Zaloguj się do konta

Likwidacja Państwowej Straży Rybackiej.

utworzono: 2011/04/21 18:27
pawelz

Wiem ze istnieje. Tez jestem z piotrkowskiego, tyle tylko ze jakos ich nigdy nie widzialem. SSR zreszta tez. :). Nie wiem jak na innych wodach naszego okregu, ale na Pilicy od Zalewu do Tomaszowa kontroli nie ma wcale.

Niech ktos wiedzacy napisze mi ilu jest straznikow ochrony mienia ?. W przyblizeniu.
A to powinien byc glowny organ pilnujacy wody PZW. SSR powinno ich wspierac a na PSR nie ma co liczyc. Wiec ilu jest tych etatowych straznikow na caly okreg piotrkowski ?.
[2011-04-22 14:13]

Samotnik

Mamy tzw. demokracje .Aleśmy doczekali !!!!!!!!! . Koledzy !! tylko koryt przybywa  i ta średnia krajowa rośnie . Jedni na sól i wode a inni .................................. ?  i jeszcze im mało  , toż ciągle sobie podnoszą a to diety  ,  na biura , fundusze na nowy krawacik  hehe itd . a my płacimy  tym ....................   podatki . A na chore dzieci i wiele innych    biedni zbierają  a tamci sie bawią  . Taki nasz kraj.   Pozdrawiam  koledzy . [2011-04-22 21:17]

beder1

Jak nie ma przedstawiciela z wędkarzy to nie ma na kogo głosować dbają tylko o swoje interesy a ochrona środowiska?,w lasach pełno śmieci wystarczy otworzyć kilka worków i pogrzebać jakiś rachunek za energię cokolwiek co da namiary i klijent płaci za wszystko tak robią w cywilizacji. [2011-04-26 19:41]

gusto

Coraz qrwa lepiej........... Politycy ich maććććć............ Zlikwidują PSR i SL a zrobią SOŚ. I ci beda ganiać śmieciarzy po lasach i leśnych drogach, łapać złodziei drewna, a wody i kłusownicy zostaną dla gównomogących SSR-owców. Pięknie, coraz lepiej.

Niemożna było tego lepiej ująć
[2011-04-26 20:51]

kazik621

Kolego Mastif! A może złożymy ORMO. Podobno pracowali za darmo. I po kłopocie! [2011-04-27 11:06]

Kolego Mastif! A może złożymy ORMO. Podobno pracowali za darmo. I po kłopocie!

Jeśli to by pomogło w zmniejszeniu zjawiska kłusownictwa, to nawet niech się to nazywa KGB czy ORMO, czy ZOMO, czy Vietcong. Ważne jak się co nazywa? Efekt ma być. Kłusownik to wrzód na zdrowym organiźmie, którego trzeba sie pozbyć wszelkimi metodami i formacjami. Przecież SSR to prawie jak ORMO, tyle że na łowiskach. To źle????? Jest inna "formacja" do skuteczniejszej ochrony? Jaka?

[2011-04-27 11:16]

hunters poachers

Panowie, ale się nakręciliście. No sorry że to muszę głośno powiedzieć ale to co piszecie to w większości jakieś nieporozumienie. Nie wiem jakie kompetencje ma mieć ten nowy twór SOŚ czy COŚ, ale nie zapominajmy że działania PSR dalekie są od doskonałości. Przykłady różnych patologii w PSR też mógłbym podać, ale nie o to w tym momencie chodzi żeby ich zdyskredytować. Musimy sobie odpowiedzieć na pytanie czy zmiany są potrzebne - myślę że odpowiedź może być tylko jedna - TAK. Czy te zmiany zaproponowane przez rząd idą w dobrym kierunku - tego nie potrafię w tej chwili powiedzieć, bo jak napisałem na początku nie znam uprawnień, ilości etatów itd.
PS dla tego kolegi który z przerażeniem w poście stwierdził że: "to może jeszcze PZW zlikwidują" - z całego serca jestem za. PZW to wraz z PZPN dwie najbardziej patologiczne instytucje w Polsce. Nie będę się produkował na ten temat, bo to temat rzeka i mógłbym utonąć;)

[2011-05-07 21:07]

Karasov

Takiej liczby wyzwisk na Polskę, na naszą ojczyznę.
Nie znalazł bym nawet na forum NSDAP, czy czegokolwiek.
Panowie wstydźcie się i rozróżniajcie rząd od ojczyzny.
Wystarczy chodzić na wybory i nie głosować na PO, czy jakieś inne "mniejsze zło".
Płakać się chcę jak się czyta wpisy "popieprzony kraj", "posrany kraj".

[2011-05-07 21:47]

Diablo

Takiej liczby wyzwisk na Polskę, na naszą ojczyznę.
Nie znalazł bym nawet na forum NSDAP, czy czegokolwiek.
Panowie wstydźcie się i rozróżniajcie rząd od ojczyzny.
Wystarczy chodzić na wybory i nie głosować na PO, czy jakieś inne "mniejsze zło".
Płakać się chcę jak się czyta wpisy "popieprzony kraj", "posrany kraj".

Popieram
[2011-05-07 21:55]

rolo81

witam kolegów jeśli zlikwidują straż to dopiero będzie się działo nad wodami podejrzewam że każdy normalny wędkarz bez urazy będzie pilnował porządku nad wodą i w tym momencie będzie więcej policji nad wodą bo gdy zobaczymy kłusoli to widocznie musimy interweniować sami ?????? to jest chore że nasz rząd wymyśla takie głupoty ale czego możemy się spodziewać po takim rządzie i po cholerę te wybory myślę że i tak w każdym kole założą się grupy do kontrolowania i interweniowania w przypadku kłusoli pozdrawiam
[2011-05-07 22:13]

Sniper64

witam kolegów jeśli zlikwidują straż to dopiero będzie się działo nad wodami podejrzewam że każdy normalny wędkarz bez urazy będzie pilnował porządku nad wodą i w tym momencie będzie więcej policji nad wodą bo gdy zobaczymy kłusoli to widocznie musimy interweniować sami ?????? to jest chore że nasz rząd wymyśla takie głupoty ale czego możemy się spodziewać po takim rządzie i po cholerę te wybory myślę że i tak w każdym kole założą się grupy do kontrolowania i interweniowania w przypadku kłusoli pozdrawiam

Witam..:)
Lepiej że by nie było tak! To nie takie proste,kontrolujący ma pewne uprawnienia jest prawnie chroniony,zna przepisy i zasady,jest wyposażony w odpowiednie środki,natomiast sami jak zaczniemy działać na własną rękę to skończy się to tragicznie!!!Nie każdy również ma predyspozycję,ponieważ są różne charaktery ludzi,również kłusole będą odważniejsi,nie zaniechają nawet eliminacji takich strażników,z koła czy innych!Kiedy będą kłusować!..Na patrolach nie jest bezpiecznie na wszytko trzeba zwracać uwagę i umieć się znaleźć w danej sytuacji,,!
[2011-05-08 09:47]

rysiosz

Oj jest źle!!!! i nie idzie ku lepszemu! a co do polityków i ich projektów to nuż się otwiera, oni du..e mają społeczeństwo i ochronę przyrody.NACHAPAĆ SIĘ!!!!!!!!!!! to ich priorytet a jeśli ktoś się wyłamie to mu świnię podłożą bo by był niewygodny!!!
OPOWIEM CO OSTATNIO ZAUWAŻYŁEM -----------
Byłem sobie w okolicach Pustkowa na Wisłoce na rekonesansie (szkoda że bez aparatu i lornetki )aby zobaczyć jak rzeka sobie płynie.BYŁO TO NA WIOSNĘ marzec(POCHMURNY SZARY DZIEŃ)IDĄC w kierunku rzeki patrzę a tu nad wodą kilka aut przyczepki 2 !!!!I autko policyjne,, zaciekawiony podszedłem bliżej i już dochodziłem do brzegu rzeki a tu hasełko mundurowych teren zamknięty i co tu szukam a ja im na to jestem na spacerku nie mogę?A oni możesz ale nie tu i nie teraz!?Nawet na kładce stali jacyś goście w moro.I nie można było sobie popatrzyć na wodę.!!!z góry bo czasem można by było coś zobaczyć nie stosownego!!!dziwiło mnie to że stały przyczepki wiem że tam jest miejsce z kąd miejscowi pobierają żwir ale ci ludzie byli poubierani w moro i jakieś sznury czy kable nosili??? A policja tak mi się wydaje to tak jakby ochrona czy coś w tym rodzaju...czyżby odłowy kontrolowane czy coś w tym rodzaju!!!!(NA PRĄD)!!!Napisałem ten artykuł bo podobny proceder jest na tamie w Dębicy!!!!!!!! Mam informacje od portalowego kolegi i policja też chyba macza w tym paluchy!!!!!!!!!!!! Więc mafia jest legalnie chroniona przez władzę...............................na to wygląda.......................!!!!!!!!!!!
Ku..a ! Tylko patrzeć jak nas wędkarzy w hu.a robią O co tu chodzi do kogo o pomoc???samosąd czy co? do czego to doprowadzi...Widząc takie sytuacje to aż łzy same cisną się na twarz! Kraj bezprawia i układów....Idę zaraz na rekonesans i biorę aparat i lornetkę może coś ciekawego zobaczę. Do usłyszenia.
Ryszard
[2011-05-08 10:40]

Oj jest źle!!!! i nie idzie ku lepszemu! a co do polityków i ich projektów to nuż się otwiera, oni du..e mają społeczeństwo i ochronę przyrody.NACHAPAĆ SIĘ!!!!!!!!!!! to ich priorytet a jeśli ktoś się wyłamie to mu świnię podłożą bo by był niewygodny!!!
OPOWIEM CO OSTATNIO ZAUWAŻYŁEM -----------
Byłem sobie w okolicach Pustkowa na Wisłoce na rekonesansie (szkoda że bez aparatu i lornetki )aby zobaczyć jak rzeka sobie płynie.BYŁO TO NA WIOSNĘ marzec(POCHMURNY SZARY DZIEŃ)IDĄC w kierunku rzeki patrzę a tu nad wodą kilka aut przyczepki 2 !!!!I autko policyjne,, zaciekawiony podszedłem bliżej i już dochodziłem do brzegu rzeki a tu hasełko mundurowych teren zamknięty i co tu szukam a ja im na to jestem na spacerku nie mogę?A oni możesz ale nie tu i nie teraz!?Nawet na kładce stali jacyś goście w moro.I nie można było sobie popatrzyć na wodę.!!!z góry bo czasem można by było coś zobaczyć nie stosownego!!!dziwiło mnie to że stały przyczepki wiem że tam jest miejsce z kąd miejscowi pobierają żwir ale ci ludzie byli poubierani w moro i jakieś sznury czy kable nosili??? A policja tak mi się wydaje to tak jakby ochrona czy coś w tym rodzaju...czyżby odłowy kontrolowane czy coś w tym rodzaju!!!!(NA PRĄD)!!!Napisałem ten artykuł bo podobny proceder jest na tamie w Dębicy!!!!!!!! Mam informacje od portalowego kolegi i policja też chyba macza w tym paluchy!!!!!!!!!!!! Więc mafia jest legalnie chroniona przez władzę...............................na to wygląda.......................!!!!!!!!!!!
Ku..a ! Tylko patrzeć jak nas wędkarzy w hu.a robią O co tu chodzi do kogo o pomoc???samosąd czy co? do czego to doprowadzi...Widząc takie sytuacje to aż łzy same cisną się na twarz! Kraj bezprawia i układów....Idę zaraz na rekonesans i biorę aparat i lornetkę może coś ciekawego zobaczę. Do usłyszenia.

Ryszard

Dziennikarze lokalnych gazet by Cię ozłocili za taki materiał. O wędkarzach nie wspomnę.

[2011-05-08 10:52]

rysiosz

Można by było spróbować.
Wiem tylko to że Prasa woli bardziej ciekawe i sensacyjne nagłówki.... Bo czytalność musi być duża.A tematy ZWIĄZANE Z wędkarstwem nie są takie ekscytujące!!!Dla przeciętnego czytelnika.
[2011-05-08 11:04]

Ale to mógłby być temat o korupcji, kłusownictwie i przekrętach. O wedkarstwie tam nic nie wspomniałeś :) Z przyczepkami wędkować rzadko się jeździ i w asyście policji :) [2011-05-08 11:08]

rysiosz

Jeśli bym mia jeszcze jakieś fotki to by coś z tego było a tak to kupa.Może dzisiaj coś niezwykłego napotkam.Biorę z sobą aparat...I jadę w plenery...W takie lub podobne rejony gdzie Kłusownictwo kwitnie....
[2011-05-08 11:10]

rysiosz

Ale to mógłby być temat o korupcji, kłusownictwie i przekrętach. O wedkarstwie tam nic nie wspomniałeś :) Z przyczepkami wędkować rzadko się jeździ i w asyście policji :)

Tak i to mnie zaciekawiło nic nie zauważyłem dziwnego oprócz tych kabli lub sznurów co nosili tylko wyobraźnia mi podpowiadała że coś tam było nie tak...Nie było możliwości podejścia bliżej....wiadomo Policja czuwa?!Mam fotkę z tego miejsca zrobione innym razem Rybek tam nie brakuje a wiosna to tarlisko że hej i tu właśnie Kłusole mają pole do popisu....
[2011-05-08 11:18]

hunters poachers

Od kolegi z pomorskiego słyszałem w tym roku podobną historię. Otóż mieszka chłop na wsi a w pobliskim lesie jest jezioro. Jakoś na początku kwietnia patrzy a tu jacyś kolesie przyjechali i rozstawiają sieci wokół jeziora. No to za telefon i dzwoni na Policję. Panowie przyjęli zgłoszenie i o dziwo po kilku minutach oddzwonili i powiedzieli żeby nie przeszkadzać bo to odłów kontrolowany PZW. Facet pomyślał ok. (trochę był zdziwiony bo postawili sieć dokładnie wokół całego jeziora i "imprezka" trwała cały dzień - do wieczora). Szok przyszedł 2 dni później gdy przez źródło w kole dowiedział się że w PZW nic na ten temat nie wiedzą. I co wy na to...  
[2011-05-08 21:00]

rysiosz

POLICJA i KŁUSOLE ...a może policja to KŁUSOLE...
Oczywiście nie obrażając porządnych funkcjonariuszy(...)
[2011-05-09 00:00]

rysiosz

Byłem dzisiaj nad rzeką i nie natknąłem się na nic co by mogło mnie zaniepokoić...
a i rybki nie brały...
[2011-05-09 00:10]

rysiosz

Byłem dzisiaj nad rzeką i nie natknąłem się na nic co by mogło mnie zaniepokoić...
a i rybki nie brały...

oto fotka.Było ok.
[2011-05-09 00:13]

rysiosz

Co jakiś czas łowili sobie na spławiczek jacyś weseli Wędkarze i tak parę kilometrów bez oznak Kłusownictwa...
[2011-05-09 00:17]

slawomir66

Jak na razie prace w rządzie nad ustawą o likwidacji PSR zostały wstrzymane. Po mojemu dobrze niech każdy robi to co umie najlepiej.
Informację można przeczytać w piśmie z Ministerstwa Środowiska jakie wpłynęło do ZG PZW.
Oryginał pod linkiem :
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/46024/pliki/odpminsrodowiska.jpg
[2011-05-10 18:19]

damian8324

A ja mam 28 lat i jeszcze nigdy w życiu nie glosowałem i jestem z siebie dumny :)
[2011-05-15 11:56]