wagę poszczególnej ryby, czy też wagę łączną połowionych ryb.

Punkt 8: ryby takie jak: okoń, płoć, karaś złoty obowiązuje 5kg limit połowu w ciągu doby

Punkt 9: Limity wagowe ani ilościowe (punkty 7.1, 7.2 oraz 8) nie dotyczą połowu amura, tołpygi, krąpia, karasia srebrzystego, leszcza, pstrąga tęczowego i pstrąga źródlanego oraz (punkt3.7) ryb z gatunku trawianka, czebaczek amurski i sumik karłowaty.

Jeśli popełniłem gdzieś błąd proszę o informację. (2012/04/13 11:47)

bodekk66


LIMITY POŁOWU, WYMIARY ORAZ OKRESY OCHRONNE, gosp,Szyderki

Dla wszystkich gatunków złowionych ryb obowiązuje dobowy limit 4kg(krótko ryb których waga przekracz 4kg nie wolno zabierac bo przekroczy sie limit_dobowy  )więc napisałem zgodnie z prawdą że rybę 4,05kg nie wolno zabrać,Zadzwoniłem do nich i tak jak jest napisane,a dodatkowo obowiązują wymiary i okresy chronne ,gdzie jest umieszczona tabelka ,zainteresowana już z tego co wiem otrzymała rzetelną odp,a my dajmy sobie spokój,zawsze można dodzwonic sie do żródła po informację,a ryb typu płoć ,krąp itp mało znaczacych gospodarzco po przekroczeniu limitu tj,4kg straż aż tak się nie czepia,(takie uzyskałem info)tylko komu potrzebne płotki prawda,więć chyba zrozumiałem,a 2x4kg oczywiscie dotyczył nas członków pzw,pozdr

(2012/04/13 11:54)

Iras1975


Przestańcie pisać panowie. Zacznijcie lepiej łowić tak, żebyście mieli problemy z limitami.

Czego wszystkim zapaleńcom życzę.

Połamania.:)

(2012/04/13 22:09)