Licencja - Szczeciński Urząd Morski

/ 5 odpowiedzi
Coś mnie ostatnio doszły słuchy, że w lutym maja podnieść opłatę licencji ... roczna 180 złotych... ktoś coś wie w tym temacie? czy to ma się tyczyć tylko morskich wód otwartych (morze) czy wewnętrznych (śródlądowych) też ?
użytkownik139006

Opłata tyczy się też wewnętrznych wód morskich, to wynika z nowej ustawy. Stawka nie jest jeszcze ustalona, ale tak jak napisałeś, prawdopodobnie wyniesie ok. 180zł. (2015/02/20 22:33)

Pimik

Słyszałem o kwocie wyższej- 500 zł. Mam nadzieję ze to tylko plotka. Co prawda nie siedzę non stop nad morzem ale jak już jestem to chętnie bym powędkował. Podwyżka byla do przewidzenia, oby nie była za wysoka. Jeszcze trochę to zostaną nam przydomowe sadzawki i ew akwaria- tam będzie nas stać ;) (2015/02/21 07:41)

użytkownik139006

Wyżej nie będzie, bo w ustawie jest zapisane, że maksymalna stawka może wynieść 1/20 średniej krajowej. (2015/02/21 10:37)

szymbor

Dzisiaj w sklepie trochę się dowiedziałem .... lipa ja rozumiem że można podnieść opłatę ale co za tym idzie ... czy będzie więcej kontroli zarybień itp chodzi mi o wody wewnętrzne ... jesli tak to ok rozumiem ale jak nie to lipa .... w Szczecinie na wodach "sum" jest mało miejsc do łowienia dla tego jeżdżę do Polic bo lubię tamtejszą Odrę ale nie widzi mi się kupowania licencji za taka kwote aby wędkować tylko w jednym przeważnie miejscu .. nie ukrywajmy lepiej już dołożyć 40 złotych (jeśli opłata roczna będzie wynosić 180pln) i wykupić PZW, wiadomo z ryba jak z ryba ale wtedy już mamy więcej możliwości ... ciekawsze wody członkowstwo w kole oraz zawody ... hmm zobaczymy jak to bedzię ... dziwi mnie tylko że na stronie OIRM nie ma żadnego wpisu w dziale "informacje dla wędkarzy" o jakichkolwiek zmianach w opłatach a taryfa która widnieje jest cały czas taka sama, bez zmian ....  (2015/02/21 17:43)

użytkownik139006

Jest tak dlatego, że wyszła ustawa, ale nie ma jeszcze do niej odpowiednich rozporządzeń. Jak to zwykle u nas bywa, nikomu się nie spieszy... (2015/02/21 17:52)