Zaloguj się do konta

Licencja wędkarska w Austrii

utworzono: 2012/03/18 17:56
rs105

oplata licencji w austrii na wedkowanie jaki  zasady prosze mi pomoc dziekuje [2012-03-18 17:56]

siri34

dołączam się do pytania Panowie!Zna ktoś zasady obowiązujące w Austrii??? [2013-05-25 09:54]

aromalak

Witam jeżeli interesuje cię wèdkowanie w wiedniu mogę ci pomòc

[2013-06-25 21:53]

Rav

Witam jeżeli interesuje cię wèdkowanie w wiedniu mogę ci pomòc





Kolego aromalak, podziel się z nami swoimi wiadomościami na temat wędkowania w Wiedniu. Być może spędzę w tym pięknym mieście trochę czasu i szukam wszelkich informacji na ten temat. Pozdrawiam. 




[2013-06-25 22:27]

aromichalak

Witam . Jeżeli ktoś chce łowić na wodach WFA ( coś jak nasze PZW) niestety musi zdać egzamin,na nic nie zda się nasza karta wędkarska.Egzamin wygląda tak jest 350 pytań z czego 50 jest na tescie można zrobić 10 błędòw.koszty egzaminu 50€ .Po zdaniu egzaminu śmigamy do magistratu kupujemy karte ja wzięłem 3 lata koszt chyba 27€.Teraz śmigamy po licencje wiedeń podzielony jest na rewiry koszt zależnie od rewiru 100-140€. I do tego wpisowe i członkowskie 90€.Osobiscie proponuje rewiry dok1 albo donaustadt przy sluzach dlaczego wystarczy spojżeć z tamy w dòł.Na innych rewirach gorzej z rybą ale wszędzie możemy połowić białej ryby najczęsciej rybki są od 2 kilo wzwyż.Można pojezdzic po łowiskach komercyjnych gdzie połowimy mase karpia koszt okło 15€ za dzień. Opsy i ceny rewirów i łowisk komercyjnych znajdziecie na stronie www.fischundwasser.at [2013-06-26 22:11]

Rav

Dzięki za informacje kolego aromichalak. Jeszcze tylko pytanie, czy aby łowić na łowiskach komercyjnych w Austrii też trzeba zdawać ten egzamin?Pozdrawiam. [2013-06-27 00:20]

aromichalak

Nie na komercyjnych płacisz i łowisz jak chcesz rybe wziąć to musisz zapłacić pare euro za kilo
[2013-06-27 06:42]

Rav

Serdeczne dzięki, pozdrawiam :) [2013-06-27 11:19]

wels

Witam
Mieszkam i pracuje w Austrii kilka latŻeby zdać  egzamin trzeba  faktycznie trochę umieć i to jeszcze po niemieckuAle słuchajcie  byłem w urzędzie gdzie wydają  karty wędkarskie i powiedzieli ze akceptują polskie karty. Trzeba ją tylko przetłumaczyć u przysięgłego  kupić licencje tam gdzie chce się łowić i wędrowaćBaba powiedzia mi ze jesteśmy w eu i wszystkie dokumenty są akceptowane. Dodała jeszcze czy jak ppan tutaj po drogach jeździ to musi pan zdawać nowe prawojazdy? .nieee.  i tak samo jest z kartą  wędkarska. 
Wiec ja tak zrobiłem  przetłumaczył em  kupiłem licencje  i kontroli miałem i nikt się nie czepiał.  
 Wiec panowie połamane kija.
[2014-06-01 23:44]

woro

a nie da się kupić np. 1dniowego pozwolenia? gdzieś? jade do tyrolu a tam taka piekna rzeka pstrągowa. ktoś coś wie?
[2014-08-24 15:12]

mariusz-wotkowski

Witam na wielu forach przewija się ten temat każdy pyta ktoś tam odpowiada ale nigdy nic do końca jak zacząłem przygodę z kijem w Austrii to masakra... z tego co przeczytałem w internecie na polskich stronach... nie dało się nic wywnioskować . Sam zacząłem jeździć po sklepach wędkarskich i urzędach. Zdobyłem kilka informacji postanowiłem się nimi podzielić. wszystko opisałem na swojej stronie.

 
Wniosek jest jeden... dla turysty normalna karta wędkarska jest nie osiągalna. Tylko i wyłącznie dzienne karty wędkarskie których cena jest uzależniona od atrakcyjności łowiska, lub po prostu zbiorniki komercyjne których jest nie mało
Pozdrawiam
Stworzyłem ciekawy blog traktujący o temacie wędkowania na terenie Austrii. Zawsze mogę pomóc czy tu na forum PW czy przez kontakt na blogu w temacie wędkowania w Austrii
www.muszkawaustrii.pl [2016-11-06 17:27]

mariusz-wotkowski

podaj nazwę tej pstrągowej rzeki w tyrolu sprubuję tobie pomóc. [2016-12-02 18:54]

mucha-w-austrii

Wędkowanie nad przepięknym alpejskim jeziorem Lünersee oczywiście w Austrii
http://www.muszkawaustrii.pl/2017/07/licencja-wedkarska-alpejskie-jezioro.html [2017-07-02 18:01]

mucha-w-austrii

Od 1 stycznia 2020 roku wedjdzie w życie nowa ustawa dotycząca wędkowania na terenie całej Austrii, nie zależnie czy będzie to prywatna woda czy państwowa będzie wszędzie wymagana Austryjacka karta wędkarska. Więcej na ten temat jak i gdzie wyrobić taką kartę wędkarską bez większego stresu, możesz przeczytać u mnie na blogu http://www.muszkawaustrii.pl/2017/11/niemiecka-i-austryjacka-karta-wedkarska.html [2017-11-25 12:24]