Zaloguj się do konta

Limit leszcza, krąpia i karasia srebrzystego - RAP

utworzono: 2010/11/26 15:54
pmizera87

Koledzy! Proszę zajrzeć do Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb rozdz. 9. "Ochrona ryb" pkt. 7-9 i wypowiedzieć się jak interpretujecie te zapisy o limitach połowów.
W szczególności, jak rozumiecie w pkt 7. wyrażenie "łącznie 10 sztuk" i  pkt 9. "Limity nie dotyczą leszcza, krąpia i karasia srebrzystego".
Bo wg mnie te punkty trzeba czytać w kolejności i tak: można zabrać np komplet 3 karpie, 4 liny i 3 jazie, czyli razem 10 ryb z pkt. 7., innych ryb do 5 kg (pkt 8), natomiast leszcza, krąpia i karasia srebrzystego bez żadnych ograniczeń.
Pytam się, gdyż jedna Osoba na portalu wmawia mi, że jak się zabierze 6 kg leszczy to jest wykroczenie, ale można wg tej Osoby zabrać z łowiska komplet np. 3 karpie, 4 liny i 10 jazi.
Panie Mastiff - Pan już przedstawił swoje stanowisko, proszę o wypowiedzi innych osób.
[2010-11-26 15:54]

jaras209

@pmizera87 Pewnie, że trzeba czytać punkty regulaminu kolejno, tylko wtedy ma on sens. Popieram Ciebie, już kiedyś przy kontroli się właśnie o to pytałem i wytłumaczyli mi to Panowie  tak jak Ty ująłeś to wyżej.
[2010-11-26 16:34]

pmizera87

Dziękuję Kolego Jarku za poparcie. [2010-11-26 16:50]

Jędrula

Mastiff a Ty tu nie waż się czegoś pisać Hehehehe boooooooo........... :)

Bardzo dobry temat , sprowokowałeś mnie młody kolego do szczegółowego studiowania przepisów .

[2010-11-26 16:54]

Koledzy! Proszę zajrzeć do Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb rozdz. 9. "Ochrona ryb" pkt. 7-9 i wypowiedzieć się jak interpretujecie te zapisy o limitach połowów.
W szczególności, jak rozumiecie w pkt 7. wyrażenie "łącznie 10 sztuk" i  pkt 9. "Limity nie dotyczą leszcza, krąpia i karasia srebrzystego".
Bo wg mnie te punkty trzeba czytać w kolejności i tak: można zabrać np komplet 3 karpie, 4 liny i 3 jazie, czyli razem 10 ryb z pkt. 7., innych ryb do 5 kg (pkt 8), natomiast leszcza, krąpia i karasia srebrzystego bez żadnych ograniczeń.
Pytam się, gdyż jedna Osoba na portalu wmawia mi, że jak się zabierze 6 kg leszczy to jest wykroczenie, ale można wg tej Osoby zabrać z łowiska komplet np. 3 karpie, 4 liny i 10 jazi.
Panie Mastiff - Pan już przedstawił swoje stanowisko, proszę o wypowiedzi innych osób.

Czytanie z zachowaniem kolejności ma jakiś sens..........ale !

ciekawy punkt 11...........?

 

Łączna liczba złowionych i zabranych z łowisk ryb wymienionych gatunków nie może przekroczyć 10 szt. w ciągu doby.
8. Dopuszcza się zabranie z łowisk ryb innych gatunków nie wymienionych wyżej, w ilościach nie przekraczających 5 kg w ciągu doby.
9. Limity nie dotyczą krąpia, karasia srebrzystego i leszcza.
10.Łowienie ryb podczas zawodów wędkarskich regulują odrębne przepisy zawarte w "Zasadach Organizacji Sportu Wędkarskiego".
11.Uprawiony do rybactwa w obwodzie rybackim w uzasadnionych przypadkach ma prawo do zaostrzenia wymiarów, okresów ochronnych i limitów ilościowych ryb

 

U mnie limit dobowy leszcza wynosi 10 sztuk w tym o dziwo tylko trzy można zabrać powyżej 50 cm a resztę do 50 cm . Jak to wytłumaczysz ? 

[2010-11-26 16:54]

bluehornet

Twoje rozumowanie , Kolego jest jak najbardziej w porządku , chociaż zdarzają się Okręgi limitujące ilość zabieranych leszczy do 10 szt . ( np, Kraków ) , ale jeżeli takowego zarządzenia w Twoim Okręgu nie ma , to osoba wmawiająca Ci , że zabranie 6 kg leszczy jest wykroczeniem plecie bzdury ( a jak złowisz 3 leszcze po 2,5 kg to co ? )
[2010-11-26 16:57]

pmizera87

No jestt to regionalne obostrzenie, o którym mowa w pkt. 11. Nie widzę sprzeczności.  [2010-11-26 16:57]

bluehornet

Ps . Mój wpis do Kol. pmizera87 .
[2010-11-26 16:59]

bluehornet

Do miru57 . Osoba ustalająca wytyczne w sprawie limitu leszcza w Twoim Okręgu była ( przepraszam za wyrażenie ) chyba pod wpływem jakichś środków ( problem tylko jakich ? ) .Połamania kija .
[2010-11-26 17:04]

bluehornet

Do miru57 . Osoba ustalająca wytyczne w sprawie limitu leszcza w Twoim Okręgu była ( przepraszam za wyrażenie ) chyba pod wpływem jakichś środków ( problem tylko jakich ? ) .Połamania kija .
[2010-11-26 17:04]

@pmizera87 Pewnie, że trzeba czytać punkty regulaminu kolejno, tylko wtedy ma on sens. Popieram Ciebie, już kiedyś przy kontroli się właśnie o to pytałem i wytłumaczyli mi to Panowie  tak jak Ty ująłeś to wyżej.


Ciekawe zjawisko odkrywam. Tak jak wciąż czytałem i słyszę o braku kontroli na akwenach, tak teraz każdy pisze, że podczas kontroli, bo kontrolowali i mówili, że kontrola widziała, że kontrolerzy to i tamto..... Skąd nagle tyle kontroli w każdym kontrowersyjnym temacie? 

Więc napisze ci kolego tak, że zasada czytania punktów regulaminu KOLEJNO, nie ma znaczenia w kazdym paragrafie, jego artykule i punkcie. Podpunkty mają jedynie ścisły związek ze swoim odnośnikiem (punktem), ale nie koniecznie ma znaczenie i związek kolejność punktów po punktach. Co za durna teoria?



[2010-11-26 17:08]

Do miru57 . Osoba ustalająca wytyczne w sprawie limitu leszcza w Twoim Okręgu była ( przepraszam za wyrażenie ) chyba pod wpływem jakichś środków ( problem tylko jakich ? ) .Połamania kija .


Oczywiście ja też tak myślę , lecz to było związane z tym że tłukli leszcza powyzej 70 cm z dobowym limitem 10 sztuk ......... [2010-11-26 17:08]

bluehornet

Przepraszam za podwójne wpisy , mała usterka już usunięta .
[2010-11-26 17:16]

bluehornet

W związku z powyższymi dywagacjami na temat zapisów RAPR pkt .7 , 8 9 i 11 , przypominam , że w niektórych okręgach ryby typu płoć i okoń posiadają wymiar ochronny ( Różny w danych okręgach ) i jako takie nie mogą być brane pod zapis w punkcie 8 Rozdz.
[2010-11-26 18:37]

I tym samym w różnych okręgach różnorako interpretowany i wdrażany w życie jest limit ilościowy i wagowy niektórych ryb...........PZW SWOJE A OKRĘGI SWOJE.......... [2010-11-26 18:42]

bombel84

popieram koła ustalają i tak odrębne limity i wymiary
[2010-11-26 18:48]

.....ale zawsze odnosząc się do RAPR, nigdy wbrew. [2010-11-26 18:49]

.....ale zawsze odnosząc się do RAPR, nigdy wbrew.


Oczywiście że tak............

[2010-11-26 18:52]

bombel84

zresztą wiele zbiorników bezodpływowych ma swoje limity dobowe ustalone przez koło do którego należy
[2010-11-26 18:55]

Więc chyba kolega @pmizera87 ma bardziej rozjaśnione pojęcie na temat punktów dotyczących limitów ryb w RAPR. @Jaras209 może też. [2010-11-26 18:58]

zresztą wiele zbiorników bezodpływowych ma swoje limity dobowe ustalone przez koło do którego należy


Zgadza się, a jesli nie koło, to właściciela-dzierżawcę, gospodarza innego niż koło PZW.



[2010-11-26 19:00]

pmizera87

Dziękuję za wsparcie Kolego  bluehornet [2010-11-26 19:10]

pmizera87

Tak  Panie Mastiff, ja i kolega Jaras mamy jasno w głowach.

Kolego bluehornet, dlaczego Kolega uważa, że jeśli płoć ma regionalny wymiar ochronny to nie dotyczy jej pkt 8 - limit 5 kg? Wyrażenie "inne gatunki" oznacza te, które nie zostały wymienione w pkt 7, a nie w całym rozdziale 9. Apeluję i przypominam: trzy odrębne rodzaje ograniczeń: wymiar, okres i limit! Trzy odrębne zagadnienia

[2010-11-26 19:15]

Tak  Panie Mastiff, ja i kolega Jaras mamy jasno w głowach.

Kolego bluehornet, dlaczego Kolega uważa, że jeśli płoć ma regionalny wymiar ochronny to nie dotyczy jej pkt 8 - limit 5 kg? Wyrażenie "inne gatunki" oznacza te, które nie zostały wymienione w pkt 7, a nie w całym rozdziale 9. Apeluję i przypominam: trzy odrębne rodzaje ograniczeń: wymiar, okres i limit! Trzy odrębne zagadnienia


PRZESTAŃ chłopie!



[2010-11-26 19:17]

bluehornet

Do pmizera87 . Nie rozumiem , na czym to wsparcie miałoby polegać ?
[2010-11-26 19:59]

bluehornet

Do pmizera87 . To wsadź do siatki niemiarową płoć lub niemiarowego okonia i spróbuj wytłumaczyć patrolowi , że to jest ryba nie wymieniona w pkt. 7 i zaliczasz ja do tych 5 kg. , o których mowa w pkt.8 - zobaczymy , co  SSR lub PSR ci na to odpowie . Kto pod kim dołki kopie , ........... , a wychodzi na to , że sam chcesz się świadomie lub nieświadomie wkopać .
[2010-11-26 20:08]