Lidlowy sprzęt - opinie .

/ 193 odpowiedzi / 19 zdjęć
lukaszb80


Zakupiłem stojak, wygląda bardzo przyzwoicie, całość lekka, każda noga regulowana osobno, wygląda solidnie. Wart swojej ceny. (2012/04/19 10:51)

danon1973


 A co do żyłki, to ma jakąś śmieszną wytrzymałość... 0,20 - 3kg? to moja 0,16 kamatsu techtron ma 4 kg.
Cześć
Chyba ktoś się pomylił i podali prawdziwą wytrzymałość żyłki. 
JK


Czyli to, co podają producenci np. 0,16 - 4kg, to jest wartość zawyżona?
Pytam poważnie, bo w sobotę i niedzielę chcę się wybrać na rybki i przetestować nowy sprzęcik.
Chciałem kupić nową żyłkę a tej z lidla użyć jako podkład. Ale jeśli to jest prawidłowa wytrzymałość to bym zaoszczędził na żyłce i więcej zanęty kupił ;).
I co myślicie o kolorze żyłki? ona ma niebieski kolor.
Pozdrawiam (2012/04/19 11:00)

JKarp


CześćDwadzieścia lat temu żyłki 0,18 miały 2,5 do 3,0kg wytrzymałości w porywach. Ja rozumiem, że technika, użyte materiały itd ale 0,16 4kg?Masz priv ode mnie.JK (2012/04/19 11:18)

perwer


 A co do żyłki, to ma jakąś śmieszną wytrzymałość... 0,20 - 3kg? to moja 0,16 kamatsu techtron ma 4 kg.
Cześć
Chyba ktoś się pomylił i podali prawdziwą wytrzymałość żyłki. 
JK


Czyli to, co podają producenci np. 0,16 - 4kg, to jest wartość zawyżona?
Pytam poważnie, bo w sobotę i niedzielę chcę się wybrać na rybki i przetestować nowy sprzęcik.
Chciałem kupić nową żyłkę a tej z lidla użyć jako podkład. Ale jeśli to jest prawidłowa wytrzymałość to bym zaoszczędził na żyłce i więcej zanęty kupił ;).
I co myślicie o kolorze żyłki? ona ma niebieski kolor.
Pozdrawiam


Na wartości podawane przez producentów nie patrz ,bo często są zawyżane i to w markowych żyłkach . Po drugie nie wiadomo ile zyłka leżakowała na magazynie i w jakich warunkach .
Pamiętaj co jak co ,ale żyłka jest najważniejszym elementem w uzbrojonym sprzęcie i musi to być pewniak. Na tym nie możesz sobie przyoszczędzać ,do tego jak łowisz na spławik musisz mieć żyłkę szybko tonącą - w ogóle żyłke kupujesz pod technikę na jaką będziesz łowił...Nie możesz tylko sie sugerować jej wytrzymałością ,bo w całej gamie danej żyłki przydatności -to jest najmniej ważny akurat element .Zazwyczaj to ,albo na przyponie sie urywa ,albo na jakimś węźle ,a sama żyłka główna przy dobrze ustawionym kołowrotku potrafi bardzo dużo.
Do tego może Ci sie skręcać ,lub robić inne cuda--kupuj tylko sprawdzone żyłki ,a to przecież nie jest duży koszt.   (2012/04/19 11:24)

skalpel


nie ma pewności czy nie jest starsza niż historia lidla z twojego miasta. Osobiście torbę wędkarską szyłem na zamówienie. Sam ustaliłem wielkości kieszonek, ich ilość i umiejscowienie. Przegródki wymierzyłem dokładnie do wielkości zakupionych lata temu pudełek i organizerów. Jeśli chodzi o sprzęt z LIDL-a to osobiście nie widze w nim nic specjalnego, mimo wyższych cen produjtów markowych i znanych firm wedkarskich myślę, że lepiej jest dorzucić grosza i zakupić porządny sprzęt w sklepie, bo nie tylko naklejka firmy ale też wyjonanie robi swoje. W zeszłym roku kusiłem się na Kołowrotek z wolnym biegiem , aktualna cena cena 79,90 PLN za 1 szt.
- do wyboru kołowrotek z wolnym biegiem 3000 lub 5000
- wysokojakościowy kołowrotek z wolnym biegiem do wędkarstwa spławikowo-gruntowego na karpia, węgorza, szczupaka, sandacza i inne gatunki ryb
- z zapasową aluminiową szpulą
- 4 łożyska kulkowe, system precyzyjnego biegu wolnego i blokada cofania
- składana korbka z główką „Soft Touch“
- nierdzewny kabłąk
- przełożenie: 5.5:1
- pojemność szpuli w mm/m:
- 2 wzory

Produkt marki Crivit Outdoor

i niestety zawiodłem się, sprawdzał się dobrze przez cały sezon letni, niestety jesienne deszcze dały mu rade. Nie pomogło czyszczenie, wymiana paru bajerów... padł hamulec a za nim przedładki.... marka Crivit produkuje wszystko do wszystkiego, a jak coś jest do wszystkiego to wiecie co dalej..... tak jakby Adidas zaczął produkować woblery.... z trzema paskami przez korpus.....

Pozostaje życzyć przyszłym i aktualnym użytkownikom tego sprzętu LIDLowskiego, aby służył jak najdłużej.

(2012/04/19 14:04)

withanight88


nie ma pewności czy nie jest starsza niż historia lidla z twojego miasta. Osobiście torbę wędkarską szyłem na zamówienie. Sam ustaliłem wielkości kieszonek, ich ilość i umiejscowienie. Przegródki wymierzyłem dokładnie do wielkości zakupionych lata temu pudełek i organizerów. Jeśli chodzi o sprzęt z LIDL-a to osobiście nie widze w nim nic specjalnego, mimo wyższych cen produjtów markowych i znanych firm wedkarskich myślę, że lepiej jest dorzucić grosza i zakupić porządny sprzęt w sklepie, bo nie tylko naklejka firmy ale też wyjonanie robi swoje. W zeszłym roku kusiłem się na Kołowrotek z wolnym biegiem , aktualna cena cena 79,90 PLN za 1 szt.
- do wyboru kołowrotek z wolnym biegiem 3000 lub 5000
- wysokojakościowy kołowrotek z wolnym biegiem do wędkarstwa spławikowo-gruntowego na karpia, węgorza, szczupaka, sandacza i inne gatunki ryb
- z zapasową aluminiową szpulą
- 4 łożyska kulkowe, system precyzyjnego biegu wolnego i blokada cofania
- składana korbka z główką „Soft Touch“
- nierdzewny kabłąk
- przełożenie: 5.5:1
- pojemność szpuli w mm/m:
- 2 wzory

Produkt marki Crivit Outdoor

i niestety zawiodłem się, sprawdzał się dobrze przez cały sezon letni, niestety jesienne deszcze dały mu rade. Nie pomogło czyszczenie, wymiana paru bajerów... padł hamulec a za nim przedładki.... marka Crivit produkuje wszystko do wszystkiego, a jak coś jest do wszystkiego to wiecie co dalej..... tak jakby Adidas zaczął produkować woblery.... z trzema paskami przez korpus.....

Pozostaje życzyć przyszłym i aktualnym użytkownikom tego sprzętu LIDLowskiego, aby służył jak najdłużej.




Ciekawe bo mój za 30 zł z Lidla , wiosną zeszłego sezonu pływał przez ok 1 min.(przez moją nieuwagę bo za słabo wbiłem podpórki)  i bez specjalnych zabiegów czy osuszania chodzi nadal bez zarzutów.  (2012/04/19 15:23)

u?ytkownik64718


To zależy kolego jaka praca kołowrotka jest dla ciebie bez zarzutu, ponieważ te kołowrotki które są w lidlu nawet nowe już są dla mnie do d..., to tak samo jakbym na rynku kupił jakiegoś goldena, rumpola czy nie wiadomo co. (2012/04/19 15:32)

withanight88


To zależy kolego jaka praca kołowrotka jest dla ciebie bez zarzutu, ponieważ te kołowrotki które są w lidlu nawet nowe już są dla mnie do d..., to tak samo jakbym na rynku kupił jakiegoś goldena, rumpola czy nie wiadomo co.





Jaka ? taka, że kręci bez oporu i przy tym nie piszczy... 
A to, że ktoś w pracy kołowrotka szuka ukrytego przekazu (czyt. cudownej melodii) to ja uważam za wypaczenie:) (2012/04/19 15:38)

danon1973


 A co do żyłki, to ma jakąś śmieszną wytrzymałość... 0,20 - 3kg? to moja 0,16 kamatsu techtron ma 4 kg.
Cześć
Chyba ktoś się pomylił i podali prawdziwą wytrzymałość żyłki. 
JK


Czyli to, co podają producenci np. 0,16 - 4kg, to jest wartość zawyżona?
Pytam poważnie, bo w sobotę i niedzielę chcę się wybrać na rybki i przetestować nowy sprzęcik.
Chciałem kupić nową żyłkę a tej z lidla użyć jako podkład. Ale jeśli to jest prawidłowa wytrzymałość to bym zaoszczędził na żyłce i więcej zanęty kupił ;).
I co myślicie o kolorze żyłki? ona ma niebieski kolor.
Pozdrawiam


Na wartości podawane przez producentów nie patrz ,bo często są zawyżane i to w markowych żyłkach . Po drugie nie wiadomo ile zyłka leżakowała na magazynie i w jakich warunkach .
Pamiętaj co jak co ,ale żyłka jest najważniejszym elementem w uzbrojonym sprzęcie i musi to być pewniak. Na tym nie możesz sobie przyoszczędzać ,do tego jak łowisz na spławik musisz mieć żyłkę szybko tonącą - w ogóle żyłke kupujesz pod technikę na jaką będziesz łowił...Nie możesz tylko sie sugerować jej wytrzymałością ,bo w całej gamie danej żyłki przydatności -to jest najmniej ważny akurat element .Zazwyczaj to ,albo na przyponie sie urywa ,albo na jakimś węźle ,a sama żyłka główna przy dobrze ustawionym kołowrotku potrafi bardzo dużo.
Do tego może Ci sie skręcać ,lub robić inne cuda--kupuj tylko sprawdzone żyłki ,a to przecież nie jest duży koszt.  


Dzięki za radę. I chyba tak zrobię, kupię jaką dobrą żyłkę do feederka na jedną szpulę. Ale na drugą szpulę jednak nawinę tą z lidla... jak już mam to przetestuję :).
Fakt, błąd robiłem patrząc głównie na wytrzymałość żyłki.
Wstyd się przyznać ale pamiętam, że jakiś czas temu, nie pamiętam tylko gdzie, był jakiś konkurs i nagrodą była jakaś super żyłka... jak zobaczyłem jaką ma wytrzymałość i popatrzyłem na swoje żyłki to pomyślałem, ale szajz i to ma być nagroda? ;)
Dzięki za radę, na pewno teraz trochę inaczej będę dobierał żyłkę. (2012/04/19 16:31)

abra1990


co ja wykołopacze???:P hehe (2012/04/19 17:05)

marcinas


Witam.
Wypowiedziałem się już w podobnym temacie na forum ale skoro wątek jest powielony chciałbym podzielić się swoim subiektywnym odczuciem. Odwiedziłem Lidla i byłem mile zaskoczony ... ale tylko torbą z pudełkami. Dla mnie reszta to totalna lipa. Zestawy są jakie są a żyłki to kpina. Kołowrotka za 79,99 w rękach nie miałem ale jeżeli miałbym kupić tą zabaweczkę za 29,99 wolałbym dorzucić 10 zł i kupić w sklepie np Jaxona Magnum RDM 200 ale to rzecz jasna tylko moje zdanie :) (2012/04/19 19:28)

rusikus


uzywam 2-gi sezon zylek z lidla i jest ok :)
zamierzam nadal uzywac dopoki nie straci wlasciwosci ^^

p.s. na mojej jednej gruntowce sprzed 18-stu lat mam rosyjski kolowrotek z nawinieta zylka (nie pamietam jakiej produkcji) z tamtych czasow i nadal na to lowie , niewiarygodne ale prawdziwe :) (2012/04/19 19:44)

adamek19969


To zależy kolego jaka praca kołowrotka jest dla ciebie bez zarzutu, ponieważ te kołowrotki które są w lidlu nawet nowe już są dla mnie do d..., to tak samo jakbym na rynku kupił jakiegoś goldena, rumpola czy nie wiadomo co.


kolego mam rumpola i złego słowa o nim nie mogę powiedzieć. (2012/04/20 19:01)

danon1973


Ja muszę powiedzieć, że jak na razie to złego słowa na ten lidlowski kołowrotek z wolnym biegiem powiedzieć nie mogę. Dziś nawinąłem żyłkę i całkiem ładnie nawija :).
Ale wszystko dopiero okaże się na rybach i to nie po dwóch czy trzech razach :).
Mam jednak nadzieję, że zadowolony będę z niego tak samo za rok jak w tej chwili. (2012/04/20 20:05)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

bluehornet


Raz zdarzyło mi się wziąć świetliki i nie narzekałem .
(2012/04/20 22:04)

Konop-a


:) świetliki powiadasz:) (2012/04/20 22:46)

bluehornet


Tak i nawet długo świeciły - różne kolory . :)) (2012/04/21 13:53)

Bartt


Popieram, świetliki są git. Mam pudełko z 50 szt. od kilku lat i świecą (2012/04/21 15:18)

piostea1997


Ja myślałem ,że ten sprzent nie bedzie taki dobry kolega kupił widziałem go.Jest bardzo praktyczny. POZDRO:-> (2012/04/21 15:55)

mielec


Przechodziłem dziś koło lidla, myślę a wstąpię. Zdziwienie jakich mało. Jeszcze sprzętu wędkarskiego w pieron sporo kołowrotków akcesoriów itp. Świetlików potęga:):)

Jednak się skusiłem na tę podpórkę:):). (2012/05/11 22:54)

michal446


panowie nie wiecie jak to bedzie w tym roku?
kiedy tydzien wedkarski w lidlu? (2013/03/25 17:11)

Jack14


Też czekam.

Może jakieś "przecieki" co będzie można kupić?

(2013/03/25 17:34)

tomalocb


Na stronie Lidla jest bezpłatny nr. telefonu na infolinię . Co jakiś czas warto zadzwonić lub śledzić ofertę na stronie lidl.pl . (2013/03/25 20:28)

nowy1313


http://s4.ifotos.pl/img/Lidl1JPG_xqsqwsa.JPG
http://s4.ifotos.pl/img/Lidl2JPG_xqsqwap.JPG

W Niemczech było od 21 marca. Niedługo zapewne u nas. (2013/03/26 13:59)