Lidl i tydzień wędkarski

/ 38 odpowiedzi
Rudi


Witam
Torbę mam, kupiłem za ok 70 zł (nie wszystko im schodzi i wtedy jest przecena:). Bardzo fajna, szczególnie za tą cenę. Kilka lat temu kupiłem też spodniobuty. Początkowo je szanowałem, rozwieszałem po każdym wypadzie i było ok. Ale potem troszkę poleżały zgięte i zaczęły przeciekać. Dobiło je przedzieranie się przez krzaki. Do wynoszenia zestawów są ok, ale do chodzenia ze spiningiem w różnych miejscówkach już nie. Teraz czekam na spodniobuty marki Pros, ponoć lepsze.
Kołowrotek też mam (kupiłem za niecałe 40 zł bo brakowało szpuli zapasowej). Pewnie na okazy się nie nadaje, ale wolny bieg działa bez problemów, na karpie zarybieniowe i takie moje rekreacyjne wędkowanie jest ok (dla wszystkich zrzeszonych w carp teamach, stowarzyszeniach, łowców okazów, oraz wędkarskich lansiarzy będzie to nic nie warte g...). Ale 79 bym za niego nie dał, bo w tej cenie jak się dobrze poszuka i trochę dołoży można mieć fajny kołowrotek (tyle, że trzeba go z Anglii sprowadzić).
Pozdrawiam i zycze udanego polowania na okazje. (2014/04/14 18:01)

heroesxd


Niestety zdania o kołowrotkach z wolnym biegiem są podzielone, dlatego będę musiał iść do Lidla i dokładnie go obejrzeć. Nie wiem tylko jaki wybrać rozmiar. Głównie ma służyć do łowienia sandaczy z gruntu, bądź szczupaków na spławik. Czasami również do zwykłej gruntówki na białą rybę z koszyczkiem zanętowym. Do wyboru są dwa rozmiary 3000 i 5000, który będzie odpowiedni? Łowię jedynie na jeziorach i to niezbyt głębokich. Wielkość kołowrotka odgrywa jakąś rolę w odległości rzutu? Żyłki, które preferuję: 0,25mm i 0,30mm. Maksimum 0,35mm. Ciężar wyrzutu wędziska do 150g.  (2014/04/16 19:37)

przemo1980


Świetliki jak co roku kupione i więcej nic ciekawego jak dla mnie nie widziałem... (2014/04/17 14:38)

Jack14


Co na "polowaniu" kupiłem?Torba oczywiście i jeden 3000. Testować będzie młody adept, a i ja czasem będę nim kręcił.Poczekamy zobaczymy.Nie sprawia wrażenia czegoś lichego do tego dwie "normalne" szpule nie jakieś tam graffiti.Cena dobra, a jak się będzie sprawdzał zobaczymy.
psŚwietliki też "przytuliłem" :-))) (2014/04/17 17:16)

heroesxd


U mnie wpadł kołowrotek w wersji 5000, który sprawia naprawdę fajne wrażenie. Wszystko ładnie chodzi, płynna praca, dwie aluminiowe szpule. Jak za tą cenę dla mnie bomba. Zobaczymy jak się sprawdzi w praktyce. Na próbę zabrałem ze sobą również żyłki o średnicy: 0,30mm i 0,35mm. Cudów się nie spodziewam, ale koszt niewielki, metrów sporo, więc nie zaszkodzi przetestować.  (2014/04/17 17:44)

cierpliwy1


Ja chciałem kupić świetliki ,ale jak do tej pory nie miałem czasu wybrać się do sklepu a teraz nie wiem czy jeszcze są . (2014/04/17 21:14)

ivel 83


Niestety zdania o kołowrotkach z wolnym biegiem są podzielone, dlatego będę musiał iść do Lidla i dokładnie go obejrzeć. Nie wiem tylko jaki wybrać rozmiar. Głównie ma służyć do łowienia sandaczy z gruntu, bądź szczupaków na spławik. Czasami również do zwykłej gruntówki na białą rybę z koszyczkiem zanętowym. Do wyboru są dwa rozmiary 3000 i 5000, który będzie odpowiedni? Łowię jedynie na jeziorach i to niezbyt głębokich. Wielkość kołowrotka odgrywa jakąś rolę w odległości rzutu? Żyłki, które preferuję: 0,25mm i 0,30mm. Maksimum 0,35mm. Ciężar wyrzutu wędziska do 150g. 


im szersza szpula tym dalej rzucisz  (2014/04/18 11:54)

karwos33


Nabyłem ten kołowrotek wczoraj. Głównie z myślą o karpiach i szczupakach. Rozmiar 5000, bo 3000 sprawiał troszkę zbyt "słabe" wrażenie, ale może to tylko kwestia przyzwyczajenia do ciężkiego sprzętu. Pierwsze wrażenia - pozytywne, jak za tą cenę całkiem przyjemny kręciołek. 
No i 3 lata gwarancji w każdym lidlu - rewelacja, nawet jakby miał się rozpaść za tydzień, dwa czy miesiąc. Przetestuję go na majowych szczupłych i na pewno dam znać (2014/04/18 17:09)

kamil11269


Właśnie trzymam gazetke lidla od 17 kwietnia będzie asortyment dla "wędkarzy".




Tylko ten asortyment jak na swoją jakość to jest trochę drogi - moim zdaniem. (2014/04/18 18:26)

kali333


Zyłki kupiłem ponownie bo są niezłe. (2014/04/18 19:38)

SVT


Zyłki kupiłem ponownie bo są niezłe.

To nie są żyłki, a linki do prania. (2014/04/18 19:44)

dragolinmarco


witam czy w tym roku ma być tydzień wędkarski w lidlu skaczyły mi się świetliki a tamte sa naprawde dobre i może coś nowego podrzucą

pozdrawiam (2015/04/14 19:34)

kedzio


Nie są dbre. Te świetliki to nieporozumienie. Zeby nie było, że coś tam... to sam ich używam. Wiem jednak, że ich jakość to kpina. Są natomiast tanie jak barszcz i można je spokojnie wymieniać dwa razy w ciągu nocy. Lepsze są choćby z tej za..bistej "firmy" Jaxon. 

Czasem kupuję w Lidlu te cuda. Można czasem za grosze nabyć różne rzeczy. Jednak ich jakośc pozostawia dużo do życzenia.

Ale... są sprawy, które warto powąchać. Kupiłem tam niezłe gumowce, peleryny, torby wędkarskie, pudełka, organizery, wiaderka, maty, płaszcze i kilka innych "dupsów".

Używam też "imtamtejszych" kołowrotków, np do żywca, na lekki spławik. Ale ja nie wymagam cudów. Patrzę na cenę i używam, aż się zepsują.

To nie jest sprzęt z górnej półki, ale zwykły erzac. Jak ktoś ma wymagania, to tam dobrego sprzętu nie kupi. 

Tu rodzi sie pytanie:

- Czy nie warto czasem kupić czegoś taniej, co spełnia swą funkcję, a nie kosztuje wiele? Myślę, że warto.

Kołowrotków z Lidla używam już jakieś 5 lat. Trzymają się i służą. A kosztowały mnie po 30 zeta. Kropelka kleju na bolec przy korbce i mozna spokojnie na spławiczek używać. 

Życzę umiaru w wymaganiach. Przynęty spinningowe to szrot. Ale też na nie cos połowiłem.

Howgh.

(2015/04/15 08:22)